To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Sprawdzone przepisy na ciasta i nie tylko

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ela
Witajcie podaje wam kilka fajnych przepisów na ciasta ale nie tylko. Na pewno się udają, bo robiłam je już wiele razy. Jeżeli coś wypróbujecie to napiszcie, czy wam smakowało. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Pozdrawiam. Ela.



Rafaello
bardo dobre (jeśli kotoś lubi wiórka kokosowe icon_biggrin.gif )i szybciutkie ciasteczko

[u]Ciasto:

3-4 jaja
0,6 szklanki cukru
1 szklanki mÄ…ki
łyżeczka proszku do pieczenia

Upiec biszkopt. Wystudzić i nasączyć wodą gotowaną (0,5 szklanki) z łyżeczką cukru i sokiem z cytryny.

I Krem:
1,5 szklanki mleka
1 szklanki mÄ…ki pszennej
Rozmieszać w naczyniu.

1,5 szklanki mleka
1 szklanki cukru
Zagotować, wlać rozmieszaną część i zrobić budyń.

1 margarynę lub masło roślinne utrzeć, dodając po 1 łyżce budyniu i 2 paczki wiórek po 20 dag . Krem wyłożyć na nasączony biszkopt.

II Krem:
2 łyżki masła
1łyżka cukru
2 paczki wiórek (po 7 dag)
podsmażyć na patelni i lekko schłodzone wyłożyć na masę i lekko przycisnąć.



[b]
Sernik w kratkÄ™
- ciekawie wygląda i dobrze smakuje, ale trzeba mu poświęcić odrobinę czasu, niestety icon_confused.gif

Biszkopt:
2 łyżki kakao
3 jajka
¾ szklanki mÄ…ki
¾ szklanki cukru
1 łyżeczka proszku do pieczenia
Piec 40 minut.

Masa serowa
1 kg sera
6 żółtek
1 kostka margaryny lub masła
2 łyżki kaszy manny
1 szklanki cukru
olejek cytrynowy lub pomarańczowy
Ser przepuścić przez maszynkę 2 razy a margarynę utrzeć z cukrem dodając po 1 żółtku a po utarciu dodawać ser i kaszę na koniec z białek ubić pianę, dodać olejek i wymieszać.
Upieczony i wystudzony biszkopt kroimy w wąskie paski i układać w prodiżu na przemian z serem (1 warstwa, a druga warstwa podobnie z tym, że na biszkopt kładziemy ser, zaś na ser biszkopt). Wszystko pieczemy 50 minut.



Sernik „kropla rosy” - też pyszny

Ciasto:
20 dag mÄ…ki
1,1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
8 dag cukru
1 żółtko
1 jajko
8 dag margaryny
1 czubata łyżeczka smalcu
Zagnieść ciasto na blaszkę.

Ser:
1 kg sera
0,6 szklanki oleju
2 szklanki mleka
1 szklanki cukru
1 budyń śmietankowy
1 jajko
4 żółtka
Zmiksować, wylać na ciasto, piec 50 minut.

Piana:
4 białka
1 szklanki cukru
Ubić i wylać na upieczony sernik. Piec jeszcze 15 minut.



Mazurek orzechowy
- wspaniałe ciasto orzechowe, wszyscy się nim zawsze zachwycali, wygląda bardzo ładnie na talerzu i jest mniam...mniammm

30 dag mÄ…ki
30 dag margaryny lub masła
10 dag cukru
1 łyżka śmietany
1 łyżka miodu
1 jajko
2/3 proszku do pieczenia
Upiec trzy placki , na trzecim położyć masę orzechową i dopiero upiec.

30 dag połamanych orzechów
10 dag cukru
12 dag masła
2łyżki miodu
Usmażyć i położyć na placek przed pieczeniem.

25 dag orzechów mielonych
1 szklanka cukru
1 szklanka mleka
1 łyżka masła
Cukier, mleko, masło zagotować, wsypać orzechy, gotować na wolnym ogniu aż zgęstnieje, ostudzić i przekładać placki.




[u][b]Karakuł

[u]Ciasto:

0,5 kostki margaryny
1.5 szklanki mÄ…ki pszennej
0,5 szklanki cukru
2 łyżki kakao
1.5 łyżeczki proszku do pieczenia
2-3 łyżki śmietany

MargarynÄ™ posiekać z mÄ…kÄ… wymieszanÄ… z proszkiem do pieczenia, dodać cukier i kakao. Zagnieść ciasto dobrze je wyrabiajÄ…c rÄ™kÄ…. W trakcie wyrabiania dodać 2 – 3 Å‚yżki Å›mietany, aby byÅ‚o bardziej lepkie. Z ciasta uformować 2 kule i wÅ‚ożyć je do zamrażalnika na okoÅ‚o 40 minut. Po upÅ‚ywie tego czasu jednÄ… kulÄ™ zetrzeć na tarce do wysypanego tartÄ… buÅ‚kÄ… prodiża lub formy i wyÅ‚ożyć na starte ciasto przygotowany ser. Wierzch sera pokryć startÄ… na tarce drugÄ… kulÄ… ciasta. Piec w temp. 180-190 stopni przez okoÅ‚o 60-65 minut.

Masa serowa:
1 kg sera
5 całych jaj
1.5 szklanki cukru
2 łyżki mąki ziemniaczanej
5 dag orzechów
20 dag rodzynek
5 dag migdałów
zapach cytrynowy

Ser zmielić dwa razy w maszynce, utrzeć z cukrem dodając stopniowo jaja oraz mąkę. Pod koniec ucierania wlać aromat, wsypać bakalie. Całość dobrze wymieszać i wyłożyć na starty na tarce spód sernika.



[b]Klafisze

75 dag mÄ…ki
2 margaryny
10 dag cukru pudru
4 żółtka
4 łyżki śmietany
Wszystko zagnieść i odstawić na chwilę do zimnego miejsca. Rozwałkować ciasto i wyciąć paski (około 1,5 cm szerokości i 6 cm długości).
Ubić pianę (1 białko + 0.5 szklanki cukru pudru). Smarować klawisze i piec. Po ostudzeniu przekładać marmoladą.



[u][b]Tort wojenny
- tani i naprawdÄ™ dobry tort!!!

Ciasto:
1 jajko
1 szklanka cukru
1 szklanka kefiru
0.5 szklanki oleju
1 łyżeczka sody
2 łyżki kakao
1,5 szklanki mÄ…ki
Zmiksować, upiec placek i przekroić go na 2 części

Masa:
3 szklanki mleka
5 łyżek kaszy manny
0.5 szklanki cukru
2 cukry waniliowe
zagotować i ostudzić
zmiksować z masłem i orzechami (1 masło lub margaryna,15 dag orzechów mielonych)

biszkopty

1/3 masy smarować placek, na masę położyć biszkopty na nie 1/3 masy, drugi placek, pozostałą masę. Całość posypać mielonymi orzechami.




Faworki piwne
- wspaniałe i prościutkie!!! są tak dobre, że łakomczuchy od razu mogą robić dwie porcje na raz icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

[u]Składniki:
8 łyżek piwa, 6 żółtek, olej, 3 łyżki cukru pudru, 25 dag mąki.

Żółtka utrzeć z cukrem pudrem na puszystą masę. Dodać piwo i mąkę, wyrobić. Uformować kulę i bić 5 minut wałkiem składając kilka razy na pół. Rozwałkować i pokroić w paski 7 cm na 2 cm. Naciąć w środku i raz przewinąć. Usmażyć w gorącym oleju. Faworki wyciągnąć i posypać cukrem pudrem.




[b]Placek z wiśniami


25 dag margaryny
4 żółtka
1 szklanka śmietany
3 szklanki mÄ…ki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
Wszystkie składniki posiekać nożem. Zagnieść ciasto i włożyć je na noc do lodówki.
Ciasto podzielić na 6 części. Ubić biaÅ‚ka ze szklankÄ… cukru i dodać kisiel wiÅ›niowy (ten duży na ¾ litra). RozwaÅ‚kowany placek ukÅ‚adamy na blasze, smarujemy biaÅ‚kiem, na to kÅ‚adziemy wiÅ›nie i przykrywamy drugim plackiem. Ciasto na wierzchu nakÅ‚uć widelcem. Tak pieczemy 3 blaszki.


Masa:
25 dag masła
0.5 litra mleka
1 szklanka cukru
1 cukier waniliowy
4 łyżki mąki
1 jajo
Na gotujące się mleko wlać rozrobiony budyń, zagotować i ostudzić.
25 dag masła zmiksować, dodać budyń i kwasek cytrynowy do smaku. Przełożyć placki. Wierzch ciasta można polać polewą.




Słodkie zajączki - przepis znajeziony w gazecie dla mam, są to fajniutkie ciasteczka także dla dzieci

300 g mÄ…ki
100 g cukru pudru
opakowanie cukru waniliowego
200 g masła
łyżeczka proszku do pieczenia
jajko
2 łyżki naturalnego jogurtu
żółtko do smarowania


1. Przesiać mąkę.
2. Wsypać cukier puder, cukier waniliowy, proszek do pieczenia oraz pokrojone na kawałki masło.
3. Składniki wymieszać i rozetrzeć je w palcach.
4. Wbić jajko i wlać jogurt
5. Zagnieść ciasto.
6. Zwinąć ciasto w folię i wstawić na pół godziny do lodówki.
7. Rozwałkować na grubość pół cm.
8. Wyciąć foremkami ciasteczka
9. Posmarować je roztrzepanym żółtkiem, uÅ‚ożyć na blasze wyÅ‚ożonej papierem do pieczenia i piec okoÅ‚o 15 minut w temp. 160C.



[u][b]Ciasto orzechowe
- składniki dziwne, ale ciasto szybkie i dobre,

2 szklanki mÄ…ki pszennej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
½ szklanki cukru pudru
½ szklanki soku pomaraÅ„czowego
½ szklanki mleka
2/3 szklanki oliwy z oliwek
½ szklanki rodzynek
½ szklanki startych orzechów wÅ‚oskich


BlaszkÄ™ o Å›rednicy 18 cm wysmaruj masÅ‚em i oprósz mÄ…kÄ…. MÄ…kÄ™ wymieszaj z cukrem i proszkiem do pieczenia. Dodaj mleko, sok pomaraÅ„czowy, oliwÄ™, caÅ‚ość zmiksuj. Do ciasta dodaj starte orzechy, opÅ‚ukane rodzynki i wszystko razem wymieszaj. Ciasto włóż do formy i piecz ok. 45 minut w 180C. Pozostaw do wystygniÄ™cia. Podawaj na podwieczorek z mlekiem, kakao lub herbatkÄ… z cytrynÄ….




Żeberka w miodzie
-mniam...mniam...

1 kg żeberek
szczypta soli
szczypta pieprzu
3 Å‚yżki miodu (jeżeli jest scukrzony – rozpuÅ›cić w niewielkiej iloÅ›ci gorÄ…cej wody)
cebula
5 łyżek masła
szklanka rosołu
łyżeczka mąki
2 łyżeczki musztardy
łyżeczka keczupu
2 łyżki oleju



1. Posolić i popieprzyć żeberka.
2. Rozgrzać olej i podsmażyć żeberka ze wszystkich stron.
3. Na małym ogniu dusić żeberka 10 minut.
4. Podlać miodem i dusić jeszcze 5 minut.
5. cebulę pokroić, wrzucić do garnka, dodać masło, pół szklanki wody, rosół i żeberka.
6. Dusić jeszcze chwilę.
7. W malutkim garnuszku mieszamy mÄ…kÄ™ z masÅ‚em, musztardÄ…, keczupem i Å‚yżeczkÄ… wody – polewamy tym sosem żeberka przed podaniem




[u][b]Kora orzechowa - a to ciasteczko jest przepyszne, jest to mój najnowszy przepis, robiłam go dopiero raz, ale wszystkim baaardzo smakowało icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

8 białek
3 żółtka
20 dag cukru
10 dag rodzynek
10 dag wiórek kokosowych
10 dag pokrojonych orzechów
10 dag mielonych orzechów
1 łyżka mąki
1 proszek do pieczenia (pojedyncza porcja)

Białka ubić z cukrem, dodać żółtka i resztę składników, wymieszać i upiec placek

[u]Masa:

Ugotować budyń z soku z brzoskwiń (1 puszka). Do gotującego się soku dodać rozmieszane ze szklanką wody 2 budynie śmietankowe, 3 łyżki cukru, cukier waniliowy, 1 łyżkę mąki pszennej i 5 żółtek. Po wystudzeniu wymieszać z 1 kostką masła.


Na upieczone ciasto smarujemy 0,5 masy, na masę układamy 2 paczki delicji (polewą do dołu), potem drugą część masy a na wierzch układamy pokrojone brzoskwinie i zalewamy 2 galaretkami.



[b]Chataniec
- sernik mojej mamy, baardzo dobry

Ciasto:
3 szklanki mÄ…ki
1 margaryna
4 żółtka
17 dag cukru pudru
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka octu

Masa z sera:
60 dag sera
10 dag masła
1 szklanka cukru
3 żółtka
białka (ubić)
1 łyżka mąki ziemniaczanej
zapach cytrynowy
rodzynki

Piana:
4 białka + 8 dag cukru pudru + 1 kisiel

Ciasto podzielić na 3 części, do jednej dodać kakao, włożyć do lodówki. Jedno ciasto rozwałkować na blachę, posmarować dżemem, brązowe ciasto zetrzeć na dżem. Podpiec. Na podpieczone ciasto położyć ser, pianę z kisielem. Na wierzch zetrzeć białe ciasto. Po upieczeniu posypać cukrem pudrem.


Pastycjo - przepis przywieziony prosto z Grecji, polecam

Makaron rurki – pół kilograma – ugotować na pół miÄ™kko.

MiÄ™so mielone – pół kilograma, listek laurowy, ziele angielskie, pieprz i sól, czosnek do smaku. Podsmażyć dużą cebulÄ™, pokrojonÄ… w kostkÄ™. Dodać do tego mielone miÄ™so i przyprawy. Dać pół litra wody. Gotować. Po niedÅ‚ugim czasie dodać koncentrat pomidorowy. To miÄ™so ma być gÄ™ste.

Krem:
Pół margaryny – roztopić. Dodać 6 Å‚yżek czubatych mÄ…ki caÅ‚y czas mieszajÄ…c. Zalać 1.5 litra mleka. Dodać sól, pieprz do smaku. Wyjdzie taki budyÅ„. 3 żółtka + 1 jajko ubić i wlać do kremu. Wymieszać.

Pozostałe białka ubić na sztywno i wymieszać z makaronem.

Na blaszce kłaść: Pół makaronu, mięso, resztę makaronu, krem. Piec pół godziny w 220 stopni.



Sernik turecki

1,5 szklanki mÄ…ki
½ szklanki cukru pudru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
2 żółtka
4 łyżki kakao
15 dag margaryny

Zagnieść ciasto. Podzielić na dwie części. Jedną rozwałkować i położyć na spód blaszki. Drugą włożyć do lodówki i zetrzeć na wierzch na ser.

Ser:
1 kg sera przemleć przez maszynkę
1 margaryna
2 szklanki cukru pudru
2 łyżki mąki ziemniaczanej
8 jajek

Margarynę utrzeć z cukrem i żółtkami, dodać po troszku sera, ucierać, pod koniec dodać mąkę i ucierać. Białka ubić na sztywno i na koniec wymieszać z serem.

Piec około 1 godziny.



Biszkopt z jabłkami i pierniczkami

30 dag małych pierniczków

biszkopt z 5 jaj

Zesmażyć 1 kg jabłek z galaretką cytrynową i 1 łyżeczką żelatyny.
Biszkopt pokroić na pół.
Na pierwszą połowę biszkoptu wyłożyć zesmażone jabłka.
Na jabłka wyłożyć pierniczki.

Ubić ½ litra Å›mietany i 3 Å‚yżki cukru.
Galaretkę cytrynową rozpuścić w szklance wody.

Po wystudzeniu wymieszać ze śmietaną i wyłożyć na pierniczki.

Przykryć drugą połową biszkoptu.

Polać polewą.



Zapewniam, że wszystkie przepisy są dobre. Jeśli wam się spodobaja to napiszcie, jeszcze wam coś dopiszę. ja wszystkie swoje przepisy mam w komputerze więc nie jest to dla mnie żaden kłopot. Życzę SMACZNEGO i piszcie, jak wam smakowało.
icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Pozdrawiam. Ela.
katrinka
Witaj icon_biggrin.gif

Wielkie dzięki za fajne przepisy icon_lol.gif Brzmią baardzo smakowicie.
Na pewno wkrótce wypróbuję icon_smile.gif

Pozdrawiam
Kasia icon_biggrin.gif
sdw
O rrrranz, slinotoku dostalam..... icon_razz.gif
burek
Ja bardzo przepraszam, może się czepiam, ale te przepisy już (przynajmniej niektóre) pojawiły się na forum. Taką na przykład Korę podawałam ja. icon_biggrin.gif
bur
marghe.
A żeberka to też ciasto? icon_wink.gif
Czy niechcący sie skopiowało?

m.
katrinka
Marghe, autorka postu wyrażnie napisała w temacie, że podaje przepisy na ciasta i nie tylko... wink.gif , zatem żeberka są jak najbardziej na miejscu.

Pozdrówka
Kasia
marghe.
No co ja poradzę, ze mi te żeberka nie pasują do ciast?

A tak na małym marginesie, to skąd te przepisy? Własne, kopiowane?
Ciekawam i tyle.
m.
Kotelka
Mam może głupie pytanie ale macie może jakieś fajne przepisy na ciasta ale nie na taką dużą blachę tylko na keksowke? Z dużej blachy zawsze się marnuje trochę cista i chciałabym tego uniknąć
Ceda
Ja przeliczam po prostu ilość składników i zmniejszam. Każde można upiec w mniejszym rozmiarze. Ale w keksówce idealnie mieści się blok czekoladowy.
Babka majonezowa też ok, u nas zawsze jest malutka.

Z ciast polecam szczególnie bananową chmurkę:
https://kulinarneprzeboje.pl/bananowa-chmurka/

W ostatnim czasie odkryłam i robię bardzo czesto, jest proste oraz smaczne.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.