To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Antykoncepcja

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Leonia
Jaką antykoncepcję stosują mamy? Macie wkładki czy wolicie pigułkę?
Leonia
Ani z jednym, ani z drugim problemu nie mam na szczęście. Za to zapominalska ze mnie jakich mało, dlatego mi pani doktor dała pigułki bez robienia przerwy w takim systemie, że jest 21 z hormonem i 7 placebo. Nazywają się vibin. icon_smile.gif
Krafik
CYTAT(Leonia @ Wed, 27 Mar 2019 - 08:48) *
Ani z jednym, ani z drugim problemu nie mam na szczęście. Za to zapominalska ze mnie jakich mało, dlatego mi pani doktor dała pigułki bez robienia przerwy w takim systemie, że jest 21 z hormonem i 7 placebo. Nazywają się vibin. icon_smile.gif

Ja właśnie też, że względu na moją sklerozę mam te tabletki . Z kolei bratowa mojego męża dostała je ze względu, że ma nadmiar androgenów, czyli męskich hormonów płciowych. To się nazywa Hiperandrogenizm. I dla takich kobiet są one także przeznaczone
rowan_berry
A słyszałyście o pigułkach 24+4? Dzięki temu, że przerwa jest krótsza, to nie ma tak wielkiego wahania hormonów i pms jest mniejszy.
Mama_Małej_Mi
Oczywiście, że tak. icon_smile.gif Nawet brałam jakiś czas temu. Masz jakieś konkretne na myśli?
Blare
Ja się zastanawiam póki co nad krążkiem PolaRing, wiecie, to zdecydowanie wygodniejsze, a różnie bywa u mnie z pamięcią, jeśli chodzi o regularnie łykanie tabletek icon_smile.gif
Ramonnka
Ja mimo tego, że tabletki są męczące pozostawałam przy nich.. O wiele bardziej wolałam to aniżeli krążek icon_smile.gif
Mama_Małej_Mi
@Ramonnka, a jakie bierzesz? icon_smile.gif

@Blare, zdecydowałaś się? Jak właściwie to działa? Dużo ostatnio się słyszy o tych krążkach.
Marion
Ja kiedyś brała Sylwie30 czy jakoś tak, bo niestety ale u mnie organizm strasznie się opierał na te poprzednie słabsze. Przeszłam przeż Sylvie20 i kontracept icon_smile.gif
rowan_berry
CYTAT(Mama_Małej_Mi @ Mon, 01 Apr 2019 - 00:50) *
Oczywiście, że tak. icon_smile.gif Nawet brałam jakiś czas temu. Masz jakieś konkretne na myśli?

Ano, Vixpo chodzi mi po głowie. Muszę o nie zapytać lekarza.
Blare
Dziewczyny, a bierze któraś z Was albo kojarzycie tabletki Orlifique? Podobno polecane są przy żylnej chorobie zakrzepowej, orientujecie się, jak się sprawdzają?
Mama_Małej_Mi
CYTAT(rowan_berry @ Tue, 30 Apr 2019 - 20:09) *
Ano, Vixpo chodzi mi po głowie. Muszę o nie zapytać lekarza.


Jeżeli masz ciężkie PMS to nawet się nie zastanawiaj i zapytaj lekarza. U mnie naprawdę pomogły.
Mama_Małej_Mi
CYTAT(Blare @ Tue, 30 Apr 2019 - 23:28) *
Dziewczyny, a bierze któraś z Was albo kojarzycie tabletki Orlifique? Podobno polecane są przy żylnej chorobie zakrzepowej, orientujecie się, jak się sprawdzają?


Kojarzę je przede wszystkim w powiązaniu z cukrzycą, bo moja kuzynka ma taki problem i dostała właśnie tę pigułkę. Nadaje się też jako antykoncepcja w dojrzalszym wieku. Co chcesz wiedzieć? Może zapytam.
bufcia
swego czasu stosowalam plastry ale przez ciagle braki okresu dostawalam swira wiec zmienilam na tabletki i biore vines jak orzeszka icon_smile.gif
Leonia
Blaire, te orlifique bierze moja starsza siostra. Jest 40+ i ma lekką cukrzycę. Co chcesz wiedzieć?
Mama_Małej_Mi
Przy skłonnościach zakrzepicowych też są polecane.
nenufarka
Co jest ok przy skłonnościach zakrzepowych?
ewelka89
ja używam komputer cyklu z paskami testowymi Persona
klaudia84
Tabletki anty stosuję od 9 lat z dwukrotną przerwą na dzieci icon_wink.gif Robie regularnie badania, jestem zdrowa i tak mi jest dobrze i wygodnie. Jak nie mam czasu żeby pójść po receptę na tabletki to lekarz z serwisu lekarzonline.eu wypisuje mi e-receptę zdalnie. Jednym słowem jest ok.
Evelona
CYTAT(nenufarka @ Thu, 28 Nov 2019 - 10:55) *
Co jest ok przy skłonnościach zakrzepowych?


To jest pytanie do Twojego ginekologa ale ogólnie hormony nie sa wskazane. Zostaje prezerwatywa, spirala miedziana lub kalendarzyk/komputer cyklu z czeho spirala chyba najpewniejsza
Kotelka
Ja używałam tabletki po prostu zawsze budzik miałam ustawiony na godzinę o której brałam i żeby nie zapomnieć wkładałam do portfela icon_wink.gif

Nie da się odpwiedzieć na pytanioe jaka jest najlepsza metoda antykoncepcji - powinna być ona dobrana konkretnie do osoby. Najlepiej będzie się na spokojnie skonsultować z ginekologiem i niech ginekollog dobierze najlepsze metody:
https://ginekolog-rzeszow.pl/

Mogę tutaj dać namiar na gabinet w Rzeszowie icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.