To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Plastry antykoncepcyjne

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

i.
Stosujecie? Ostatnio reklamują je w prasie kobiecej. Plasterki zmienia się raz w tygodniu - niestety koszt takiej antykoncepcji to ponad 50 zł. miesięcznie.
Chętnie dowiedziałabym się czegoś więcej na ten temat.
addera
Ilka już tez się nad tym zastanawiałam i chciałabym jakeiś opinie "żywe" icon_wink.gif nie tylko gazetowo-telewizyjne. Ja coś taka niewierna jestem i chyba boje się, że jak się toto odklei, to wszystko szlag trafi icon_rolleyes.gif

No dziewczyny przyznawać się : używa któraś ?
i.
no właśnie czy to się nie odkleja np. w kąpieli?
addera
Ilka no podobno jak się odklei to należy przykleić jeszcze raz icon_confused.gif

Nikt nie próbował ???
kama_
Znalazłam cos takiego w necie:
Plaster antykoncepcyjny nie różni się swą zawartością od nowoczesnych pigułek dwuskładnikowych. Znajdują się w nim dwa związki chemiczne: etynyloestradiol (jest to forma estrogenu) i norelgestromin (czyli syntetyczna odmiana naturalnego progesteronu).

Jak rozpocząć korzystanie
z nowej metody
Evrę możesz zacząć stosować w dowolnym momencie: jeśli wcześniej nigdy nie korzystałaś z hormonalnej antykoncepcji, albo gdy właśnie ją stosujesz, a chcesz pigułki zastąpić plastrem. W każdym przypadku konieczna jest konsultacja z ginekologiem i postępowanie zgodne z jego zaleceniami. Przy zmianie doustnej antykoncepcji na plastry ma to szczególne znaczenie. Pamiętaj, że zawsze istotna jest liczba dni, które upłynęły od przyjęcia pierwszej lub ostatniej tabletki.

Czy plaster jest skuteczny
tak, jak pigułka?
Skuteczność plastra i regularnie zażywanej pigułki jest taka sama. Problem polega na tym, że niemal połowa kobiet popełnia często błędy podczas stosowania doustnej antykoncepcji, a wtedy niezawodność pigułki maleje. W przypadku naklejanego tylko trzy razy w miesiącu plastra, ryzyko błędu jest znacznie mniejsze, spada więc prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.



O czym pamiętać,
gdy stosujesz EvrÄ™
1. Plaster przyklej w pierwszym dniu miesiączki. Dociśnij dłonią do skóry, by dobrze przylegał. Zapamiętaj dzień przyklejenia plastra, gdyż dokładnie po tygodniu musisz go wymienić na nowy. Będziesz więc przyklejać w 1., 8., 15. dniu cyklu. Czwarty tydzień, w którym NIE naklejasz plastra, zacznie się w 22. dniu cyklu.
Uwaga: nowy cykl stosowania preparatu rozpocznie się w pierwszym dniu po zakończeniu czwartego tygodnia.
2. Plaster możesz umieścić na: pośladkach, brzuchu, zewnętrznej części ramienia, górnej części tułowia. Każdy kolejny powinien być przyklejony w innym miejscu, aby uniknąć ewentualnych podrażnień.




Uwaga: nie wolno go przyklejać do piersi ani tam, gdzie skóra jest podrażniona i zaczerwieniona.
3. Naklejony plaster będziesz nosić przez tydzień - w tym czasie możesz się normalnie myć, korzystać z basenu czy sauny. Ważne tylko, by nie odkleił się od skóry.
Uwaga: jeśli zauważysz, że się odkleił przed upływem 24 godzin, jak najszybciej ponownie naklej go w tym samym miejscu.
4. Plaster należy po zdjęciu natychmiast zastąpić nowym. Wyjątek stanowi tylko przerwa od 22. dnia cyklu. Nie powinna ona trwać dłużej niż 7 dni (w przeciwnym razie działanie antykoncepcyjne może nie być skuteczne).
Uwaga: jeśli spóźniłaś się ze zmianą plastra lub nie zauważyłaś, że odkleił się po upływie doby, postępuj zgodnie ze szczegółowymi zaleceniami na ulotce informacyjnej.

Nie używaj antykoncepcyjnego
plastra, gdy:
- jesteÅ› uczulona na substancje znajdujÄ…ce siÄ™ w preparacie;
- chorujesz na zakrzepicę żył;
- stwierdzono u Ciebie chorobę wieńcową lub przebyłaś zawał serca;
- cierpisz na migrenÄ™ z aurÄ…;
- masz duże nadciśnienie (powyżej 160/100 mmHg);
- chorujesz na raka piersi albo inny nowotwór zależny od wpływu hormonów;
- cierpisz na zaburzenia czynności wątroby.
Uwaga: skuteczność i bezpieczeństwo stosowania Evry określono jedynie u kobiet w wieku od 18 do 45 lat. Ciężar ciała powyżej 90 kg zmniejsza skuteczność preparatu, zanim więc sięgniesz po plaster - zadbaj o smukłą sylwetkę.
Anuk
Hmmmmm a na efekty skuteczności bądź nie pewnie 9 m-cy trzeba poczekać icon_wink.gif No może pierwsze 4-ry.
Edi Zet :)
Kurde, ja też mam ochotę na te plastry Evra, ale nie wiem.....

Poczytajmy tu:
https://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=2...1343372&v=2&s=0

A, i niech Was nie zwiodÄ… te dyskusje poboczne icon_wink.gif
katiek
Skrzynecka jak śpiewała w Opolu to miała przyklejony na ramieniu ....
Jak dla mnie to za drogie a w dodatku nienawidzę chodzić z pryklejonym plastrem-24 h z Holterem było dla mnie męką icon_confused.gif
Misi
Moja kuzynka to uzywa juz od roku i mowi, ze sa skuteczne, nie odklejaja sie i nie ma z nimi problemu.
addera
Tak myslę, że może bym się skusiłą i wypróbowała, ale co będzie jak potem inna próba będzie na plus icon_confused.gif
Jakoś się boję, nie cena mnie przeraża, nie chodzenie z plasterkiem 24 h na dobę, ale ta skuteczność icon_rolleyes.gif noa taki mały plasterek, na małym kawałku skóry icon_rolleyes.gif
A co z opalaniem ?? Można się opalać jeżeli plaster jest przyklejony na odkrytej części ciała ?
Małgoś.dz
W sumie ja bym mogła porobić za królika doświadczalnego, bo "jak potem inna próba będzie na plus" - to żaden kłopot i tak się przymierzamy. icon_lol.gif
Tylko kto mi zasponsoruje? wink.gif
Misi
addera! tez robisz problem z malego plasterka. To go przyklej tam gdzie nie widac.
Wszystko co nowe razi i sie tego boimy, ale to srodek jak kazdy inny koncepcyjny. Dla naszej wygody przeciez. Niz te lykanie codzienne tabletek.
FFkaGrant
Ja uzywam plastrow. Prawde mowiac sam eplusy
Zmienia sie je co tydzien, nie ma problemu z codziennym braniem tabletek
nie boje sie ze np przy biegunce skutecznosc zostanie oslabiona
nie odklejaja sie pod wplywem dzialania wody
FFkaGrant
Plastry mozna tylko przykleic na posladku pachwinie lub ramieniu chyba. Ja zazwyczaj przyklejem je na posladku naprzemiennie
aska_mama_wiki
No to ja się przyznaję icon_wink.gif Stosuję te plastry 4 miesiąc i jak narazie chwalę sobie tą metodę antykoncepcji. Wcześniej były pigułki ale po urodzeniu dziecka zupełnie przestały mi odpowiadać (zmieniałam chyba 3 razy). Jedyny jak narazie minus to ich cena. We wrocławskich aptekach w granicach 55-61 zł. za opakowanie (3 plastry). Wiem, że są też pakowane po więcej szt. więc może wtedy cena byłaby niższa? Przykleja się zawsze w ten sam dzień tygodnia. Żaden jeszcze mi się nie odkleił choć czasem miałam wrażenie, że ledwo się trzyma, ale brzegi plastra łatwo się brudzą, czasem się lekko pomarszczy, najważniejsza kwestia to dobrze przykleić i żeby nie był on narażony na obcieranie. Nie odkleja się podczas kąpieli, można pływać w basenie, ćwiczyć, wszystkie normale czynności. Z mojego krótkiego doświadczenia wynika, że najpraktyczniej przykleić na ramieniu (ale to wcześniej, jak było za zimno na koszulki na ramiączkach, bo jakoś nie lubię wystawiać takich rzeczy na widok publiczny icon_biggrin.gif ) lub pośladku (to teraz icon_biggrin.gif ). Nie mam nawet zaczerwienionej skóry po odklejeniu plastra ale zgodnie z instrukcją zmieniam ramiona/pośladki (na szczęcie mam po dwa icon_razz.gif ). W przerwie 7 dniowej bez plastra występuje krwawienie (podobnie jak przy pigułkach).
W razie jakiś pytań służę swym krótkim doświadczeniem.
Pozdrawiam,
Aśka
Karina mama Mateusza
Właśnie mam do wykupienia receptę na Evre. Do tej pory stosowałam Cilest ale mój gino polecil mi plastry bo nie dzialają ujemnie na wątrobę. W każdej chwili mogę wrócić do pigulek. Sama jestem ciekawa jak z tymi plastrami będę się czuła.
Doruśka
Dziewczyny,napiszcie o tych plasterkach jeszcze,tzn jak sie czujecie? czy cały czas ich używacie?
aska_mama_wiki
Ja nadal stosuję i chyba stosować będę, bo czuję się po nich normalnie a z pewnością lepiej niż po tabletach. Jedyny ból to cena icon_cry.gif Mam wrażenie, że z miesiąca na miesiąc są droższe. Kiedyś we Wrocku udawało się je kupić za niecałe 60 zeta, teraz najtańsze jakie znajduję kosztują ponad 62 zł. Zmieniłam też miejsce przyklejania, nisko na brzuchu, raz z lewej, raz z prawej strony i jest to chyba jak dotąd najlepsze miejsce.
Pozdrawiam,
Aśka
kas
Witam,
I ja się skusiłam na Evrę . Jak na razie PRAWIE wszystko ok. Jakieś lepsze samopoczucie mam icon_wink.gif, nie mam mdłości (jak po wieczornym połknięciu Microgynonu) ... na resztę efektów dodatnich jak i ujemnych będę czekać.
Jedyne minusy to cena: 55 zł w Gdyni icon_evil.gif a także brudno-klejowa ramówka wokół plastra (pomimo mycia się icon_smile.gif a także noszenia jasnej bilelizny).
A może ktoś ma skuteczny sposób na wyszorowanie nieestetycznej obwódki wokół evry? (ja jak na razie boję się wyszorować tego spirytusem).
A oto info które znalazłam w broszurce o Evrze:
[i]" - bezpośrednio przed aplikacją nie stosować kremu , olejku, pudru lub makijażu w miejscu , w którym plaster Evra bedzie przyklejany,
-nie przyklejać plastra Evra w tym samym miejscu na skórze przez kolejne tygodni,
- na plaster Evra nie nanosić kremów, makijażu ani innych substancji. Nie pisać po nim ani nie rysować!
-plaster Evra należy stosować w całości (nie dzielić , nie ciąć).
Jeśli po usunięciu plastra na skórze pozostają niewielkie pierścienie kleju (może się to zdarzyć gdy tkanina ociera o plaster), można usunąć je przecierając ten obszar skóry niewielką ilością oliwki kosmetycznej".
Pozdrawiam Kas
alatanta
.......
KM
Dzisiaj widziałam plasterek u Reni Jusis. To jakaś reklama icon_rolleyes.gif
i.
Alatanta, te plasterki nie nadajÄ… siÄ™ przy karmieniu piersiÄ….

Reni J. też wczoraj widziałam. Uważam, że to zbyt natrętna reklama icon_rolleyes.gif
dumiczowa
CYTAT(ilka)
Alatanta, te plasterki nie nadajÄ… siÄ™ przy karmieniu piersiÄ….

Reni J. też wczoraj widziaÅ‚am. Uważam, że to zbyt natrÄ™tna reklama   icon_rolleyes.gif

reklama jak reklama, ale te wszystkie znane babeczki z ponaklejanymi na ramionach tudzież pośladkach plasterkami, zdają się wydawać komunikat " weź mnie, ze mną jestes bezpieczny"", czyż to nie przedmiotowe traktowanie kobiet?

pozdr.
Inca2
CYTAT
zdajÄ… siÄ™ wydawać komunikat " weź mnie, ze mnÄ… jestes bezpieczny"", czyż to nie przedmiotowe traktowanie kobiet?  


O to to. Jestem tego samego zdania. Tak jakby nie mogly sobie tego przykleic na tylku.

A co do plastrow to tez mnie neca, moja kolezanka uzywa i twierdzi, ze czuje sie swietnie.

Inna rzecz to cena. Moje Milvane kosztuja ok 26 zl a plasterki jak wiadomo i co mnie wkurze ze za granica sa one (jak i wszystkie inne anty) wydawane na stale recepty za totalne darmo!
pirania
Twarzami e4vry jest reni jusis, katarzyna skrzynecka i joanna horodynska- one MUSZA to nosic na wierzchu a nie na tylku icon_wink.gif za pewnie nie robia tego charytatywnie icon_wink.gif
Inca2
Nie, no racja. W sumie kasa leci a plasterek niech im bedzie icon_wink.gif mam nadzieje ze na zdrowie.
maluszkaa
owszem w porównaniu z tabletkami plastry są droższe, ale warto zainwestować. choćby dla wygody i większej skuteczności. bardziej np. opłaca kupować się 3miesięczną kurację od razu, procentowo wychodzi naprawdę sporo taniej. ostatnio kupowałam swoją Evrę i jak policzyłam, ile miałabym dac gdzie indziej za kazde opakowanie z osobna, to az sie miło zdziwiłam;)
naples
Mnie ginekolozka proponowala plastry, zamiast tabletek, gdy zmienialam na inne.
Ale zrezygnowalam ze wzgledu na cene.
BiorÄ™ tabletki, czujÄ™ siÄ™ dobrze, badania w normie.

CYTAT
choćby dla wygody i większej skuteczności

Sugerujesz, ze plastry sa skuteczniejsze od tabletek ?
Na jakiej podstawie?

CYTAT
Dbam o zdrowie we Wrocławiu

Ogolnie na w DOZie jest tanio, ale jak sie zamawia przez internet, wtedy wychodzi o duzo taniej.
Choc niedawno znalazlam apteke, w ktorej moje tabletki sa o 7zl tansze niz zamawiajac przez internet w dozie icon_wink.gif

#Margola
Ja stosuje i jestem zadowolona:)))
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.