To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

A ryby można?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

jl101
czesc dziewczyny,

ze smutkiem icon_wink.gif dolaczam do was.
olek ma 1,7 roku i wlasnie przechodzimy na diete, wysypka pojawila sie nagle i nie wiadomo po czym, wiec dieta bedzie scisla, a ze karmie go jeszcze to dotyczy tez mnie. i o ile o diecie bezmlecznej jakies tam pojecie mam, bo na samym poczatku karmienia na takiej bylam, to o takiej ogolnej scislej wiem niewiele.
zastanawia mnie np. czy mozna jesc ryby, jesli tak to w jakiej postaci? a co z warzywami? teraz sa niby nowalijki ale przeciez pomidry, ogorki i salate jadlam juz od dawna, powinnam przestac?
troche sie boje tej diety w takim sensie, ze wiem ze bez mleka, jajek, orzechow, kakao, wolowiny i cieleciny i boje sie popelnic jakis podstawowy blad, znaczy zjesc cos niedozwolonego z czego sobie sprawy nie zdaje i cala dieta na nic.

pomozcie
justyna
Wbmot
Słuchaj, ryby są bardzo uczulające szczególnie morskie, bo zawierają bardzo dużo białka, a to właśnie najbardziej uczula.
Jednak dużo dzieci ze skazą białkową może jeść ryby.

Nie możesz w końcu rezygnować z wszystkiego, bo długo nie pociągniecie icon_wink.gif

A co z mlekiem sojowym?


Moja Olivia miała alergię pokarmową na większość rzeczy. ale akurat soję mogła pić, tak samo deserki sojowe itp. A to dostarczało nam białka.
Pecia
z alergia tak jest niestey ,ze nic nie wiadomo icon_rolleyes.gif

teoretycznie ryby bardzo uczulaja, ale w praktyce moze sie okazac ,ze twoje dziecko je moze jesc, albo ty karmiÄ…c
wiec probuj, najpierw ty a po jakims czasie jak nie zaobserwujesz nic niepokojacego to daj troszke dziecku

ale z mlekiem sojowych trzeba tak samo uwazac jak ze wszystkim icon_sad.gif
moj Jasiek nie moze go ......icon_sad.gif



acha icon_smile.gif
teraz doczytalam ,ze synek ma 1,7 i wysypka pojawila sie nagle
to jesli wczesniej nie mial zadnych problemow
to raczej to nie nabial czy jajka
pewnie te nowalijki ( bo to CHEMIA )
bez sensu jest przechodzenie na scisla diete
najpierw odstaw nowalijki, i zobacz czy wysypka zniknie

ale reszte jedz tak jak do tej pory icon_smile.gif
jl101
czesc,
ja juz chyba wiem na co ten moj biedak ta alergie moze miec. poszalalam troche z sushi icon_redface.gif troche wstyd sie przyznac, bo wiem, ze surowych ryb nie powinnam jesc ale tak jakos raz poszlam i nic olkowi nie bylo, drugi raz i jak zasmakowalam.... to w koncu zadzialalo.
jemu juz ta wysypka mija, dostalam od pediatry jakas taka masc robiona, ktora zdzialala cuda. naprawde. jakies male stezenie sterydow ma, pediatra mowil zeby sie jej nie bac, to sie nie balam i juz po pierwszym smarowaniu widac bylo efekty. wiec na razie jeszcze na diecie jestesmy, ale jak mu juz calkiem zniknie to wszystko, to zaczniemy jesc nabial i zobaczymy.
najgorsze jest to, ze olek za wedlina i miesem nie przepada (po mamusi icon_razz.gif ) i malo co je.
pozdrawiam
justyna
malinowa i Malina
W tym wieku reakcje alergiczne nastepuja najczęściej w wyniku spozycia nadmiernej ilości jakiegoś pozywienia - głównie białka zwierzęcego albo nabiału jako takiego. Piszesz, że twój synek mało je, a może np w ostatnim okresie jego dieta składała się ze zbyt dużej ilości przetworów mlecznych - serów, jogurtów itp. Wtedy może wystapić przejściowa nietolerancja. Co do ryb, to ja mam troche inne informacje - właśnie lepsze są morskie niż słodkowodne - co u nas się sprawdziło.
Co do sushi - fakt, że ryba surowa, ale tam w końcu aż tak strasznie duzo tej ryby nie ma. No i ile kawałków zjadłaś- 10-15? Możesz oczywiście się wstrzymać, ale na pewno nie ograniczać się do ryzu na wodzie wink.gif
jl101
faktycznie, przed wystapieniem wysypki duzo serkow olek jadl bo niewiele wiecej chcial, wiec na sniadanie byly serki a czasem i na kolacje. od lekarza sie dowiedzialam, ze jednak te ryby morskie moga alergizowac tak samo jak owoce moza, wiec albo to ten nabial w nadmiarze albo te ryby. tak czy inaczej, na razie jestesmy na diecie a jak wysypka zejdzie to na pierwszy rzut pojda serki i zobaczymy.
pozdrawiam
justyna
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.