To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Dwa pytania

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Arra
Doświadczone Mamy! icon_biggrin.gif

Pyt 1
Czy wiecie po jakim czasie to co zjem "przedostaje" się do mleka? Chcę po prostu wiedzieć jak maluch będzie reagował na to co zjem.

Pyt 2
Jakie sÄ… objawy nietolerancji laktozy (znaczy uczlulenia na mleko krowie i przetwory) ?

Bardzo mi pomożecie...

Dzięki wielkie
skanna
CYTAT(Arra)
Jakie sÄ… objawy nietolerancji laktozy (znaczy uczlulenia na mleko krowie i przetwory) ?

Pytasz o nietolerancję laktozy czy o uczulenie na białko?

Skaza białkowa objawia się na różne sposoby - szorstkie, czerwone policzki, szorstka skóra na nóżkach, wodnisty katar, kolki, zielone kupy, mogą być ze śluzem czy pasemkami krwi, ulewanie, pęknięcia skóry za uszami i w zgięciach nóg i rąk, ciemieniucha na brwiach.
Oczywiście te wszystkie objawy nie muszą występować razem, może być tylko jeden, może być kilka.
Arra
Kurcze w zasadzie nie wiem dokładnie o co pytam...

Chodzi mi o to że mój Marcel bardzo dużo ulewa a czasem wymiotuje. Spi bardzo niespokojnie, budzi się co chwilę, ma kolki i wzdęcia... Zastanawiam się czy to nie alergia...
Ewcia!
CYTAT(Arra)
DoÅ›wiadczone Mamy! icon_biggrin.gif  

Pyt 1
Czy wiecie po jakim czasie to co zjem "przedostaje" się do mleka? Chcę po prostu wiedzieć jak maluch będzie reagował na to co zjem.


po 6 godzinach (juz nie pamietam, skÄ…d ja to wiem...)
ale reakcja na skórze czy inna może wystapić również pare godzin później
Daretka
Arra ulewanie moze byc spowodowane alergia/nietoleracja, ale moze rowniez swiadczyc o refluksie, zakazeniu ukladu moczowego itp.


Na poczatek zrob badania krwi i moczu dziecku - na pewno nie zaszkodzi icon_smile.gif
Mozesz tez przejsc na diete i obserwowac malego - nie zaszkodzi icon_smile.gif
Poza tym kolki nie zaleza tylko i wylacznie od diety - choc w duzej mierze to moze byc powod - wiele dzieci ma kolki spowodowane wylacznie przystosowywaniem sie do trawienia...
katiek
Sprawdź czy mały przybiera-jeśli nie lub mało to poproś o badanie pokarmu w kierunku gronkowca (tak było u mojej siostry-zaraziła się po porodzie w szpitalu)-mały może być uczulony na toksyny gronkowca.
Zacznij też pić zwykły expresowy koperek Herbapolu i długo go nosić pionowo po każdym karmieniu
I lekkostrawna dietka-jeśli nabiał to serek, jogurt a nie mleko
Gosia z edziecka
U mojej córeczki kolki i bóle brzuszka były spowodowane przez owoce i warzywa (zwłaszcza kwaśne). Problem zniknął jak przeszłam na dietę superlekkostrawną i wyeliminowałam wszystkie owoce, a z warzyw pozostały ziemniaki, buraki i marchew.
Natomiast ulewanie było spowodowane złą techniką karmienia, tzn. niedopasowaną do dziecka. Zaczęłąm Gabrysię karmić tak: JA leżałam na plecach, Gabrysiabrzuchem na moim brzuchu, wtedy mleko wypływa wolniej.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.