To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Chcę usunąć ten post.

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Violetta
usunąć się nie da???
Anuk
Violetta,
obawiam się, że na oficjalną poradę psychologiczną w tej formie nie powinnaś liczyć. Kodeks etyki zawodowej wyraźnie określa co psychologowi wolno, a co nie. Jednym z warunków jest kontakt osobisty, a tego warunku porada via net nie spełnia. Kolejnym jest gwarancja poufności - net nie gwarantuje, że ktoś niepowołany tego nie przeczyta (nawet jeśli jest to wiadomość na priva). Co innego wolna dyskusja na zadany temat - ale wtedy nie będzie to porada i w tych kategoriach nie należy tego traktować.

Wiem, że raczej nie pocieszyłam icon_sad.gif Wiem też, że realia są takie, iż funkcjonuje "psychologiczna pomoc" korespondencyjna via internet. A tak na koniec pytanie: jaką masz gwarancję, że na twój problem odpowiada rzeczywiście psycholog a nie ktoś kto udaje psychologa? Żadnej!

Dodatkowo jeśli ma się do czynienia z tak delikatną "materią" (choć to złe słowo) - jak psychika dziecka - należy zachować potrójną ostrożność.

Pozdrawiam Cię i staraj się jednak dotrzeć do jakiegoś psychologa w realu. Wiem, że np. często przy parafiach można skorzystać z takiej pomocy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.