To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zablokowała się???

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Mxsx
Witam. To moj pierwszy post, wię, jak coś źle umieściłam to przepras
zam 02.gif Pewnie wiele razy przewijal sie podobny temat, ale mimo to zapytam, jak u waszych dzieci zaczynal się etap mówienia pierwszych słów? Moja córeczka mając 8 mcy mówiła mama, tata, baba, dada,bam( jak cos spadło... teraz ma 13 i mowi tylko mama. Spedzam z malutką duzo czasu, bawiac sie i ucząc codziennie czegoś nowego, jest bystra, szybko wszystko"łapie", codziennie zaskakuje mnie jakas nowa umiejętnością... byloby by super gdyby chociaz próbowała naśladować jakies slowa, a u niej wszystko jest mama. Przykładowo mowie baba, odpowiada mama... tata- mama, dada- mama itd...mówiąc to ma złośliwy usmieszek, więc może specjalnie się droczy, albo???? Nie martwi mnie to strasznie bo wiem, ze ma jeszcze czas,ale dziwi mnie, że nawet nie próbuje naśladować innych słów niz mama... odgłosy zwierząt kończą się śmiechem, albo znudzeniem... wszystko inne rozumie, pokazuje, naśladuje gesty ale nie dźwięki. Uprzedzajac pytania nie ma problemu ze sluchem. Dziwi mnie tylko, ze będąc młodszą, mówiła więcej niz teraz.
Beatasikor
Zupełnie nie masz się czym przejmować. Jedne dzieci rozwijają się szybciej inne wolniej, ale do wieku szkolnego nie będzie odstawać od rówieśników.
BlackWidow
Dla mnie to wyglada jak droczenie siÄ™. A probowalas slow ktore nie brzmi podobnie do mama?
IrekKrak
Każde dziecko jest inne. Jedno mówi mając 2 latka, inne dopiero w wieku 4. Warto dać dziecku czas.
Caban12
Ja mam to samo zdanie co mój poprzednik. Nic dodać i nic ująć.
Wasabi
Ja się raczej średnio na tym znam... Nie będę tutaj w stanie pomóc...
Iza_Bella
Spokojnie moja też się zablokowała i tak nie chciała nic więcej mówić do 19 miesiąca, ale zaczęłam jej dużo czytać i opowiadać. Plus na spacerze zabierałam z nią rzeczy i powoli mówiłam jej co to za przedmiot: a to jest kij... a to jest listeczek.. a to jest trawa Dałam w rękę i jakoś poszło icon_smile.gif Spokojnie, ja bym czekała na spokojnie aż będzie chciała sama mówić icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.