To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wikusia w kropeczki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

maggii
No tak mam nakropkowane dziecko. Mała wysypana - najpierw myślałam - jakaś zakaźna choroba więc myk do lekarza. Ale nie to nic zakaźnego, więc - alergia.
Tylko na co???
Mała ma czerwone krosteczki zlewajace się w duze plamy i swędzące. Ma je na szyji, pod pachami, na zgięciach łakci, trochę na brzuchu czyli w bardzo delikatnych miejscach.
Bierze zyrtec, dostała maść (hormonalną) i nic. Jest tak samo a może gorzej
Wiki nie je NIC z nowalijek: ani truskawek, ani pomidorów, rzodkiewek, szczypiorku, ogórków - owoce i warzywa to jej wróg.
Nie zmieniałam proszku, mydła ani innego kosmetyku.
Jak dotąd nie miała takich problemów - wysypało ją nagle.
Czy można uczulic się na cos, co jadła przz cały czas, np. na mleko??
Jak sprawdzic , od czego ma uczulenie?
Jak jej pomóc?
Lekarka każe obserwować... patrzę na nią i nic nie mogę wymyslić.... oprócz tego że i tak jest piękna icon_smile.gif
Może cos podpowiecie...
malinowa i Malina
Uczulic mozna się nagle, nawet jeżeli wczesniej nie było problemów. Natomiast przejściowa nietolerancja krowy związana z przebiałkowaniem raczej od biegunki by się zaczęła, ale tez niekoniecznie.
A te kropki maja jakąś "fakturę" czy są to po prostu odbarwienia pod skórą a poza tym skóra w dotyku jest niezmieniona?
Co do maści hormonalnej - ostroznie z jej stosowaniem - szczególnie w miejscach gdzie skóra jest delikatna. jeżeli do tego stan sie pogorszył, to ja bym odstawiła. Niektóre dzieci tak reaują.
Może to być alrgia, ale nie musi. Poza tym nie piszesz, czy pojawiła się nagle i na całej powierzchni, czy najpierw były pojedyncze ogniska.
Z szukaniem alergenu nie będzie tak prosto.
Jak napiszesz więcej n/t tej wysypki i tego co ona je - a szczególnie co je w wiekszych ilościach to będzie łatwiej, chyba że w międzyczasie trafi tu ktoś, kto ci cos wymysli.
Agnes-3
Ja dostalam alerie na nikiel w wieku 29 lat icon_eek.gif Lekarz powiedzial ze alergii mozna dostac w kazdym wieku.
Te krostki co opisujesz wygladaja mi jak skaza bialkowa mojego najstarszego dziecka.Jadl mleko normalnie do 6 m-ca i bach wysypalo go.
Najlepiej poprosic o skierowanie do alergologa i poprostu zrobic testy.
Pecia
Maggii
napisz co corcia ostatnio jadla w wiekszych ilosciach.........
maggii
Słuchajcie to nie odbarwienie skóry, tylko normalna wysypka zlewajace się w większe plamy. Drobne krostki (wystające...0 łączące się w wieksza całość. Czsem bardziej czerwone, czasem mniej wręcz pomarańczowe.
Dostała je nagle tylko teraz pojawiaja się nowe na większej ilości miejsc.

Mała nie je warzyw i owoców prawie wogóle. Czasem zje banana, czasem kawałeczek jabłka. Warzwa podstawowe w zupie - czasami icon_sad.gif
Pije mleko, żre czekoladę !!!
Je parówki z ketchupem, jajka 2 razy w tygodniu.
Nic nie je w dużej ilości.
Czasem zje jogurt, płatki do mleka (cini mini)
Chlebek z szynką, żółtym serem, pasztetem (mala ilość)
Pije herbatę, soki Kubusie - ale to od małego...

Dlaczego nie pomaga jej Zyrtec? Czy on nie działa na alergie pokarmowe??
Acha, mała nie ma biegunki, wymiotów. Je całkiem fajnie, ma dość dobry apetyt - nie wygląda na chorą...
i.
Maggi uczulić się można na daną rzecz nagle. Z wymienionych pokarmów uczulać mgą jajka - bardzo silny alergen, szczególnie białko, ketchup(!), mleko, cini minis.
Zyrtec nie każdemu dziecku pomaga, na moją córkę działał jedynie nasennie.
Z maściami uważaj, bo niestety odbarwiają skórkę. Mój synek dwa lata miał białe plamy na buzi po takich maściach.
maggii
Powiedzcie mi jeszcze: jeżeli odstawie jedną rzecz np. jajka i rzeczywiście to one są powodem alergii to czy te krostki znikną same i po jakim czasie? Kiedy bedę pewna, że znalazłam alergen?
i.
Nie zawsze wygląda to tak samo. Czasem trzeba czekać do 14 dni żeby zniknęły objawy uczulenia - po odstawieniu alergenu oczywiście. A czasem w ogóle nie przechodzi i trzeba brać leki. Tak było u mojej córki. Miała uczulenie właśnie na wymienione wyżej jajka i pomidory.
Niestety alergia nie jest prostą sprawą do wykrycia. Można robić testy, ale i one nie zawsze bywają miarodajne.
Chyba niewiele pomogłam.
sobolewska_k
Jeśli chodzi o alergeny to słyszałam, że trzeba bardzo uważać na selera - te zupki warzywne. Ja walczę z krostkami mojej Sabinki od kiedy skończyla 3 tygodnie icon_sad.gif - czyli od ponad roku. Uczulać mogą rzeczy o których by sie wcale nie pomyślało że mogą np. banany. Warto jest uzywać proszków i mydła, które nie podrażniają dodatkowo skóry maluszka. A jeśłi chodzi o odstawianie pokarmów - to zajmuje dużo czasu. Jak karmiłam Małą piersią to też probowałam odstawiać pojedyńczo - bo w koncu karmiąca matka coś jeść powinna - ale po 2 miesiącach walki z uczuleniem Małej odstawiłam prawie wszystko do jedzenie i zaczęłam sukcesywnie wprowadzać pokarmy, które Sabinkę nie uczulały. Ja miałam łatwiej bo nie wyobrażam sobie aby dziecku cos nagle zacząć odmawiać do jedzenia. Jak przestałam karmić piersią i przeszłam na Nutramigen (obrzydliwy zresztą - jak te dzieci mogą się tym zajadac icon_question.gif ) wprowadzałam po prosu po jednym składniku i obserwowałam. Stąd wiem, że uczulają takie pokarmy, że w życiu bym nie podejrzewała.... Dziś moja Mała Dzieczynka nie ma prawie żadnych krostek - trzymamy dietę i dobrze nawilżamy skórę. Na ewentualne zaostrzenia stosujemy tę słynną maść która kosztuje kosmiczne pieniądze czyli Elidel. Walka jest ciężka ale wiem, że może się zakończyć sukcesem.
Pecia
to sprobuj odstawic jej czekolade icon_sad.gif
bo tylko o czekoladzie napisalas "żre" icon_wink.gif czyli tego jest "w niej" najwiecej
i zobacz czy plamy nie bledna ......


a nie jadla ostatnio zadnych orzechow ani ryb ????
malinowa i Malina
A może zaczęłaś jej dawać jakies witaminki, np w kropelkach albo musujące?
Czekoladę tez bym odstawiła w pierwszej kolejności.
Schodzic może długo, ale zauwazysz, czy zaczyna ustepować. Nie jest to proste, niestety. A może z jedzenia które dawałaś ostatnio dałaś cos innej firmy, np serek czy jogurt? Czasami niewinny dodatek może namieszać.
maggii
Dziewczyny, Wikusia mi się "odkropkowała" !!!!!

Zupełnie nie wiem, dlaczego icon_eek.gif icon_eek.gif

Właśnie odstawiłam jej jajko i troche ograniczyłam czekoladę... ale efektu nie było widać... I przedwczoraj wieczorem nasmarowałam maścią tą, którą odstawiłam na jakiś czas i która przedtem brała przez 2 tygodnie - wtedy bez efektów.
A wczoraj rano - Wiki budzi siÄ™ "normalna" !!!!
Bez kropek!!!

Bardzo się cieszę, ale zupełnie nie wiem co jej pomogło.......
CUD
Pecia
icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.