To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

nadzerki zoladka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

gosiagosia
Mialam neidawno gastroskopie z powodu okropnych bolow nadbrzuza i wiecznej zgagi po wszystkim. W badaniu wyszedl stan zapalny zoladka i wiele nadzerek, bakteria HP tez jest. Pobrano wycinki z nadzerek i czekam na wynik.

Ale mam pytanie jak wyglada leczenie? Ze wzgledu na bakterie domyslam sie, ze bede miec antybiotyki, a ze wzgledu na stan zapalny leki zmniejszajace wydzielanie kwasu. Ale czy to ejst skuteczne? Czy po tych ok 2 tygodniach bedzie ok?
Wiem, ze dieta bedzie musiala byc itd. Po prostu zastanawiam sie czy to mnie wyleczy i zgagi i bolow juz nie bedzie? Jakie macie z tym doswiadczenia?
pszczolkamaja
Jesli lekarz dobierze ci odpowiednie leki to powinny pomĂłc. Nie wiem po jakim czasie, to chyba dosc indywidualna kwestia. Dieta na pewno musi byc lzejsza, bez tlustych czy ciezkostrawnych potraw (przynajmniej moja kolezanka musiala ograniczyc fast foody itd jak leczyla sie na problemy zoladkowe). A o szczegoly reszty to podpytaj na https://edoktor24.pl/ tam jest dobra internistka, ktora wytlumaczyla mi wynik mojej gastroskopii i uspokoila, bo mialam stracha, ze cos powaznego mi dolega. Maja tez dietetykow, wiec w razie czego specjalista moglby ci ulozyc odpowiednia lekkostrawna diete icon_smile.gif Wpisz na ich stronie "gastrolog" w wyszukiwarke, ta lekarka pokazuje siÄ™ pierwsza.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.