To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Alergia na mleko - co podajecie?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Wbmot
Moja Olivia jest już duża i ciężko mi jest jej wytłumaczyć, że nagle nie może jeść czegoś co jadła ciągle i to uwielbia icon_sad.gif

Ona uwielbia jogurty, budynie, actimelki, nutellÄ™, kakao, pastÄ™ rybnÄ…, jajecznicÄ™....

Musimy od nowa sprawdzić wszystkie alergeny.... czyli eksperymentować z dietą eliminacyjną.


Gdy była malutka, to nie była uczulona na soję, więc chcę jej kupić takie deserki, budynie, mleczka.


A co z Actimelem? Można dawać?

Bo wiem, że gdy nabiał jest już mocno przetworzony np. jogurt, kefir, twarożki.... to mogą być dobrze tolerowane.
A Actimel to jest bliżej mleka czy bliżej tych mocno przetwoerzonych?


A co z masłem? Dzieci nie powinny jeść margaryny, więc mogą masło?


Jejku... gdy skończyła 3 latka, to myślałam, że już wszystko za nami, więc wyrzxuciłam z głowy informacje, które uznałam za zbędne, a teraz gubię się i mam mentlik w głowie - co dawać czego nie dawać?
malinowa i Malina
Adasiowi nie podaję nic co zawiera białko mleka krowiego, nawet najbardziej przetworzone - wyjątkiem jest Nutramigen. Zamiast masła - margaryna bezmleczna - Finea zielona do smarowania albo margaryna Maryna do pieczenia itp. U nas nawet soja nie przeszła. A np do racuchów, nalesników itp mleko ryzowe albo owsiane.
Wbmot
Nawet nie wiedziałam, że jest takie mleko. Nie wiem czy u nas takie jest, nie rzuciło mi się w oczy icon_wink.gif
Ale myślę, że będę jej dawać sojowe.
grzałka
Hmmm, nie jest to proste, bo Olivia jest juz duza....Moja Ania pije Bebilon pepti odkad skonczyla z piersia, wiec to dla niej "chleb powszedni". A z mlecznych nie moze nic- ani mleka ani pochodnych, ani nawet ciastek, ktore w skladzie maja mleko w proszku icon_sad.gif
Sojowe sa dosc smaczne, ale uwazaj, bo soja tez lubi uczulac.
Actimelkow bym na razie nie dawala- w pierwszym etapie wazna jest eliminacja wszystkich podejrzanych i pojedyncze wprowadzanie produktow- zaczelabym od mleka sojowego na Twoim miejscu, jesli Oliwka tak lubi przetwory mleczne.
pozwodzenia icon_smile.gif
Wbmot
Olivia miała już tą alergię gdy się urodziłą. I wtedy uczulona była też na wszystko co nawet stało koło mleka icon_wink.gif Ale jak skończyła 3 latka, zaczęła po woli jeść wszystko i było dobrze. Pomyślałam więc, że nie ma już skazy...


Teraz zastanawiam się czy jest sens odstawiać wszystko, czy może tylko samo mleko, a jogurty nie.


Dziś kupiłam jej już sojowe, bo na soję nie była uczulonha nigdy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.