To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

zeby trujace ;)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

pirania
a raczej zatrute icon_wink.gif)

Przez 10 lat chodzilam jedynie na przeglady;)
Niestety w ciazy wypadly i dwie plomby i pol zeba icon_wink.gif

Zeba pograze icon_wink.gif

a dwa zeby bez plomb pan d. mi zatrul.
I treaz mam pytanie- czy mozliwe jest ze mnie boli? Dwa dni po truciu?
Boli nie dramatycznie ale wyraznie przy przygryzaniu.
Czy to po prostu trzeci zab sie do duetu dolaczyl i boli?
trudno mi to zweryfikowac.... bo cala szczeka jest po prostu obolala, w zebach byl stan zapalny oba dosyc mozno krwalily...
Edi Zet :)
Gosia, jak boli przy nagryzaniu, albo jak schylasz głowę o znaczy, że coś co się tam gromadzi (gaz, wysięk?) i może uciskać na zakończenia nerwowe i powodować ból. Trzeba zobaczyć czy nic się tam nie dzieje. Jeżeli nie zniwelujesz bólu dostępnymi środkami p/bólowymi, to ja na Twoim miejscu poszłabym do dentysty i sprawdziła czy tam się nic nie przyplątało.
grzałka
Jestem na swiezo po pierwszym w zyciu truciu zeba- i tak, to normalne, ze boli. Ma prawo pobolewac przy dotyku, gryzieniu, ma prawo cmic sam z siebie. Bo ta trucizna powoli zabija zakonczenia nerwowe i stad bol.
amania
Mnie przy takim zatruciu zęba ból minął po około tygodniu.
pirania
no to lyknelam ibuprom...
Grzalka a ile cie bolalo?
ulla
Mnie dentysta zawsze rozwierca mocniej niż normalnie to konieczne do zatrucia i oczywiście dawał znieczulenie, bo mam takie felerne nerwy, że zawsze bolało bardziej i dłużej niż przyzwoitość (zęba) nakazuje. Potrafiło, po dwóch dniach bólu, jeżeli mi to dziadostwo wyleciało, po założeniu nowego boleć znowu tyle samo (ze znieczuleniem wcale). No i niestety mam skłonność do stanów zapalnych, niestety trzy zęby zostały otwarte, bo zapalenie mi się przyplątało pod zdrowymi zębami, w kosci.

Jak boli przy nadgryzaniu i dodatkowo ząb się odrobinę rusza (ale to nie zawsze) to pewnie dzieje się coś pod i lepiej sprawdzić niż nie sprawdzić.
Pozdrawiam
Anuk
Gwm, następnego dnia po truciu już nie powinno boleć. Być może gromadzi się tam gaz. Trzeba otworzyć.
grzałka
CYTAT(gwm)
Grzalka a ile cie bolalo?


2 doby, ale to byl taki bol do wytrzymania. Jesli ten twoj bol jest rozsadzajacy, to faktycznie lepiej sprawdzic.
magusia
Gosia "trucie zęba" to proces który ma doprowadzić do obumarcia miazgi (potocznie zwanej nerwem icon_rolleyes.gif ) i niestety musi trwać. Jesli ból nie narasta, nie potęguje się pod wpływem ciepła, nie pojawia się uczucie "za długiego zęba" to nic złego nie powinno sie w Twojej buzi dziać. Dolegliwości ustępują od 1 do 3-4 dni. Jesli jest to ząb jednokorzeniowy chili przedni wkładkę musisz wymienić po tygodniu jesli tylni to po 14 dniach. Czasami zdarza się że proces "trucia" trzeba powtórzyć ale nie ma to żadnego wpływu na zatruwanie organizmu co kiedyś usłyszałam icon_eek.gif Najprawdopodobniej z Twoim zębem wszystko przebiega prawidłowo i tabletka p.bólowa w zupelności starczy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.