To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Aktywność fizyczna w ciąży

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

majka_k
Czy w czasie ciąży macie ochotę na ruch, ćwiczenia fizyczne, czy uczestniczycie w jakiś zajęciach?
dorka.9
Jak najbardziej lubię poćwiczyć, porozciągać się czy też popływać. Nie wyobrażam sobie abym przez cały dzień siedziała i tylko patrzyła jak brzuszek zaokrągla się. Na zajęciach w szkole rodzenia położne namawiają do ruchu, bo przecież jeśli my będziemy sprawne to i nasze maleństwa również.
miska.kwit
Położne ze szkoły rodzenia prenalen potwierdzają, iż aktywność fizyczna poprzez dotlenienie organizmu wpływa pozytywnie na organizm kobiety jak i dziecka. Poza tym poród u takich kobiet przybiega szybciej i sprawniej.
Fizjoter
Pół godziny ćwiczeń dziennie to optymalna dawka ruchu dla kobiet w ciąży. Lekarze zalecają spacery, pływanie oraz aerobik dla ciężarnych. Przed każdym ćwiczeniem należy wykonać rozgrzewkę i rozciąganie.

Najlepiej dobrac dla siebie aktywność fizyczną, która sprawia nam przyjemność.
Fizjoter
Pół godziny ćwiczeń dziennie to optymalna dawka ruchu dla kobiet w ciąży. Lekarze zalecają spacery, pływanie oraz aerobik dla ciężarnych. Przed każdym ćwiczeniem należy wykonać rozgrzewkę i rozciąganie.

Najlepiej dobrac dla siebie aktywność fizyczną, która sprawia nam przyjemność.
barbara.g
Ostatnia rozmowa z położną oświeciła mnie. Wiedziałam, że powinnam ruszać się, szczególnie na świeżym powietrzu, ale nie zdawałam sobie jak dotlenione ciało kobiety wpływa na rozwój dziecka. Niby są informacje, ale "suche" w internecie które nie zawsze dochodzą do człowieka, ale gdy ktoś wyłoży w sposób prosty i przejrzysty, od razu inaczej myślisz. Ja jestem na TAK na wszelki ruch fizyczny.
Krafik
Ja z racji tego, że czułam się w ciązy bardzo dobrze praktycznie do końca pracowałam - może praca bardziej siedząca ale po schodach trzeba było i tak się nachodzić - tak więc taka była moja aktywność fizyczna. Po pracy to tylko jakieś spacerki jak nie padałam na pysk icon_smile.gif
magdapalslonce
Wczoraj moja siostra rozmawiała przez internet ze swoim lekarzem akurat na ten temat. Aktywność fizyczna musi być! Zwłaszcza jak siedzimy codziennie w domu podczas kwarantanny. Polecam Wam yogę dla ciężarnych. Ja ćwiczę z Małgosią Mostowską z YT: https://www.youtube.com/watch?v=JEMc3xO8e2IA wracając do tematu - fajnie, że kliniki organizują video-wizyty bez konieczności wychodzenia z domu. Wiem, że Invicta takie praktyki stosuje. Miałam się umówić na badania, ale chyba poczekam, bo jestem lekko przeziębiona, a teraz niestety nie przyjmują pacjentek z objawami grypy... Cóż, zdrowie jest najważniejsze!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.