To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kiedy wypadajÄ… pierwsze mleczaki???????????????

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

anuÅ›
No własnie.. Jak to było u Waszych dzieci?

Bo ja się dziś wzruszyłam do łez, ponieważ mojej córeczce ruszają się 2 dolne jedynki. Piąte urodzinki ma 22 lipca więc wydaję mi się, ze to troszkę wcześnie... No ale przecież ich nie przykleję na siłę wink.gif
A tak sobie myślę, że Ona dopiero co taka malusia byłe, ząbki powoli się wyżynały a tu już wypadają i następne bedą rosnąć.....
Ale ten czas leci....
i.
Mojej Zuzce zaczęły wypadać bardzo późno - wszystkie dzieci w jej przedszkolnej grupie już miały po 4 stałe, a ona nic icon_confused.gif Strasznie to przeżywała. Pierwsze wypadły jej w wakacje przed pójściem do szkoły.
Ale też późno zaczęły jej rosnąć mleczne - pierwszy wyszedł jak miała 13 m-cy.
moko.
Mojemu małemu zabki wyrosły jak nie miał jeszcze 7 miesiecy a wyleciały te 2 jedynki jak miał ponad 5 lat. Ale za tydzien zaraz wyrosły nowe:)
Póki co mam 2 stałe ządbki.
Gosia z edziecka
Kasia ma prawie 6 lat i też ruszają się jej dolne jedynki. Odczucia moje - jak u anuś - jak ten czas leci...
Mika
Oli pierwsza dolna jedynka wypadła jakoś 3 miesięce przed 6 urodzinami a kolejna dolna dzień przed 6 urodzinami -żal po straconych ząbkach uratowała Wróżka Zębuszka icon_wink.gif
Rzeczywiście jakoś ten czas szybko leci... już się rusza górna jedynka
amania
Marysia od ponad miesiÄ…ca ma 5 lat i jeszcze nic siÄ™ jej nie rusza wink.gif
Pecia
Zuzia ma 6,5 roku, po wakacjach idzie do szkoly i...
ma wszystkie MLECZNE zęby icon_rolleyes.gif
zaden nawet sie nie rusza , nie mowiac zeby wypadl....
Zuzia jest tym faktem wyraznie zdegustowana icon_sad.gif

pocieszam ja, ze wszytko jeszcze przed niÄ… icon_biggrin.gif
iff
dziewczyny a kiedy rosna szostki ?
juz od jakiegos czasu codziennie przy myciu zebow probuje cos dostrzec ale jakos jeszce nie icon_wink.gif
czy to jest przed wypadnieciem pierwszych zebow czy w trakcie ?
mamadwojki
krotko przed skonczeniem 6 lat wypadla pierwsza jedynka, a w 6-te urodziny druga

ale corka w swojej grupie przedszkolnej jest raczej "w tyle". Wiele dzieci ma juz od dawna stale zeby (niektore juz nawet ze cztery).

Nie martw sie wiec, jest w normie
mamadwojki
iffona, nie pamietam kiedy mojej wyszly szostki, ale na pewno przed wypadnieciem tych dwoch jedynek juz je miala
nie wiem czy tu jest jakas zasada, chyba tez indywidualnie trzeba podejsc do tematu
i.
Szóstki wychodzą między 6 a 7 rokiem życia.
https://www.republika.pl/dentystyka/zabkowanie.html
iff
dzieki icon_smile.gif
anuÅ›
I ja dziekujÄ™ icon_smile.gif
irminka2
Mojemu prawie 6 latkowi nic się jeszcze nie rusza, ale za to wypatrzyłam przebijające się przez dziąsełka szóstki. Myślę ,ze to jest przyczyna ,że ostatnio Wojtuś strasznie niespokojnie śpi.Nie budzi się , ale kręci kopie , śpi w najbardziej nieprawdopodobnych pozycjach.
Zobaczymy czy się uspokoi jak całkiem wyjdą.

Irmina
jaq
Nam (znaczy synowi memu) szóstki wyrosły niedługo po piątych urodzinach. A mleczaki wyrwaliśmy przedwczoraj (6 lat z kawałkiem), bo za nimi ustawiły się w szeregu stałe jedynki dolne. Tak się dziwiłam, że mój syn ma ostatnio wilczy apetyt, a tu dwa zęby nadprogramowo do roboty!!
anax
Szymon w styczniu będzie miał 6lat.O matko jaki on już dorosły icon_biggrin.gif i w tym roku wyszła mu jedna stała szóstka i druga się wyżyna i kiwa mu się jedna jedyneczka.Lada dzień będzie szczerbaty.

I też mi się wydaje że to troszke za wześnie na wypadanie zębów.
jako ciekawostkę wam powiem że do 7 roku życia można iść z dzieckiem na lakierowanie tych stałych szóstek w ramach kasy chorych.Podobno warto zeby nie zaczeły się psuć.Tylko z tego co się dowiedziałam nie we wszystkich przychodniach to refundują.W Krakowie na al.pokoju4.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.