To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mnie boli tam z tyłu? czy to starość?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Sylwia M.
Coś mnie boli - od ok. roku już kilkakrotnie wracało. Poniżej talii, z tyłu; między talią a pośladkami; nieustająco ćmi, promieniując na pośladek i jedną z nóg. Przechodzi samo po 2-3 dniach. Trochę przeszkadza, ale nie na tyle, aby uważać się za cierpiącą icon_wink.gif . Czasem jak gdyby wyżej, powyżej talii. Jako nastolatka miewałam kłopoty z nerkami ; ale to było dawno i to raczej, jak pamiętam, nie jest ten sam ból. Zresztą wówczas zawsze też ujawniały się problemy "niżej" z siusianiem itp. Teraz - nie. Co robić? Badać mocz? Coś jeszcze? Czy to mogą być tzw. "korzonki"? Tak naprawdę nawet nie wiem, o to chodzi z tymi tzw. korzonkami. Zawsze cierpieli na to INNI.
aronka
Sylwia, nie znam się na korzonkach icon_wink.gif , ale może to to.
Ja miałam podobne problemy, tyle że nie mijały tak szybko. Jak mnie złapało, to trzymało długo. To było chyba coś ze stawem biodrowo - krzyżowym (o ile czegoś nie pokręciłam). Leki pomagały średnio. Dopiero dostałam w to miejsce zastrzyk - blokadę i mam spokój do tej pory. icon_biggrin.gif
To było przeciążenie. Np. namiętnie targałam wózek z dzieckiem i zakupami po schodach. A tego mi nie wolno było. icon_confused.gif
kasiarybka
O !!
To być może i ja mam to samo.

Bardzo boli mnie krzyż, szczególnie nad ranem,. czasami nie mogę zwlec się z łóżka, nie dam rady się schylić i wziąć Weroniki na ręce...ale dżwigam ten wózek niejednokrotnie na trzecie piętro, cóż poradzę, winda psuje się często icon_twisted.gif .
Myslałam, ze jaies maści rozgrzewające mi pomogą, ale nici, poprawy brak, a boli coraz częściej i coraz dotkliwiej icon_sad.gif
i.
Taki ból promieniujący na pośladek i nogę to nietety korzonki. Mój małżonek na to cierpi od czasu do czasu. Idź koniecznie do lekarza, potrzebna bedzie kuracja lekami. Ja się tego nie wyleczy to moze dojść do stanu ostrego, w którym trudno się ruszyć, a ból jest naprawdę koszmarny.
maggii
Dziewczyny, najbardziej konkretnie odpowie na to pytanie badanie rezonansem magnetycznym, ale to zleca neurolog.
Niestety, mam za sobą doswiadczenia z takim bólem - przez rok chodziłam cierpiaca myslac, ze samo przejdzie, potem lekarz ogólny 3 msc leczył "korzonki" a jak ból nie minął - neurolog zlecił rezonans który pokazał, że to niestety kłopoty z kregosłupem .Właśnie od dźwigania (czasem raz wystarczy podnieść coś nie tak, jak trzeba) zrobiła mi się przepuklina między kregami, która uciska na nerwy i daje takie objawy bólowe. Pisałam o tym juz kiedyś.
Zbadajcie kregosłup, nie dajcie się zbyć byle stwierdzeniem "każdy to ma" lub "samo przejdzie" "to tylko korzonki czy rwa kulszowa" bo to schorzenie to nie zarty. Można z tym żyć (choć trudno się poruszać - coraz trudniaej - z łózka czasem podnosi mnie mój starszy syn), można iść na rehabilitację (mnie nic nie pomogła) można iść na operację - ja się nie zdecydowałam. Narazie.
Nie lekceważci tego bólu. Acha nerki łatwo zbadać choćby badaniem USG czy podstawowym wynikiem morfologii.

życzę zdrówka!!!

buziaki
Alka
A ja mam na te bóle kilka naprawdę prostych ćwiczeń co to je nawet w łóżku można wykonać (przyznaję, że czasami tak robię icon_biggrin.gif ) i pomagają icon_biggrin.gif Trzeba codziennie - efekty po jakichś 2 tygodniach. Mam dokładnie rozrysowane, tyle że w domciu. Postaram sie jutro do pracy przytargać to zeskanuję i Wam tutaj jako obrazki umieszczę.
grzałka
"korzonki" to ludowe okreslenie na problemy z kregoslupem

to co opisujesz, to wlasnie bole zwiazane z kregoslupem, zeby sie upewnic nie trzeba wcale rezonansu, wystarczy zwykle dokladne badanie neurologiczne

ale, oczywiscie, jak masz ochote, mozesz sobie zrobic MRI, najlepiej VideoMRI, jest takie w Bydgoszczy wink.gif
sylwiakrol
A ile takie badanie, rezonans kosztuje? Bo mi na pewno lekarz nie da skierowania icon_evil.gif Ja chodzę z bólami już trzy miesiące, leki trochę tylko pomagały, rehabilitacja bardziej, ale rehabilitacja się skończyła i bóle wróciły icon_sad.gif
Można zrobić sobie najpierw zdjęcie rtg kręgosłupa, na którym też widać stan kręgów, czy nie ma przesunięć czy dysk nie wypada itp, ale rezonans na pewno jest lepszy bo widać gdzie jest ucisk.
irminka2
Ja ,broń Boże, nie cieszę sie że kogoś boli kręgosłup.
Ja miałam prawo sądzić ,że mnie to naprawdę starość dopada.Jestem świeżo po rehabilitacji , a czuję sie chyba gorzej jak przed.
Widzę ,że jednak bóle kręgosłupa i problemy z nim nie bardzo są zależne od wieku i to mnie ździebełko podbudowało, bo naprawdę się bałam ,że się robię stara baba.

Życzę wszystkim jak najmniej dolegliwości i biore sie do zaleconej gimnastyki co i Wam polecam

Irmina
jl101
ja mam identyczny bol, tez promieniuje na cala noge od kregoslupa i diagnoza jest taka: skrzywienie kregoslupa na odcinku ledzwiowym. boli pare dni, czasami naprawde mocno i to glownie mnie boli posladek i noga. a jak przejdzie to mam jeszcze przez dwa dni taki uczucie jakby mnie skurcz w lydke zlapal. pomagaja na to cwiczenia, ale jeszcze sie nie odwazylam i zyje nadzieja, ze kregoslup wyprostuje sie sam w koncu icon_mrgreen.gif
pozdr
justyna
Anuk
Przyłączam się do tego co napisała Maggii, to może być problem z kręgosłupem lędźwiowym icon_sad.gif
Alka
Zrobiłam wreszcie te ćwiczenia. Kobity - ćwiczcie, to naprawdę pomaga. Wystarczy 15 minut codziennie i po 2 tygodniach zaczyna być dobrze. Ja miałam takie bóle, że nie mogłam Kostka (teraz 10 m) podnieść z łóżeczka.

sylwiakrol
Alka, hihi ja tez mam te ćwiczenia icon_biggrin.gif Ćwiczę prawie dwa miesiące i niestety same ćwiczenia nie pomagają a ćwiczę po 45 minut dziennie, na odcinek lędźwiowy i piersiowy. Byłam na rehabilitacji, ale na skutki można czekać nawet do trzech tygodni.
Alka
Cóż, nie twierdzę że pomogą te ćwiczenia wszystkim na wszystkie bóle odkręgosłupowe, ale założę się o wsio, że znakomitej większości jednak przysłużą się pozytywnie.
Na moim osiedlu pomogły 2 panom z problemami korzonkowymi i 3 kobitkom z przeciążonym dzieciami.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.