To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zyrtec

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Magenta
Prośba o doświadczonych w alergii mam. Gabie alergolog przepisał 2 razy dziennie po 6 kropli. Podobno na katar, ale gaba nie ma teraz kataru. W związku z tym pytanie: jakie ma działanie Zyrtec? Czy warto go stosować? Gaba co wieczór zażywa Singulair, może to wystarczy. Poza tym Zyrtec mocno wususzył jej śluzówkę.

Magenta
i.
CYTAT
ZYRTEC  
 
Na receptÄ™  
Producent Polfa-Kraków, Polska.  
UCB, Belgia.  
Forma leku: tabletki powlekane10 mg; krople 10 mg/ml.  
Zawartość[/b] substancja czynna - cetirizine dihydrochloride.  
Sposób dziaÅ‚ania Zyrtec blokuje dziaÅ‚anie histaminy, substancji, która znajduje siÄ™ w ustroju i wyzwala siÄ™ w czasie reakcji alergicznej. Histamina powoduje miÄ™dzy innymi Å›wiÄ…d skóry, katar sienny, zaczerwienienie spojówek ze Å›wiÄ…dem i zaÅ‚zawieniem oczu. DziaÅ‚anie leku nastÄ™puje w 2 godziny po jego zastosowaniu, a efekt utrzymuje siÄ™ przez 24 godziny. Zastosowanie Zyrtec stosuje siÄ™ w różnego typu reakcjach alergicznych, jak katar sienny, pokrzywka, zapalenie spojówek, obrzÄ™ki alergiczne.  
Ostrzeżenie Preparatu nie podaje się dzieciom poniżej 12 roku życia.
Lek upośledza sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie stosowania preparatu.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Zyrtec stosuje się łącznie z innymi środkami. Zamiar stosowania innych leków łącznie z preparatem należy omówić z lekarzem. Lek wzmaga działanie środków uspokajających, przeciwbólowych oraz przeciwuczuleniowych.
Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia, ponieważ alkohol wzmaga dziaÅ‚ania uboczne preparatu.  
DziaÅ‚ania niepożądane >1/100- OspaÅ‚ość. Suchość bÅ‚on Å›luzowych jamy ustnej, dlatego niezbÄ™dna jest dokÅ‚adna higiena zÄ™bów po każdym posiÅ‚ku.  
Dawkowanie DawkÄ™ ustala lekarz. Zazwyczaj dawka dla dorosÅ‚ych oraz dzieci powyżej 12 roku życia wynosi 1 tabletka lub 20 kropli raz dziennie. Preparat należy podawać podczas kolacji.  
Ciąża i karmienie Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat przenika do mleka matki. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia.
Pecia
Ilka
a moj Jas bierze Zyrtec odkad skonczyl roczek icon_confused.gif
kilka razy sie pytalam i alergologa i pediatry a nawet gastroenterologa i kazdy z nich twierdzil ,ze takie male dzieci tez go maga brac
Kiedys dostawal 10 kropli na noc, ale przy ostatniej kontroli u alergologa pani powiedzila ,ze najnowsze badania zalecaja jednak dawac go w dawkach podzielonych , wiec dostaje rano 5 i wieczorem 5.
ja przewaznie ta ranna dawke omijam wink.gif
bo rano bierze jeszcze Loratan icon_sad.gif

moze ta twoja informacja jest jakas "stara".?
i.
Dopiero doczytałam o tych 12 latach. Informacja jest nowa(?) ze strony www.przychodnia.pl.
Faktycznie dziwna sprawa, bo moja Zuzka brała tn lek od 3 roku życia przez kilka lat. I z tego co mi wiadomo wiele maluchów bierze ten lek. Skoro alergolodzy i pediatrzy go przepisują to na pewno nadaje się dla dzieci. A co piszą na ulotce Zyrtecu? To co wkleiłam to teoretycznie powinno być na ulotce.
Ja niestety nie mam w domu tego leku.
Małgoś.dz
No, dziwne z tym wiekiem... icon_rolleyes.gif
Nasz ówczesny pediatra +alergolog (dwa w jednym wink.gif ) przepisywał dla Kubusia Zyrtec odkąd ten skończył chyba roczek. Dawki już nie pamiętam, ale za to utkwiło mi w pamięci, że miałam podawać krople tylko na noc (w żadnym wypadku w dzień) - może chodziło o tę ospałość...? icon_rolleyes.gif
i.
Znalazłam nową informację https://medycyna.linia.pl/zyrtec.html . Tutaj piszą żeby nie podawać do 2 lat icon_rolleyes.gif
lucrezia
CYTAT(Magenta)
Prośba o doświadczonych w alergii mam. Gabie alergolog przepisał 2 razy dziennie po 6 kropli. Podobno na katar, ale gaba nie ma teraz kataru. W związku z tym pytanie: jakie ma działanie Zyrtec? Czy warto go stosować? Gaba co wieczór zażywa Singulair, może to wystarczy. Poza tym Zyrtec mocno wususzył jej śluzówkę.

Magenta


A dlaczego wysusza śluzówke ? W jamie ustnej?
Pecia
CYTAT(malgosia.dz)
utkwiło mi w pamięci, że miałam podawać krople tylko na noc (w żadnym wypadku w dzień) - może chodziło o tę ospałość...? icon_rolleyes.gif


kiedys JaÅ› tez dostawal 10 kropli na noc, rzeczywiscie byl po nich bardziej senny
Ale ostatnio kazala mi alergolog dawac 2 razy po 5, moze wlasnie po to ,zeby nie wywolywac sennosci icon_confused.gif
I jak dam 5 rano to Jasiek nie jest spiacy wink.gif w ogole nie spi w dzien wink.gif

a o tym ,ze Zyrtec wysusza sluzowke slyszalam od wielu osob , ale moj Jas bardzo dobrze go toleruje.


jednak w przypadku twojej corki ( skoro jeje wysuszyl sluzowke) ja bym nie dawala
agama76
CYTAT(Ciocia Pecia)
CYTAT(malgosia.dz)
utkwiło mi w pamięci, że miałam podawać krople tylko na noc (w żadnym wypadku w dzień) - może chodziło o tę ospałość...? icon_rolleyes.gif


kiedys JaÅ› tez dostawal 10 kropli na noc, rzeczywiscie byl po nich bardziej senny
Ale ostatnio kazala mi alergolog dawac 2 razy po 5, moze wlasnie po to ,zeby nie wywolywac sennosci icon_confused.gif


nie - to nie chodzi o sennosc. Cetyryzyna (czyli wlasnie zyrtec) ma u dzieci wiekszy klirens nerkowy niz u doroslych - czyli jest u dzieci szybciej usuwana z organizmu przez nerki niz u doroslych. Dlatego doroslemu wystarczy 1 tabl raz dziennie a u dziecka zeby zapewnic optymalne stezenie leku w organizmie powinno sie ten lek podawac 2x dziennie. Moj niespelna 2-letni synek rowniez dostaje zyrtec, a starszy, 5-latek, loratadyne.

Aga
grzałka
Lekarze przepisuja Zyrtec od 6 m.z. Moim zdaniem, jesli dziecko go dobrze toleruje i ma alergie- to warto go stosowac (jesli zle toleruje, sa inne antyhistaminowe). Nie kloci sie z Singulairem. Ania dostaje cetyryzyne, ale nie stale, tylko jak wiemy, ze jest ryzyko wystapienia alergii (my akurat dajemy Cetallergin).
marghe.
Gab bierze Zyrtek od listopada ubiegłego roku - pediatra przepisał jej 10 kropelek raz dziennie- po tym jak dwukrotnie katar przerodził sie w zapalenie ucha. Od tamtej pory miewamy katary ale zapalenia ucha nie.
Kiedy nie dam Zyrtka - Gaba zaczyna kichac
m.
marsjanka
Jak długo podajecie swojemu dziecku Zyrtec? Moja Oliwia dopiero jak poszła w ubiegłym roku, we wrześniu do przedszkola to się okazało, że jest alergiczką. Lekarz zalecił podawanie Zyrteca. Po około 1/2 roku przy wizycie, powiedziałam, że nie widzę żadnej różnicy między stosowaniem go a nie stosowaniem.. Zamienił wtedy na Claritine. Po kilku miesiącach stwierdził, że należy powrócić do Zyrteca. Dlaczego? Czy należy tak często zmieniać tego typu leki?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.