To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Czy kawa na czczo bardzo szkodzi?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

EwaBella
Czy kawa na czczo bardzo szkodzi? Kto myśli co?
monkowa
Kawa bez jedzenia obawiam się, że może być szkodliwa, bo może uszkadzać błony żołądka - nie mają one zabezpieczenia. I mogą przyspieszać produkcję kwasów żołądkowych, a te w nadmiarze też mogą być niekorzystne dla naszego organizmu. Lepiej chyba kawę wypić po śniadaniu niż zamiast niego...
Cecyliafit
Ja miałam problemy z żołądkiem jak piłam kawę nad czczo ale znalazłam w Auch... kawę Astra jest łagodna na żołądek dzięki czemuś tam, na początku byłam sceptycznie nastawiona, ale faktycznie jest łagodna i nie mam już żadnych dolegliwości
Mannama
w sumie ciekawe co z tą kawą, bo ja na przykład z rana jeść nie potrafię tylko dopiero późniejszą porą, a że bez kawy chodzę jjak otumaniona to kawa to mus icon_biggrin.gif
PatrycjaH
Znalazłam artykuł o samych dobroczynnych skutkach picia kawy: https://kawaazdrowie.sitey.me/ Niemniej jednak, picie jej całkiem na czczo rzeczywiście może trochę podrażniać układ pokarmowy. Ale myślę, że chociażby szklanka czystej wody i niewielki kęs pożywnego śniadanka mogą stanowić dobry podkład do wypicia tego cudownego napoju icon_smile.gif
kylie89
cudowny napój jak to pięknie brzmi icon_biggrin.gif dobrze wiedzieć, bo u mnie śniadanie zaczyna się pierw od kawy a dopiero później śniadania
muppet
Może nie powinnam się przyznawać, ale od kilku lat piję kawę na czczo. Ale nie mam problemów żołądkowych.
agusiak123
Zgadzam się - może powodować uszkodzenie błony żołądka i pewnie też niezbyt dobrze łączy się z żółcią żołądkową, kwasami itd. Ja się bardzo źle czuje jak wypiję kawę przed śniadaniem, chociaż najczęściej śniadania bym nie zjadła w ogóle, a kawę wypiła
Fizjoter
Picie kawy z samego rana zwiększa poziom kwasów żołądkowych i może powodować refluks, podrażnienia żołądka i jelit oraz wrzody. Pamiętaj też, że kawa wypłukuje takie mikroelementy z naszego organizmu jak magnez i wapń. To powoduje, że nasz organizm odwadnia się.

Jeśli już totalnie musicie wypić kawę z rana na czczo, polecam wypić ją ze szklanką wody. Dzieki temu nie odwodnicie się.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.