To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak przechowujecie warzywa?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

użytkownik usunięty
Pytanie, wbrew pozorom, jest dla mnie ważne. W lodówce? Spiżarni? Piwnicy? Co zrobić, żeby sałata nie więdła, a marchewka się nie marszczyła. A owoce? Wiem, że np. bananów nie można trzymać w lodówce.
Czekam na rady.
Paka
Dorotka
Ja warzywka przechowuję w lodówce, marchewka sie nie marszczy i sałata jest świerza wink.gif A dlaczego bananów nie można trzymać w lodówce ? Robi im się ciemna skórka, ale chyba nic poza tym icon_eek.gif
użytkownik usunięty
CYTAT(Dorotka)
Ja warzywka przechowujÄ™ w lodówce, marchewka sie nie marszczy i saÅ‚ata jest Å›wieża  :wink:


Ja też trzymam w lodówce, w pojemniku na dole, ale po kilku dniach (np. trzech) już jest źle. Nie wiem, może to wina lodówki, nie wiem dlaczego, ale jest w niej straszna wilgoć! Może to z tych warzywek paruje?

Widziałam ostatnio specjalne pojemniki Tuppenware (?) (nie wiem jak się to pisze) do przechowywania warzyw i zastanawiałam się nad kupnem, stąd moje pytanie. Może któraś z eMam ich używała i poleca? Są strasznie drogie, więc się waham...

I co robicie, żeby się pozbyć przykrego zapachu w lodówce?

Pozdrawiam.
Paka
dyziak
Paka,

na temat pojemników się nie wypowiadam, natomiast przykry zapach wyrzucimy wink.gif kładą w lodówce połówkę jabłka ze skórką. Działa rewelacyjnie icon_smile.gif
wiesiołek
CYTAT(Paka)
Widziałam ostatnio specjalne pojemniki Tuppenware (?) (nie wiem jak się to pisze) do przechowywania warzyw i zastanawiałam się nad kupnem, stąd moje pytanie. Może któraś z eMam ich używała i poleca? Są strasznie drogie, więc się waham...

Paka


Ktoś (albo była to Gosia1 albo moja siostra) zachwalał te pojemniki. Ja ich nie używam, bo się skubię z wydatkami, poza tym małe wymiary lodówki uniemożliwiają mi składowanie dużych ilości warzy, czyli zanim zdąrzą zwiędnąć to już ich nie ma.

Jeśli chodzi o lodówki "no-frost" to wyczytałm , że bananów i czosnku nie należy przechowywać- przechowuję i nie zauważyłam żadnych zgubnych skutków, a już na pewno nie wciągu kilku dni.
Ewusiek
ja właśnie kupiłam pojemnik Tupperware (właśnie do warzyw). Moja kuzynka od dłuższego czasu używa tych produktów i jest bardzo zadowolona. Mam jeszcze miskę do ciasta drożdżowego- ta jest super.
Niestety nie sÄ… to tanie rzeczy icon_sad.gif .
pozdrawiam
Ewusiek
zapomniałam ... ja też o bananach słyszałam,że nie wolno ich przechowywać w lodówce, ale nie wiem dlaczego
użytkownik usunięty
CYTAT(Ewusiek)
Mam jeszcze miskę do ciasta drożdżowego- ta jest super.


Ewusiek, proszę podaj mi dokładny sposób (przepis) korzystania z tej miski. Ja ją mam, ale nie wyszło mi ciasto, więc się zniechęciłam.

I napisz, czy te "warzywniki" Ci się sprawdziły (co w nich trzymałaś i jak długo).

Wielkie dzięki.
Paka
Ewusiek
Warzywnik mam w lodówce od wczoraj a w nim 3 ogórki icon_biggrin.gif , dopiero go kupiłam. Miska jest fajna.
Przepis na ciasto drożdżowe (ja robię rogaliki, i babkę drożdżową):
4 szkl. mÄ…ki
1 szkl. mleka
3 jajka
6 łyżek cukru
3/4 szkl. oleju
5 dag drożdży

do mąki wlewasz jajka zmiksowane z cukrem, mlekiem, wyrośnięte drożdże i na końcu olej. Zamykasz szczelnie miskę , jak trzy razy "strzeli9Otworzy się" możesz robić coś z tego ciasta. Mi wychodzą pyszne rogaliki (lepsze niż jak robiłam tradycyjnie, ciasto jest lepsze, no i łatwiej domyć miskę icon_lol.gif
pozdrawiam
CrazyMary
Ja też przechowuję warzywa w lodówce. Parę dni wytrzymują, zależy też na ile są świeże w momencie zakupu.
użytkownik usunięty
Dziewczyny, bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

A ciasto drożdżowe zrobię jeszcze w tą sobotę.

Pozdrawiam.
Paka
Edi Zet :)
Paka, nie wiem czy jeszcze aktualne, ale ja mam pojemniki na warzywa z Tupperware i jestem b. zadowolona. Tylko trzeba przestrzegać warunków przechowywania, tzn. trzeba pamiętać o odpowietrzaniu i zamykaniu bądź otwieraniu tych wentyli. Pozdrawiam.
Acha, 2 tyg mi włoszczyzna leży i jest ok.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.