To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

mięśniaki, histerektomia

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ana84
Mam mięśniaka macicy. Jest tak duży, że w grę wchodzi jedynie operacja przez brzuch z jednoczesnym usunięciem maicy.
W necie jest masa informacji, jednak praktycznie wszystkie sprzed ok. 10 lat. Nie satysfakcjonuje mnie to.
Czy któraś z Was przechodziła tę operację?
Możecie mi napisać co z czym, jak to wygląda w kwestii pobytu w szpitalu przed i po operacji? Jak wyglądają przygotowania i później jak rekonwalescencja?
ania.m
Trzymam kciuki za zdrowie!
Niestety nie jestem w stanie za dużo pomóc. Wiem tylko, że jest możliwość wykonania operacji laparaskopowo - wówczas jest ona mniej obciążająca. Niezależnie jednak od metody operacji to dość długo się po niej dochodzi do siebie, bo jeszcze dochodzą objawy menopauzy.
A już operacja jest pewna? Może skonsultuj się dodatkowo z kimś, bo jest teraz sporo nowych terapii (o ile nazw nie przekręcam- np. miomektomia, embolizacja, mioliza, kriomioliza i jeszcze coś z ultradźwiękami sterowanymi rezonansem magnetycznym). Jeśli cyfra w nicku to Twój rocznik, to jesteśmy w tym samym wieku. Może jednak da się macicę oszczędzić?
ana84
U mnie niestety nie dą się oszczędzić i prawdopodobnie do usunięcia jest cała macica, na szczęście bez przydatków.
Operacja tylko przez brzuch, bo mięśniak jest za duży na laparoskopię.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.