To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co jest do diabla

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

FFkaGrant
Caly dzien boli mnie oko. Nawet nie wiem gdzie. Oczodl mnie boli. Rozsadza mi glowe. Strasznie mnie mdli. Wzielam tabletke. Nie dziala. Mecze sie straszliwie. O co chodzi?
Kaszanka
Hmm ale bardziej czujesz że to oko czy może jednak głowa? Całkiem możliwe że to sprawa ciśnienia. Jeśli nie przejdzie albo zdażało się to wcześniej radzę wybrać się do lekarza. Miałam dość podobne bóle i okazało się że to przez serce icon_exclaim.gif Żyłam na tym świecie w nieświadomości 24 lata i okazało się że mam wadę serca. Głowa mnie tak bolała że waliłam w ścianę, zagryzałam ołówki żeby nie wrzeszczeć z bólu. No i te okropne mdłości. Tabletki przeciwbólowe nie pomagały, dopiero zastrzyk na pogotowiu. Daj znać co z Tobą
Arwena.
A ja własnie jestem świezo po wizycie u okulisty, oko w porządku - cisnienie w nim idealne - dostałam skierowanie do neurologa - okulistka mówiła cos o migrenie.

Objawy mam zawsze te same - boli oczodół, głowa, mdłosci - i tak ze dwa dni przynajmniej to trwa icon_evil.gif
Kaszanka
Ja cały czas miałam podejrzenie migreny, byłam również u neurloga, miałam EEG mózgu które nic nie wykryło. W końcu przypadkowo okazało się że to po części przez serce (mam czasami wysokie ciśnienie)a po części uscisk kręgu szyjnego na nerw. Dopiero gdy neurlog pochrzęścił mi kręgosłupem a potem miałam nastawiany kręgosłup bóle minęły.
Arwena.
A mnie tez okulistka pytała o ciśnienie z tym, ze ja raczej przeważnie nie mam cisnienia wink.gif 80/50 90/60 to u mnie norma nawet w ciazy takie miałam.

Tak wiec bedę musiała iśc w końcu na tę wizytę - tylko jescze nie wiem czy limity juz ne wyczerpane wink.gif . Kaszanna długo czekałaś?
Anuk
Arwen, duże prawdopodobieństwo, że to jednak migrena. Też jestem niskociśnieniowcem i miewam migreny. Objawy, o których piszesz są charakterystyczne dla tego typu przypadłości. Czy masz jeszcze np. wtedy nadwrażliwość na światło i dźwięki?
Arwena.
Anuk tak icon_exclaim.gif

I w dodatku zwykłe srodki przeciwbólowe nie działają zupełnie, probowałam cyclamen - skraca mi to tylko czas trwania - ale wzmaga mdłosci.

Dziś mam własnie koncówkę "trzydniówki" - pyralgina działa więc jutro juz chyba bedzie lepiej...
Anuk
Arwen, witaj w Klubie Migrenowców icon_exclaim.gif Ja nie mam aż tak dużych dolegliwości i na mnie działa Saridon. Mam jednak koleżankę, która podczas silnych ataków migreny bywa, że ma przejściowe problemy z widzeniem (nie widzi), traci przytomność. Cieszę się, że u mnie ma to przebieg dużo łagodniejszy, choć mdłości potrafią być dokuczliwe.
Kaszanka
Anuk, a nie bierzesz takich kropelek, nazywają się chyba DHE, czy jakoś podobnie. Są na rozszerzenie naczyń krwionośnych. Neurolog takie mi przepisał, dość szybko mi przechodziły te bóle. Od czasu ciążu jak na razie zero bóli, może Gabrysia je wyleczyła icon_question.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
FFkaGrant
Wiecie co przeszlo ale balam sie nie na zarty. Mialam powazne problemy z widzeniem na jedno oko. Reka mi zdretwiala. Polozylam sie spac. Wypoczelam. Ale do lekarza chyba jednak pojde.
Arwena.
FFka na Twoim miejscu też bym sie przeszła...
marghe.
Eff, mnie to wyglÄ…da na migrenÄ™.
A ręka itp mogą byc spowodowane nerwami, stresem .. Która to była ręka?
Mdłosci i inne dolegliwosci czesto migrenie towarzyszą.
A zwykłe proszki na migrenę nie działają.
JA dostałam recepte na jakis specyfik - 3 tabletki 50 zł!!
Jeszcze (tfu tfu) nie wypkupione.. ale jak tak dalej pójdzie..
M.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.