To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co to jest

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

agabr
Jedrek ktory nie mial zadnych alergicznych wypryskow , dzis po sniadaniu zrobil sie caly w kropki, twarz , rece, pachiny , nogi w plaskich czerwonych plamkach. Pojechalismy na ostry dyzur, lekarz wykluczyl ospe , odre. Dostal Zyrtec i wapno. Co to moze byc??. Na sniadanie jadl cini minies z actimelem. Actimel jadl wielokrotnie , cini minies pierwszy raz.A nie zauwazylam by sie drapal po tych plamkach.b
ulcik
to pewnie jest uczulony na coÅ› co jest w cini minies ;(

może cynamon ??

ulcik
agabr
no wlasnie ale czy na cynamon mozna byc uczulonym , przeciez alergie leczy sie olejkami cynamonowymi?Jesli to reakcja na jakis produkt po jakim czasie te plamy powinny ustapic?B
Małgoś.dz
Agnieszko, myślę, że może. Wszak nasze organizmy - to dość odmienne indywiduaa. Co jednemu służy - drugiemu może dosc nieoczekiwanie zaszkodzić. icon_confused.gif
Żeby nie być gołosłownym - marchewka i ziemniaczki - to jedne z pierwszych warzyw, które wprowadza się do menu niemowlakowi, bowiem uważane są za najbardziej bezpieczne i raczej nie alergizujące (no zresztą wiesz to doskonale). A tymczasem moje dziecię - przez dość długi okres reagowało wysypkami na tychże. Tak więc - nie ma reguły.

Poza tym, sprawdź jeszcze skład tych cini minis. Może tam kryje się coś jeszcze? icon_rolleyes.gif

Ustępowanie plam - to różnie... Może trwać kilka godzin, moze kilka dni. U nas niestety raczej w dniach się liczyło... icon_confused.gif
ulcik
może być ... znalazłam taki fragment :

Salicylany
Znana i często opisywana jest nadwrażliwość na aspirynę występująca w dwóch postaciach: bronchospastycznej oraz pokrzywkowo-obrzękowej. Triada aspirynowa charakteryzująca się obecnością astmy, polipowatości nosa i zatok oraz nietolerancji na aspirynę została nazwana zespołem Fernanda-Widala. Chorzy z nadwrażliwością na leki z grupy salicylanów unikają ich przyjmowania w związku z ryzykiem groźnych reakcji ubocznych. Należy jednak pamiętać o obecności salicylanów w licznych produktach spożywczych, w których występując jako alergeny maskowane mogą być przyczyną reakcji klinicznych i trudności w ustaleniu ich źródła. Do produktów zawierających duże ilości salicylanów należą m.in. zioła (mięta, tymianek, estragon), przyprawy (anyż, pieprz turecki, cynamon, kminek, musztarda), warzywa (ogórki, oliwki), używki (kawa, herbata), migdały, orzechy.


Całość artykułu : https://www.pulsmedycyny.com.pl/arch/1312

ulcik
ulcik
i jeszcze to : https://www.mp.pl/bazy/alergeny.php?id=79&_...E2DDE10557DD7C4

ulcik
agabr
Dziekuje Wam bardzo , przerazilam sie bo nigdy nie widzialam jedrka laciatego ala milka.Przeczytalam sklad tych cholernych cini minies i jest tam bardzo pokazny sklad sztucznych. Kurcze i to ja majaca odpal na zdrowa zywnosc dalam sie skusic na to cholerstwo.B
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.