To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

IgE - jaka norma?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Żyrafo
Mam się zgłosić do lekarza jeśli będzie bardzo podwyższone IgE dziecka, ale nie ja odbierałam wynik i zapomniałam poprosić osobę odbierającą, żeby zapytała czy to jest w normie czy nie?
77,4 to dużo czy nie? Nie mam badań drugiego dziecka bo są u lekarza, ale wydaje mi się , że druga córka miała 8,9... a to by pewnie znaczyło, że to 77 raczej niepokojąco icon_confused.gif
Pecia
wg mnie duzo
ale zawsze trzeba patrzec na odczynniki danego laboratorium

moj Jas ma 175 IU/ml
icon_sad.gif

ale pisalam juz o tym wiele razy, w alergii najwazniejsze sa objawy.......
sam wynik wskazuje tylko ,ze jest alergia,
ale to nie jest tak, ze np. ktos kto ma IgE 700 jest 10 razy bardziej chory niz ten co ma 70........
icon_sad.gif
EwaKW
U dzieci do 3 lat norma jest do 30IU/ml
Do lat 6 60IU/ml
Powyzej 6 lat do 120IU/ml
Dorosli do 160IU/ml
pozdawiam
Żyrafo
Dzięki,
Najdziwniejsze jest to, że ona poszła do lekarza tak bardziej "dla towarzystwa" z siostrą.
Joanna ma okropniaste zmiany na skórze a Mariannie zdarzyła się kilka razy skromna wysypka - i taka niespodzianka icon_confused.gif Joanna 8,9 a Marianna 77,4 icon_eek.gif
Pecia
CYTAT(Zyrafo)
DziÄ™ki,  
Najdziwniejsze jest to, że ona poszÅ‚a do lekarza tak bardziej "dla towarzystwa" z siostrÄ….  
Joanna ma okropniaste zmiany na skórze a Mariannie zdarzyła się kilka razy skromna wysypka - i taka niespodzianka icon_confused.gif Joanna 8,9 a Marianna 77,4 icon_eek.gif


widzisz, wlasnie tak jest icon_confused.gif
moj Jas jak mial 8 miesiecy ! mial IgE.....11o4 icon_exclaim.gif
wiesz jak sie czylam jak to zobaczylam ......icon_cry.gif
a jedynymi objawami byly wysypki i straszne drapanie

a w rodzinie meza jest rodzenstwo z IgE w normie a maja straszne problemy alergiczne..... icon_sad.gif
Wbmot
Moja Olivia ma niecałe 70, a do 6 lat zostały jej jeszcze całe 2 miesiące, ale wzrostem jest jak 4-5 latka.

Lekarka ustaliła więc, że nie można jej traktować jak 6-latkę. I ten wynik uznała jako alergię.
Żyrafo
To co to w ogóle jest za wskaźnik to IgE, skoro nie można polegać na jego wartości. Co on mierzy?
sandra
No wlasnie. Co daje to badanie skoro mowicie, ze alergicy maja w normie, a nie alergicy podwyzszone???

Moj maly ma 2,9. W Centrum Zdrowia Dziecka powiedzieli mi, ze norma dla dzieci ponizej 6 mcy jest 4 z kawalkiem, a powyzej 6 miesiecy 7 z kawalkiem. To sie rozni od tych norm, o ktorych pisalyscie. Ale to pewnie zalezy od laboratorium. Choc dziwne sie to wydaje, nie? Norma jest norma!
Pecia
te normy sa jednak rozne
to zalezy jakich odczynnikow uzywaja w labolatoriach
podwyzszone IgE wskazuje, ze jest alergia
ale wynik w normie takze moze wyjsc u alergika icon_rolleyes.gif

w ogole te przeciwciala IgE sa podwyzszone przy zakazeniach grzybami
np przy grzybicy ukladu pokarmowego po antybiotykach icon_confused.gif

radze dla wlasnego spokoju poszukac troche w interenecie na temt przeciwcial IgE
mozna wiele sie dowiedziec wink.gif
i.
Dzisiaj odebrałam wynik i mój synek niestety nie mieści się w normie - ma 77.2 IU/ml icon_confused.gif
Pecia
Ilka, a dlaczego mu robilas?
jakie ma objawy?
i.
Chorował kilka dni i po infekcji zaczął się kaszel, który nie kończy się od 3 tygodni. Lekarz twierdzi, że Jurek jest zdrowy.
Także od razu mi przyszło do głowy, ze to alergia. U Zuzki początki były identyczne icon_sad.gif I też zaczęło się w tym wieku.
Maciejonka
Ilka a ile lat ma Jeżyk? Koleżanki Kuba też kaszle od trzech tygodni a osłuchowo czysty-w marcu skończy trzy lata. Ale nigdy nie miał objawów alergicznych...
Pecia
Ilka, no to nie wesolo
ale jedno jest pocieszajace ( dla mnie tez wink.gif )
ze Twojej Zuzi w koncu przeszlo.
Teraz masz juz pewne doswiadczenie w tej kwestii i pewnie szybciej sie uporasz z tymi objawami.
Trzymaj sie
i.
Jurek ma 3 lata i 2 m-ce. Wcześniej miewał wysypki, ale taki długotrwały kaszel pierwszy raz.
Jutro mam nadzieję, że się dostanę do alergologa to bedę wiadziała coś więcej.
blaire
U Kuby poziom IgE to ok 300-320. Niemal ciągły kaszel, katar...
Maciejonka
CYTAT(blaire)
U Kuby poziom IgE to ok 300-320. Niemal ciągły kaszel, katar...


A wiesz co go uczula?

Ja mam o tyle problem, ze nie mam pojęcia co Szymona uczula a na testy za mały...
blaire
QUOTE(Maciejonka...
)
A wiesz co go uczula?

Ja mam o tyle problem, ze nie mam pojęcia co Szymona uczula a na testy za mały...[/quote]
No my problem mieliśmy podobny. Metodą prób i błędów eliminowaliśmy różne produkty. Ale on oprócz pokarmowej ma również (albo przede wszystkim) wziewną. Ma też stwierdzoną astmę oskrzelową.
i.
Alergolog potwierdził uczulenie (tylko jeszcze nie wiadomo na co).
No i Jurek dostał leki wziewne.
kamal
Moj synek mial IGE 1400,po lekarstwach spadło do 1100(nie pomyliłam sie)miał caly czas wysypke.odstawilismy wszysto co mogłoby uczulac,wiekszosc jedzenia,firanki zasłony,dywany,kwiaty,zwierzeta(nawet nie odwiedzalismy znajomych),kosmetyki itp.itd. na testy oczywiscie za mały,a nikt nie wiedział co i jak.Zmarł w lipcu 2004,i trz nie wiadomo dlaczego icon_cry.gif Jestem w 32 tc.i wiem ze bede walczyc(jezeli sytuacja sie powtorzy)o szybkie testy-w koncu te z krwi mozna zrobic i małemu dziecku,a nie czekac,tylko nie wiem na co icon_exclaim.gif walczcie o jak najszybsze testy,tym bardziej jezeli nie wiecie co uczula waszego maluszka!!zycze powodzenia!!
Pecia
Kamal, wyrazy wspolczucia z powodu smierci synka
moko.
Dzis odebrałam wyniki badania IgE mojego 6-cio latka icon_sad.gif
wynik to IgE całkowite - 707,4 IU/ml icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif
Mam pytanie jakie dalej robic badania - testy skórne ?
No zszokowałam się icon_sad.gif
mały od września ciągle choruje na oskrzela, katar ma czesto, kaszel po wysiłku. Objawów innych brak, żadnych wysypek, swędzenia icon_sad.gif
Porady szukam, wizyta jutro dopiero.
moko.
denerwuje siÄ™ icon_sad.gif
blaire
moko, u Kuby objawy podobne. Katar, kaszel po wysiłku, częstne infekcjeodkąd jest na lekach wziewnych + singular objawy są łagodniejsze. Raczej go nie wysypuje. W piątek mamy mieć testy skórne, ale nie wiem czy nam zrobią. Bo maly znów pokasłuję icon_sad.gif
moko.
mały też kaszle icon_sad.gif
i co nie zrobią nam testów ?
blaire
moko, nie wiem. Jutro mamy być w poradni na testach. Dam znać czy zrobili. Ja się poprostu obawiam, że kaszel jest wynikiem niepodawania już tak długo leków. Bo przecież już na 2 tyg przed testami trzeba je odstawić.
moko.
niestety na testy musimy czekac.Oskar jestw trakcie leczenia infekcji, pozatym jest na lekach" zyrtec, claritine, sinupret i jeszcze czymś. Najpierw musimy się wyleczyć.
blaire
moko, znam to. Kuba jet na singularze, zyrtecu, i pulmicorcie. Atrovent i berodal w razie silnej uszności, w razie lekkiej bądź pocztkowego stadium infekcji atrovent dostaje 3x dziennie tak długo jak potrzeba. Ostatnio Clairitine doszlo...
moko.
Pulmicort nonstop wziewamy, a jak nie to budesonit idzie w ruch icon_sad.gif
moko.
Już cos wiemy. Oskar musi przejśc badania, głownie na astme oskrzelową, sprawdzic musimy "objętośc" płuc, oskrzeli oraz wykonac testy alergiczne.
blaire
Chodzi o spirometrię? Kuba jest na nią jeszcze za mały. Niestety:(
moko.
Tak spirometria.........
wiecie na czym to polega ? Póki co musimy wykonać szereg badań...... oj długa droga przed nami .......ale damy radę.
blaire
moko, polega to na tym, że dmucha w taką maseczkę rurką, jak od inhalatora, w maszynę do badania ile tego powietrza wydycha. Nie wiem dokładnie na czym to polega, ale siada na krzesełku, pani mówi mu kiedy i jak ma oddychać. Wydech musi być solidny- dlatego Kuba jest na to badanie za mały, nie poradzi sobie.
moko.
hmmmm juz dowiedziałam sie na czym to polega.........

ps
młody nie jest w stanie nadmuchać balona icon_sad.gif icon_sad.gif
agama76
moko - moj syn ma astme oskrzelowa stwierdzona ponad rok temu - mial wtedy 4 lata. Oczywiscie ze do wykonania 'tradycyjnej' spirometrii dziecko musi miec ok. 10 lat ale nawet u malucha mozna wykonac tzw. spirometrie oscylacyjna. Dziecko niczego nie musi dmuchac tylko normalnie oddycha w jakas rurke - badanie jest krociutkie. Na pewno nie wszystkie osrodki maja aparat do takiej spirometrii ale warto poszukac - wtedy diagnoza jest pewna. Moj syn byl diagnozowany w Centrum pulmonologii i alrgologii w Karpaczu - bardzo polecam tez osrodek.
pozdrawiam
Aga
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.