To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

ćwiczenie poprawnej wymowy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

RenataR
cześć! jeżeli szukacie dobrych, domowych metod terapii sensorycznej to polecam pacynki, które świetnie rozwijają myślenie przyczynowo skutkowe, kreatywność i wpływająna rozwój mowy.
https://liger.net.pl/24-akcesoria-logopedyczne
Masoba
Moja mama jest logopedą i jako dziecko katowała mnie ćwiczeniami przed lustrem. O Jezu, jak ja tego nienawidziłam...
Ola_Sarnecka
a myślicie, że w jakim wieku trzeba zacząć poprawiać dziecko jak mówi ciągle "dziecięce słówka"?
magad
Ola, paradoksalnie to im wcześniej, tym lepiej! Po co brzdąc ma tak gaworzyć, jak powinien ćwiczyć już - oczywiście bez nacisków i stresów! - aparat mowy od małego, wtedy, kiedy jest on najbardziej plastyczny i skory do nauki. Dziwią mnie, szerze powiedziawszy, rodzice, którzy tak "po dziecięcemu" komunikują się ze swoją pociechą - ani to jakieś wesołe, ani zabawne, ani potrzebne, a jeszcze wkręca dziecku, że niby tak ludzie mówią - to duży błąd.
juliaabra
Ja mam teraz koszmarny problem z moim młodszym synem, w ogóle przestał do nas mówić.
Nie wiem co robić, bo wcześniej mówił dość sporo i zaczynaliśmy powoli ćwiczyć wymowę, a teraz w ogóle. Jakby mi ktoś dziecko zaczarował. icon_sad.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.