To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Poród w wodzie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

dorka.9
Co myślicie o takim porodzie ?
marikakosa
Nie znam takiej metody..Może warto iść do ginekologa i zobaczyć co on powie?
barbara.g
Aby urodzić w wodzie/wannie musisz być zdrowa , dziecko również. Jakakolwiek choroba skreśla ciebie z tego rodzaju rozwiązania ciąży.
majka_k
Położne ze szkoły rodzenia prenalen twierdzą, że woda ma doskonałe działanie terapeutyczne: rozluźnia mięśnie i łagodzi napięcie nerwowo-mięśniowe, co znacznie zmniejsza odczuwanie bólu, wpływa kojąco na układ nerwowy, uspokaja i odpręża. Panie, które rodzą w wodzie rzadziej korzystają z farmakologicznych środków łagodzenia bólu, a poród najczęściej przebiega krócej. Niestety nie każda przyszła mama może rodzić w wodzie. O kwalifikacji do tego typu porodu decyduje osoba prowadząca ciążę.
barbara.g
W moim szpitalu każda sala porodowa wyposażona jest w wannę, ale statystyki mówią, że w niewielkim stopniu są wykorzystywane 32.gif . Procedury są tak skrojone, że tylko kobiety w 100 % zdrowe mogą z tego skorzystać.
majka_k
Barbaro, nie tylko kobieta musi być zdrowa dziecko również. Jakiekolwiek podejrzenia choroby eliminują ciężarną. W takim wypadku pozostaje łóżko, piłka jeśli jest lub schody (one również maja zbawienny wpływ na poród).
Maciek120
Wydaje mi się, że to nie jest już dobra opcja porodu, kiedyś może i tak, jak nie było warunków.
barbara.g
Znalazłam w sieci szkoły rodzenia jakie przeciwwskazania uniemożliwiają poród w wodzie:
- aktywna infekcja z gorÄ…czkÄ…,
- infekcja nerek czy dróg rodnych,
- choroba zakrzepowo – zatorowa,
- zagrożenie rzucawką,
- poród wcześniaka,
- nieprawidłowe ułożenie dziecka,
- zaburzenia tętna płodu,
-łożysko przodujące czy krwawienie z dróg rodnych,
- niektóre choroby serca,
- niektóre choroby skóry – ropne zakażenia,
-nosicielstwo wirusa HIV,
-odpływanie gęstych, zielonych wód płodowych.
Trochę tych przeciwwskazań jest icon_sad.gif
miska.kwit
Według mnie każde rozwiązanie ciąży które będzie bezbolesne jest ok. Wiem jedno, że w czasie porodu można pozwolić sobie na wszystko co pozwoli urodzić szybko i sprawnie. Tak też dziewczyny możemy krzyczeć, dotleniamy się wtedy i mięśnie krocza rozluźniają się. Może być poród w wodzie, woda działa jak środek przeciwbólowy(potwierdzam, sprawdzone). Mam nadzieję, że obecna ciąża też się zakończy porodem w wannie.
dorka.9
Dzięki majka za opis icon_smile.gif,myślę że położne wiedzą co koi ból w czasie porodu i chcą aby rozwiązanie ciąży następowało szybko bez szwanku dla kobiety i jej dziecka.Jeśli takie osoby wypowiadają się pozytywnie to dlaczego nie spróbować icon_wink.gif.
Halina Kozioł
Na pewno taki poród jest mniej bolesny ... Pamiętam jak przed porodem poszłam się wykąpać i nalałam całą wannę wody i praktycznie nie czułam tego bólu ale jak wstawałam to abarot od razu bolało.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.