To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Poród w wodzie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

S0La009
Dziewczyny powiecie mi czy rodziła jakaś z was w wodzie? Boje się bólu podczas porodu a słyszałam, że taki poród niweluje ból i jest dużo lepiej
barbara.g
Ja niestety nie urodziłam w wodzie, ale korzystałam we wcześniejszej fazie porodu z wanny. Mogę powiedzieć, że faktycznie woda i wir przynosi ulgę w bólu. Aby korzystać z porodu w wodzie musisz spełniać odpowiednie warunki, najlepiej gdy porozmawiasz o nich z osobą prowadzącą ciążę.
dorka.9
Woda ma doskonałe działanie terapeutyczne: rozluźnia mięśnie i łagodzi napięcie nerwowo-mięśniowe, co znacznie zmniejsza odczuwanie bólu, wpływa kojąco na układ nerwowy, uspokaja i odpręża. Panie, które rodzą w wodzie rzadziej korzystają z farmakologicznych środków łagodzenia bólu, a poród najczęściej przebiega krócej.
Należy jednak pamiętać, że nie każda przyszła mama może rodzić w wodzie. O kwalifikacji do tego typu porodu decyduje osoba prowadząca ciążę.
Znalazłam w sieci szkoły rodzenia prenalen jakie przeciwwskazania uniemożliwiają poród w wodzie:
- aktywna infekcja z gorÄ…czkÄ…,
- infekcja nerek czy dróg rodnych,
- choroba zakrzepowo – zatorowa,
- zagrożenie rzucawką,
- poród wcześniaka,
- nieprawidłowe ułożenie dziecka,
- zaburzenia tętna płodu,
- łożysko przodujące czy krwawienie z dróg rodnych,
- niektóre choroby serca,
- niektóre choroby skóry – ropne zakażenia,
- nosicielstwo wirusa HIV
Może się komuś przyda icon_smile.gif
miska.kwit
Przy pierwszym dziecku nawet nie zdążyłam skorzystać z wanny, tak dziecko spieszyło się na świat aby poznać rodziców icon_wink.gif. Natomiast moja znajoma urodziła w wodzie i bardzo sobie chwaliła, tez jest wielką panikarą i ma niski poziom bólu. Stwierdziła, że takie porody to może przechodzić co roku icon_wink.gif.
majka_k
Z położną omawialiśmy takie rozwiązanie ciąży, ale od 3 tyg. walczę z nadciśnieniem a to niestety skreśla mnie z porodu w wodzie. Żałuję.
S0La009
W końcu jakieś osoby,które rodziły w wodzie icon_biggrin.gif. Jak się pytałam na innych forach to nikt nie umiał mi nic powiedizeć o porodzie w wodzie. A jaka jest tego cena. Ile koleżanka płaciła za taki poród w wodzie?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.