To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wyprawka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

marghe.
Czy temat był juz poruszany?

Jak wyglada sprawa wyprawek ?

W jedym z przedszkoli, do których zagladalismy nie nalzey przynosic NIC... poza szczoteczka i pastą, do innego (prywatnego) trzeba przyniesc wszystko , nawet chusteczki higieniczne.
M.
kama_
U nas we wrzesnu trza przynieść:
*kredki
*plasteline
*farby
*blok rysunkowy
*papier kolorowy
oraz
*szczoteczke
*paste
*chusteczki chigieniczne
*papier toaletowy icon_eek.gif chyba ,że zostanie z tego roku icon_biggrin.gif

Nasze przedszkole jest jak nabardziej Państwowe.
i.
U nas wszystko, czyli piżama, koc icon_eek.gif pościel, kilka zmian ubranek, szczotka, pasta, kubek, ręcznik, chustki, kredki, farby, bloki, krepina itp. (to jest przedszkole plastyczne więc sporo bedzie tych plastycznych materiałów).
marghe.
ps. Niczego nie musimy przynosic do przedszkola panstwowego, zeby nie było icon_smile.gif posciel, worki na kapcie i materiały plastyczne.. o to wszystko troszczy sie przedszkole.
sdw
Maghe, kiedys psiałam o wyprawkach. Jak znajde wkleje link.
AdusiaR
Marghe do przedszkola do którego pójdzie Letycja trzeba dostarczyć;* strój gimnastyczny, *piżamkę, *papier toaletowy (szt.2) i *chusteczeki higieniczne (100 szt), * paste do zębów, *szczoteczkę z kubeczkiem,
* bambosze, *2 ręczniki małe z wyszytymi inicjałami, *2 mydła.

Reszte wyprawki czyli bloki, kleje, wycinanki - wpłaciłam 60,- zł i przedszkole zakupuje dla wszystkich dzieci w hurtowni, aby wyszło taniej.
Panie kazały dostaczyc tylko: szary papier, markera i bloki techniczne z kolorowymi kartkami.
goś
Nic nie muszę przynosić oprócz pasty, szczoteczki i stroju gimnastycznego (przedszkole jest prywatne). Ale tak samo jest z moją koleżanką która zapisała córeczkę do przedszkola państwowoego. Natomiast z ciekawości i przy okazji wyborów weszłam do przedszkola w moim miasteczku (przedszkole samorządowe, gmina bogata) spis wyprawki dla 3 latka był tak długi, że nawet nie dobrnęłam do końca.
asiaT
u nas (panstwowe) mam przyniesc tylko podpisaną piżamkę (no w naszym przypadku dwie icon_wink.gif ). I ubranka na zmianę. O żadnych kredkach mowy nie było, szokuje mnie to, że musicie przynosić takie rzeczy! icon_eek.gif Ale dopytam... Aha, kapcie też, ale to zrozumiałe. Pościel, koce - wszystko jest. icon_wink.gif

tylko tych zabawek do piaskownicy nie ma icon_wink.gif ale najwyżej kupię więcej icon_wink.gif
asiaT
a propos - zapomniałam o myciu zębów. Pani niestety powiedziała, że "no jak rodzice sobie będą życzyć, to wtedy tak... ale my tego nie robimy" icon_sad.gif Ja tam moim dzieciom wpajam mycie i szczoteczki też im dam. Znając bąble i ich upór, po 2 dniach całe przedszkole będzie myć ząbki icon_biggrin.gif
Ika
Ja mam dzisiaj zebranie w przedszkolu... O ile mi się uda na nim pojawić (jest oczywiście o godzinie 16.00, a ja pracuję dziś do 18.00... icon_rolleyes.gif ), to się pewnie dowiem, jak to u nas z wyprawką... Nie przerażajcie mnie, liczyłam na oszczędności w związku z pójściem Żuczka do przedszkola a tym samym rezygnacji z opiekunki... icon_confused.gif
Edi Zet :)
Do przedszkola, państwowego, Ula musi zabrać pidżamkę, kapcie, worek, szczoteczkę i pastę do zębów i chusteczki chigieniczne. Nic więcej. Acha i na zmianę rajstopki i majteczki, jakby awaria nastąpiła i przytulankę, jakby awaria nastąpiła drugi raz... wink.gif
Rosiczka
U nas do przedszkola przynosi si ekapcie, strój na zmianę, strój gimnastyczny (jesli dziecko chodzi na gimnastykę) piżamkę (jeśli dziecko śpi) szczoteczkę , paste i co miesiąc paczkę chusteczek. Żadnych plastycznych materiałów nie przynosimy.
Ika
Na zebranie zdążyłam. Na razie wynika, że w ramach wyprawki jest piżamka, kapcie, ubranka na zmianę i paczka chusteczek higienicznych miesięcznie. No to nie tak źle icon_wink.gif

Czy w waszych przedszkolach również jest tak, że maluszki jedzą obiad łyżką...? icon_confused.gif Nie mówię o zupie, tylko o całym obiedzie... icon_confused.gif
EwaSerdeczna
U mnie to juz zamierzchłe czasy(dzieci juz duże) ale pamietam trzeba było podać do przedszkola:piżamkę,pantofle,pasta,szczoteczka,kubeczek,chusteczki do nosa, pościel icon_wink.gif i fartuszek.


pozdrawiam serdecznie ewa
Arwena.
Ika u nas jedza łyżką.

A na wyprawkę tak jak w zeszłym roku piżamka, paputki, kubek szczoteczka, ubrania na zmianę. Do tego 3 paczki chusteczek higienicznych, dwie pasty do zębów, jedno mydło, 3 rolki papieru toaletowego - raz we wrześniu i raz w marcu.

I 10 zł miesięcznie lub 100 zł na rok na materiały plastyczne.
Esia
Nie rozumiem komu ma służyć jedzenie łyżką całego obiadu - chyba tylko wygodzie Pani od zmywania (a i tak pewnie są zmywarki).
W przedszkolu w którym uczę stawiamy na rozwój samodzielności dzieci. Uczymy jak sobie radzić z łyżką, widelcem a nawet nożem - oczywiście dla dzieci. Dzieci same nakładają sobie na kanapki szynkę, pomidora czy ogórka. Często też (przeważnie w środy bo to dzień kuchni) sami przygotowujemy sobie kanapki na śniadanie bądź sałatkę na podwieczorek. Dla przedszkolaków to świetna zabawa a przy okazji nie ma problemu z niejadkami - bo przecież to co sam zrobił musi być dobre i wszystko znika z talerzy.
skanna
U nas trzeba przynieść piżamkę, kapcie, szczoteczkę, pastę, kubeczek.
Poza tym jest zrzutka (2x30 zł) na materiały plastyczne bo w hurtowni taniej to raz, a dwa, że panie wolą same kupić, bo wiedzą, której firmy materiały są dobrej jakości i np. kredki dobrze rysują (wbrew pozorom nie wszystkie) i nie połamią się od razu.

W przedszkolu prywatnym po drugiej stronie ulicy trzeba przynieść bardzo bogatą wyprawkę.
kalioppe
Witam to ja Wam przytoczę listą jaką dostałam dla DWULATKA W ŻŁOBKU.
Otóż:
1. Worek z piżamką
2. Jasiek
3. Grzebień
4. Kubek i szczoteczka do zębów
5. Bielizna na zmianę pozostawiona w szafce
6. Blok rysunkowy 1 szt.
7. Kredki świecowe 1 szt.
8. Papier kolorowy duży 1 szt.
9. Klej w sztyfcie 1sz.
10. Plastelina 1szt.
11. Śliniak ceratowy 1szt.
12. Chusteczki higieniczne (duże opakowanie)
13. Teczka na rysunki
14. Farby plakatowe w tubce icon_eek.gif


I co Wy na to?? icon_confused.gif icon_confused.gif - żłobek państwowy.
icon_evil.gif
i.
Niestety złobki państwowe nie mają funduszy na tego typu materiały.
Ale to dobrze, że proszą o przynoszenie takich rzeczy, znaczy, że dzieci będą się rozwijać icon_smile.gif Kiedy Zuzka chodziła do żłobka, dzieci nie musiały nic przynosić i skutek był taki, że w całym żłobku były 3 połamane kredki i flamaster, a dzieci rysowały na gazetach. I to tylko te dzieci, które wyraźnie wyrażały chęć rysowania.

Ja natomiast muszę wyposażyć Jurka w koc do przedszkola i nie mogę znaleźć nic taniego icon_confused.gif
kalioppe
Wiesz, jak czytam "tu państwowe i nic nie musimy" - i chodzi o przedszkole - to dziwię się po prostu takiej wyprawce dla dwulatka. I nie rozumiem tych farb plakatowych....
I oczywiście chcę żeby moje dziecko się rozwijało.
A jak jest w tych gdzie nic nie trzeba i nie ma składek (któraś z Was pisała o składce 2x30zł) - znaczy dzieci nie rysują??
Wytłumaczcie mi tepej.... icon_redface.gif
agarad
CYTAT(kalioppe)
Wiesz, jak czytam "tu państwowe i nic nie musimy" - i chodzi o przedszkole - to dziwię się po prostu takiej wyprawce dla dwulatka. I nie rozumiem tych farb plakatowych....
I oczywiście chcę żeby moje dziecko się rozwijało.
A jak jest w tych gdzie nic nie trzeba i nie ma składek (któraś z Was pisała o składce 2x30zł) - znaczy dzieci nie rysują??
Wytłumaczcie mi tepej.... icon_redface.gif


wiesz to nie tak że nie rysują. poprostu przedszkole ma określony budżet i może więcej lub mniej.w naszym przedszkolu jest jeszcze składka na Rade Rodziców w sąsiadującym nie ma (mają tylko składkę na prezent gwiazdkowy), czyli w praktyce nasze przedszkole może wydac więcej może jest tu więcej wycieczek, imprez plenerowych, wyjść do teatru na wystawę (wówczas trzeba wynająć autokary a rodzice już nie płacą dodatkowo w ciągu roku na żadne wycieczki, a byc może w tym przedszkolu gdzie nie ma Rady kazdorazowo trzeba zapłacić)

acha i wyprawkę typu: bloki , papier kolorowy, plastelina, klej, farby, chusteczki też przynosimy na początku roku.
moko.
u nas mamy przynieść: ( zerówka)
- paputki
- piórnik z wyposażeniem
- worek na kapcie
- dodatkowe ubrania
- i raz w roku płacimy 50 zł na wyprawkę i na ksiazki.
oprócz tego rodzice przynosza np. wydruki ksiegowe, dzięki temu dzieci mają na czym gryzmolić, przynosimy zabawki.

Jest to przedszkole państwowe.
irminka2
Ja co roku dostawałam dosyć długą listę przyborów do rysowania i malowania dostarczaliśmy to na początku roku.
W tym roku dojdą pewnie jeszcze podręczniki do zerówki , które pewnie zakupi przedszkole po wpłaceniu przez rodziców kasy.

Irmina
sylwiakrol
A gdzie można kupić worek na kapcie?
i.
Worki na kapcie są prawie wszędzie - widziałam i w papierniczych i w spożywczych i z art. dla dzieci.
sylwiakrol
Dzięki icon_biggrin.gif
Prawdę mówiąc nie szukałam, ale nigdy też nie rzuciły mi się w oczy.
Jutro się wybiorę po zakupy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.