To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Badanie struktury włosa - czy ktoś miał?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ev
Właśnie dałam się namówić lekarzowi na to badania (odpłatnie niestety icon_evil.gif ). A teraz się zastanawiam, czy to coś daje. Ponoć ma dać - obraz ewentualnych zakłóceń pierwiastków śladowych. Czy któraś z Was to miała?
grzałka
Nie miałam, ale przypomniał mi się wykład pewnego profesora z Holandii (?) który się tym zajmuje i jego opowieść o najciekawszym włosie jaki badał- był to włos 40-letniego bezdomnego, który całe zycie mieszkał na wysypisku śmieci. Włos ten wprowadził profesora w zachwyt ile można z niego wyczytać..... icon_biggrin.gif
A swojÄ… drogÄ… ile kosztuje takie badanie?
amania
Mój ojciec mnie namawia na takie badanie od dwóch lat chyba.
Z tego co pamiętam, to kosztuje to jakieś 150 zł.
Cała nasza rodzina to już niestety 450 zł. Czy dziecku też warto to robić?
i.
Miałam robione takie badanie jako 17-latka. Czy warto je robić nie wiem(?) Wyszły mi braki - magnezu, wapnia i potasu - ale o tym wiedziałam już wcześniej icon_wink.gif
Ev
CYTAT(grzalka)
WÅ‚os ten wprowadziÅ‚ profesora w zachwyt ile można z niego wyczytać..... icon_biggrin.gif  
A swojÄ… drogÄ… ile kosztuje takie badanie?

Ciekawe, czy moje włosy wprowadzą lekarzy w zachwyt icon_rolleyes.gif Grzałka, to nie jest badanie jednego włosa, pobrano mi kilka kępek i z tego oddaje się do badania (spirometrycznego, czy jakoś tak) odcinki 4 cm licząc od skóry głowy. Badanie to ma ponoć na celu zbadanie ew. zaburzen pierwiastków głównych i śladowych w organiźmie.
i.
i nie mogą być farbowane.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.