To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

CILEST - kto brał??

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

maggii
Powiedzcie mi proszę, jak sie po tym czułyście???

Ja dopiera zaczęłam brać te tabletki (wcześniej nie brałam hormonów) i już reaguję fatalnie icon_sad.gif
Boli mnie głowa, mocno boli brzuch, miesiączka nie skończyła mi się - trwa 11 dzień, cały czas jest mi mdło ...
Kurcze lekarz twierdzi, że to normalne i przejdzie po 3 miesiacach....

Czy ta antykoncepcja ma polegać na tak fatalnym samopoczuciu, że już nic mi się nie chce z seksem na czele?????

Dziewczyny, pocieszcie mnie, że to przechodzi i potem jest łatwiej...
Po tylu latach odważyłam się wreszcie na zastosowanie konkretnej antykoncepcji i taki niemiły poczatek icon_sad.gif
Karina mama Mateusza
Biorę cilest od kilku lat z rzerwa na ciażę i karmienie. Generalnie czuę się po nim bardzo dobrze choć przez pierwszy miesiąc nie było kolorowo: zawroty glowy i mdlości, ale potem wszystko przeszło.

Teraz od wczoraj mam plaster Evra i też czuję sie ok. Przynajmniej na razie.

Pozdrawiam icon_biggrin.gif
Sylwia M.
CILEST - DROŻYZNA, i jak widać skutki uboczne. Precz z cilestem i wszystkimi drogimi tabletkami.
i.
Brałam Cilest dwa miesiące. Czułam się po nim fatalnie - najgorsze były bóle głowy, zawroty i mdłości. Do tego miesiączka 10 dni, oraz krwawienia w środku cyklu.
Lekarz mnie namawoiał żebym jeszcze poczekała, bo przejdzie, ale nie dałam rady tak się męczyć. Zmieniłam na inne.
grzałka
Ja takie objawy miałam po Triquilarze- przerzuciłam się na Cilest czym prędzej i było ok. Gdybym miała takie objawy, odstawiłabym czym prędzej- tych leków jest tyle, że nap[rawdę można dobrać coś dla siebie.
Pecia
ja bralam kiedys cilest przez 2 lata
bardzo dobrze sie czulam icon_biggrin.gif
nie mialam jakis przykrych niespodzianek icon_confused.gif
marghe.
Nawet nie wiem jak długo brałam. Ładnych kilka lat. Wszystko w normie
Teraz biorę Minulet i mnie ciagle muli.
m.
Lila_
Cilest brałam jeszcze przed ciąża pierwszą i było ok.
Po pierwszej ciązy ponownie wróciłam do Cilestu ale juz nie było ok icon_confused.gif

Nie miałam wielkich objawów czy bóli ale ogólnie nie byłam zadowolona no i jednak zainteresowanie mężem spadło do granic wytrzymałości icon_lol.gif

Po drugiej ciąży od razu zaznaczyłam mojemu gin. o co mi chodzi i przepisał mi Harmonet z którego jestem zadowolona - nie odczuwam stosowania tych tab. icon_wink.gif

Maggi a miałas robiony poziom hormonów?

Bo jakoś ten Cilest kojarzy mi się z młodymi dziewczynami (gdzies ktoś kiedys z lekarzy musiał w ten sposób okreslić te tab. ) a nie kobietami po ciążach icon_confused.gif
milly
co dla jednego boskie, dla drugiego zalatuje piekiełkiem. Tabletki trzeba dobrać idywidualnie. Przed ciążą brałam Cilest i było ok. Po ciąży - tragedia. Jeśli reagujesz tak źle od razu to chyba nie najlepszy jednak pomysł żeby ciągnąć to dalej. Idź do lekarza i poproś o zmianę tabletek. Tylko to opakowanie musisz skończyć, bo rozregulujesz sobie cykl.
milly
a, i nie trzeba się sugerować reklamami, na których Cilest jest sugerowany dla młodych lasek przed porodem a tabletki trójfazowe dla statecznych kobiet po 30 icon_wink.gif . Czasami jest odwrotnie i dlatego ważne jest indywidualne dobranie tabletek. Badania hormonalne mogą pomóc ale też nie są wyznacznikiem przy doborze. Trzeba niestety próbować na sobie.
irminka2
Po pierwsze to ja Cię witam po długiej Twojej nieobecności na forum.
Opr.... za nieodzywanie się dostaniesz zaraz na priv.
A w temacie to ja po urodzeniu Wojtka biorę 5 rok Microgynon. Nie miałam żadnych sensacji i dolegliwości, miesiączki nie obfite i krótkie.
Jak masz się męczyć to raczej namawiaabym lekarza na zmianę.

Irmina
maggii
Irminko, kochanie - pięknie opie...lasz icon_smile.gif

Wczoraj naprawdę okropnie się czułam - brzuch w nocy bolał mnie tak mocno, że nawet śniło mi sie, że .... umarłam icon_sad.gif .Tylko nie wiem dlaczego, z moim młodszym synem do pary hihi może dlatego, że jest daleko na kolonii. W kazdym razie nastrój był fatalny.
Dzis jest lepiej i wierzę, że może byc lepiej. Oczywiście dzięki Wam wierzę icon_smile.gif Tak jak milly sugerowała i lekarz zalecił mi wziąść to opakowanie do końca, coby się nie rozregulować, a potem - zobaczymy.

W każdym razie dziękuję za odpowiedzi icon_razz.gif

Pozdrawiam
Guśka
Ja barałam Cilest króciutko. Przez pierwszy miesiac czułam się fatalnie, wprawdzie żadnych dolegliwości bólowych nie miałam, no może w głowie mi się kręciło, ale byłam tak rozdrażniona, nerwowa, że cud że wszyscy wyszli z tego żywi icon_smile.gif
potem się to unormowało, ale zaczęłam tyć więc je porzuciłam.
.uzytkownik.usuniety.
Brałam na dłuuuugo przed ciążą. Nic złego się nie działo poza tym, że czułam się jakoś tak dziwnie. Jak odgórnie zaprogramowana. Ale to chyba autosugestia.

Pzdr,

Zwierzo
goś
brałam po ciąży (wcześniej Mercilon); było ok. przez ok. rok, poźniej zaczęłam puchnąć już połowie cylku, przybierałam na wadze po kilka kilo, w końcu zmieniłam pigułki na Femoden i jest ok.
Ewusiek
ja brałam ok 2 lat. Przytyłam parękilo, i szczerze mówiąc nie miałam zbytniej ochoty na seks. Po odstawieniu poczułam różnicę . Nie biorę od ok. niecałego 1 roku. Schudłam (ale nie z tego powodu akurat).
Cytrynka
Maggi
Ja brałam cilest, ale mi nie służył. Kilkakrotnie słyszałam, że tabletki są szkodliwe icon_evil.gif
Ponoć w wielu krajach zostały wycofane. Nie sprawdziłam tej informacji, bo przestałam je brać po tym, jak moja prolaktyna zwariowała (Cilest ma dla mnie zbyt duże stężenie hormonów).
pozdrawiam
Cytrynka
Gonia
a ja brałam cilest prawie 10 lat, nie miałam żadnych skutków ubocznych, ale myślę ze reakcje i dobór srodków to bardzo indywidualna sprawa - niestety często dokonywana metodą prób i błędów

pozdrawiam

Gosia
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.