To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

"korek" w uchu

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Eta
co z tym zrobić?
zrobiło mi się to chyba od kataru tak nagle, i nic nie słyszę na prawe ucho

poradzcie co z tym zrobic jakims domowym sposobem, bo do lekarza mogłabym pójść dopiero jutro po skierowanie do laryngologa i z tym skierowanie czekałabym min 2 miesiące a do tego czasu oszaleje
katiek
Jeśli dalej masz katar to weź Sudafed czy coś podobnego i spróbuj sobie odetkać naciskając lekko palcem tę wypustkę przy uchu zasłaniając nią otwór uszny-nie wiem jak ci to inaczej wytłumaczyć. A i śpij w nocy z głową wyżej-żeby ci karar do ucha nie spływał
aronka
Elu, nie wiadomo, czy katar miał na to wpływ. Być może po prostu jest to "korek" z woskowiny. Wtedy najlepiej wlać do ucha trochę olejku rycynowego (chyba nie pokręciłam nazwy) i poleżeć tak na boku z tym uchem do góry. Jasno się wyraziłam? icon_rolleyes.gif wink.gif
Nawet jeśli potem laryngolog by Ci to przetykał, to będzie łatwiej. A może być tak, że od samo "puści" i będziesz mieć spokój.
Wiem co to znaczy zatkane ucho... Oszaleć można. icon_evil.gif
I już wypróbowałam te sposoby. wink.gif
I żaden to obciach (że niby ma się brudne uszy wink.gif ), bo woskowinę można sobie po prostu przypadkiem wepchnąć głębiej do ucha i kłopot gotowy... icon_sad.gif
Eta
dziekuję wam dziewczyny (co ja bym bez was zrobiła?- no zginęła )

"korek" znikł ale teraz mnie to ucho boli
chyba jednak pójdę do laryngologa
juz za jakies małe 2 miesiące poczuje sie lepiej icon_confused.gif
niecierpie tego polskiego systemu lecznictwa icon_mad.gif
mama4
Eta, idz do tego laryngologa. Moja siostra miala podobne objawy, ktore oczywiscie sobie olewala, bo raz bylo gorzej, ale zaraz potem lepiej, wiec do lekarza nie poszla. Przestraszyla sie na dobre, kiedy naprawde zle slyszala i nic juz nie zmienialo sie na lepsze... a teraz jest po operacji jednego i drugiego ucha. Lekarze twierdzili, ze to na skutek zmian hormonalnych w organizmie. Jezeli bierzesz tabletki anty. lub bralas to na wszelki wypadek zrob badanie sluchu.
Marta
Eta
icon_eek.gif
i.
Eta u mnie to samo. Mam korek i nic nie słyszę na prawe ucho. Tylko u mnie to zatoki, z którymi męczę się już ponad tydzień. Przy dmuchaniu nosa coś mi strzeliło i teraz jestem na wpół głucha icon_sad.gif
Eta
Ilka to podaj rękę
ja od pótora tygodnia mam mordęge z zatokami
a tyle lat miałam z nimi spokój
wczesniej całą podstawówkę i połowe liceum spedziłam chyba na tych słynnych lampach, byłaś kiedyś?
ja tego niecierpiałam
teraz mam takie cos jakbym była w komorze ciśnieniowej, zatyka mi ucho i puszcza co chwila
a do lekarza nie ma kiedy pójść icon_redface.gif
i.
Na lampy nie chodziłam. Pamiętam tylko, że mama robiła mi wciąż inhalacje.
Tyle lat miałam z nimi spokój, a teraz w tym roku, niestety drugi raz mnie złapało. Poprzednim razem przeszło bez leczenia, ale teraz jakoś się przeciąga.
Do lekarza też nie mam jak i kiedy się wybrać icon_redface.gif ale jak do poniedziałku nie przejdzie to chyba stanę na głowie i się wybiorę. Dodatkowo do tych zatok przyplatała mi sie jakaś infekcja gardła i chrypię od tygodnia.
Eta
Ilka to może cos w powietrzu, bo moja mama też tak ma
a wszystkie mieszkamy od siebie hoho

mam nadzieję że do poniedzałku wszystkim nam minie

ale to płukanie uszu by sie mi przydalo bo cos przygłuchawa jestem

zdrowiej i wygrzewaj sie na słoneczku:)
Małgoś.dz
CYTAT(Blue)
To sa specjalne świece, które wprowadza sie do ucha, zapala


Blue, jak to zapala? icon_eek.gif Nie strasz... wink.gif
i.
Blue, próbowałaś tego?
Eta
Blue ja jednak bałabym ie ze mi resztki mózgu roztrzaska wink.gif
chba siÄ™ jednak zdam na specjalistÄ™
a swoją drogą to dobrze że tu potrzebny jest wzrok nie słuch icon_rolleyes.gif
Eta
Blue a może ja sie do Ciebie zgłoszę, bedzie szybciej niz w kolejce do laryngologa icon_rolleyes.gif wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.