To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

8,5 miesiąca brak naśladownictwa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Lili84Lili
Dziewczyny
Może któraÅ› z Was mi doradzi, bo ja już nie wiem co robić. Mam 8,5 miesiÄ™cznego syna. W kwestii rozwoju motorycznego, to torpeda. Od 4 miesiÄ…ca znacznie wyprzedza wszelkie kalendarze rozwojowe. Co do mowy, to nie jest jakoÅ› super, ale coÅ› tam gaworzy wiec pewnie kwestia czasu jak zakres gaworzenia siÄ™ poszerzy. Jednak martwi mnie rozwój intelektualny. Mój syn nic nie naÅ›laduje. Ani min, ani gestów, ani dźwiÄ™ków. Nie reaguje na imiÄ™. Nie wykonuje gestów komunikacyjnych typu odpychanie Å‚yżeczki. Próbuje z nim ćwiczyć, ale to jest praktycznie niemożliwe, bo jest w ciÄ…gÅ‚ym ruchu. Nie wiem jak mam go nauczyć kosi kosi jak on sekundy nie usiedzi. Autyzmu raczej nie podejrzewam, bo jest kontaktowy, odpowiada uÅ›miechem na uÅ›miech, przytula siÄ™ i daje „buziaki”. Ale jednak rozwój intelektualny jest mocno do tyÅ‚u patrzÄ…c na kalendarze rozwojowe. Czy Wasze dzieci zaczęły robić wyżej wymienione rzeczy później (jeżeli tak to kiedy) i wszystko byÅ‚o OK? Czy już powinnam szukać pomocy specjalisty?
Ola_Sarnecka
tak, powinnaś poszukać pomocy, zacznij od pediatry, moze fizjoterapeuta. A później jakieś ośrodki wczesnego wsparcia oni mają dobrych specjalistów
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.