To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

No co do diaska?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Jaco
Wysłali mnie na badania okresowe z pracy......

Lekarka, stary wyjadacz z krzesła kozła mało nie fiknęła jak zobaczyła moje wyniki.

Mnie też do śmiechu nie było widząc jej minę. Opukała mnie, ostukała, zapytała czy nic mnie nie boli i stwierdziła, że powinno....

No w najlepszym wypadku powinnam zwijać się z bólu......

Tylko z jakiego do cholery? Mnie nic nie jest. Czuję się ok. Tak jak zwykle. No może jestem trochę zmęczona, ale to na karb cyckającego dwulatka zrzucam. Zęby też wszystkie zdrowe. Wyleczone znaczy się.

To co? Żywa jestem czy już nie bardzo?

OB = 36
Krwinki czerwone = 3,64
Hemoglobina = 11,2
Hematokryt = 33,3

Dodam tylko, że badania są ok, wykonywane dla pewności 2 razy.
Klinika też psu spod d....y nie wypadła. Firma Enel-Med zafundowała.

Ktos to potrafi odczytać i coś poradzić? Jakoś nie bardzo chce mi się po lekarzach plątać a zdaje się, że może powinnam?


Jacobina
irminka2
Jak dla mnie strasznie wysokie OB, hemoglobiny i zerwonych krwinek jakby ździebko za mało.
Zaraz poszukam na innym forum dziewczyny podawały linki gdzie można sprawdzić wyniki.

Irmina
irminka2
--------------------------------------------------------------------------------

https://www.maluch.com/
https://www.hcv.pl/artykul.php?kat=3&dzial=...agnostyka&id=13
https://www.poradnikmedyczny.pl/laboratorium

Znalazłam , podaję te linki.

Irmina
Adelajda
icon_wink.gif .
Małgoś.dz
Jaco, wiesz co ja mam bardzo podobne wyniki do Twoich (no, poza OB, bo tego nie miałam robione). I z tymi wynikami kilka dni temu byłam u lekarza. Diagnoza - "uuuu, cieniutko, na granicy anemii...". Zalecenie - żelazo z kwasem foliowym + kompleks witamin.
Tyle, że ja trafiłam do lekarza, bo fatalnie się czuję. Zawroty głowy, mroczki przed oczyma, ogólne osłabienie i notoryczne mdłości (w ciąży nie jestem wink.gif ).

W sumie dobrze, że czujesz się ok. Ale takie wyniki są dokładnie w dolnej granicy przedziału "dopuszczalności". icon_rolleyes.gif
marghe.
To łapać sie za czerwone wino, kobitki.
M.
Małgoś.dz
Marghe, pomoże? icon_rolleyes.gif
Bo ja raczej z tych niepijących (no, powiedzmy małopijących icon_wink.gif ), ale jakby miało pomóc... icon_wink.gif
Edi Zet :)
Jacobina,
rzeczywiście nie za bardzo dobre wyniki. O ile RBC, Ht i Hb nie są jeszcze takie złe, to martwiłby mnie ten opad. Bo u zdrowych norma jest do 10, a Ty masz 36.
A masz badanie w kierunku poziomu limfocytów i płytek????? A jak WBC/białe ciałka krwi?
Podwyższony opad występuje przy pr. zapalnych, ropnych , także przy niedokrwistości (Ty masz umiarkowaną wg. mnie), po chorobach zakaźnych, a może bierzesz wit A, bo to też nieco przyspiesza opad??????
Jakobina a może jesteś w ciąży?
Albo masz bogatobiałkową dietę, albo jesteś chronicznie przemęczona?? To przyspiesza opad, ale czy aż 3-krotnie??????
Tak czy inaczej drąż temat, bo to Ob jest wysokie.

Pozdrowienia
marghe.
CYTAT(malgosia.dz)
Marghe, pomoże? icon_rolleyes.gif  
Bo ja raczej z tych niepijących (no, powiedzmy małopijących icon_wink.gif ), ale jakby miało pomóc... icon_wink.gif


Malogosiu, moej mamie (anemia złosliwa czy coś w tym stylu) pomogło. W połączeniu z dietą bogatszą niz zazwyczj w zelazo.
M.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.