To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kandyzowane owoce

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mama4
Niechze ktos mnie oswieci, jak zrobic kandyzowane owoce: skorke pomaranczowa, wisnie itd. Bardzo chcialabym miec takie dodatki do tortow, sernika. Szczegolnie do sernika...mniam.
Marta
Kocurek
No ja siÄ™ dopiszÄ™:
kiedyś, dawno temu, kupowałam w sklepie kandyzowane owoce jarzębiny - pyyyyyyyycha!!!
Z zewnątrz słodkie, w środku cudowna delikatna goryczka - chciałabym umieć takie zrobić, bo kupić to chyba nie ma gdzie. Ja w każdym razie jarzębiny kandyzowanej nie widziałam w żadnym sklepie co najmniej od 10 lat.
Jeśli ktoś coś wie.................
adzia
Ja robię takie skórki pomarańczowe. W najprostszej wersji - gotuje się je w syropie jakieś dwie godziny, potem suszy, sieka na drobno, i układa w słoiku zasypując cukrem. Trzyma się toto naprawdę długo (oczywiście w lodówce).
To nie są takie prawdziwe kandyzowane owoce, bo tak naprawdę, to zdaje się, że z tym jest mnóstwo zachodu - ale nadają się do sernika, i np. do muffinów waniliowych icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.