To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Dlaczego mi tak szybko bije serce??

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ev
Tak jakbym była co najmniej zakochana (ciągle jestem icon_cool.gif ). Ale serio, mam dość wysokie tętno - przed tabletkami, które biorę od marca było nawet 150 icon_rolleyes.gif . Przez jakiś czas zeszło do 85-90, a wczoraj znowu bez przyczyny - 106 icon_rolleyes.gif . Przy tym okropnie kręci mi się w głowie.... Kawka poszła w odstawkę, wszystkie badania w normie,,, co to może być????
Badanie holterem wykazało arytmię nadkomorową. Lekarz twierdzi, że to zaburzenia na tle wegetatywnym - czyli, że jestem nerwowa (to wiem i bez niego icon_cool.gif ). Ale akurat wczoraj i przez ostatnie dni ZERO stresu, więc skąd to się wzięło. Może któraś z mam ma podobny problem? Szukam przyczyny icon_cry.gif A uprzedzając pytania- tarczyca w porządku, migdały też, sportu nie uprawiałam, zęby wyleczone, więc co do diaska ze mną się dzieje????
irminka2
A ciśnienie?
U mnie przy podniesionym ciśnieniu , przeważnie jest podwyższone tętno.



Irmina
Ev
Ciśnienie w normie (było, zanim zaczęłam brać tabletki Celipress 100 - one niestety obniżają ciśnienie) teraz mam 100-110 x 60-70 icon_cry.gif I ciągle chce mi się spać icon_rolleyes.gif
katiek
Evchen ja też tak mam tyle że u mnie to napadowa tachykardia zatokowa-atakuje wrednie i podstępnie-są okresy gdzie przez 2-3 miesiące nic a potem szkoda gadać-max dawka prochów przez 2-3 tygodnie nawet. A ciśnienie to ja mam 90x60...
Głowa do góry-żyć z tym można tylko zawsze mieć przy sobie leki. I jak czujesz że coś jest źle-szybko dziecię umieść bezpiecznie i się połóż. Wtedy szybciej przejdzie.
i.
Ja też jestem niskociśnieniowa - 90/60 - i mam tachykardię. Ale u mnie to przez wypadania płatka w zastawce.
Z każdym rokiem niestety jest gorzej - zawroty głowy, zasłabnięcia, ale nie chcą mi tego leczyć. Mam tylko magnez łykać. I przyznam, że jak łykam regularnie to jest ciut lepiej.
Anuk
Evchen,
kołatanie serca (takie uczucie jakby biło w gardle) może również sugerować problemy z tarczycą. Może powinnaś poprosić o skierowanie na podstawowe badania w tym kierunku: TSH i fT3 (z krwi).
Ev
CYTAT(katiek)
Evchen ja też tak mam tyle że u mnie to napadowa tachykardia zatokowa-atakuje wrednie i podstępnie-są okresy gdzie przez 2-3 miesiące nic a potem szkoda gadać-max dawka prochów przez 2-3 tygodnie nawet. A ciśnienie to ja mam 90x60...
Głowa do góry-żyć z tym można tylko zawsze mieć przy sobie leki. I jak czujesz że coś jest źle-szybko dziecię umieść bezpiecznie i się połóż. Wtedy szybciej przejdzie.

Właśnie tak robię, tylko, że te ataki mnie tak przerażają, że sama siebie "nakręcam" strachem.... I to wtedy o wiele dłużej trwa, zanim się uspokoję. icon_cry.gif
Ev
CYTAT(ilka)
Ja też jestem niskociśnieniowa - 90/60 - i mam tachykardię. Ale u mnie to przez wypadania płatka w zastawce.
Z każdym rokiem niestety jest gorzej - zawroty głowy, zasłabnięcia, ale nie chcą mi tego leczyć. Mam tylko magnez łykać. I przyznam, że jak łykam regularnie to jest ciut lepiej.

Ilka, ja też łykam Magne B6, ale pewna nie jestem, czy to ma wpływ na częstotliwość napadów. Wczoraj byłam odebrać wyniki z badania włosów - podchodziłam do tego bardzo sceptycznie, ale proszę - wyszedł brak potasu (tkankowego, badania potasu z krwi rewelacyjne - zawsze wydawało mi się, że to jest wyznacznikiem, a tu niemiła niespodzianka icon_rolleyes.gif ), prawie całkowity brak chromu icon_exclaim.gif i czegoś tam jeszcze. W opisie stwierdzono typ przemiany materii D - wolny, co w połączeniu z długotrwałym stresem, może wpływać na krążenie i jego zaburzenia icon_exclaim.gif Czekam na opracowanie dla mnie odpowiedniego zestawu witamin i diety - ponoć wtedy ma być lepiej icon_biggrin.gif
Ev
CYTAT(Anuk)
Evchen,
Może powinnaś poprosić o skierowanie na podstawowe badania w tym kierunku: TSH i fT3 (z krwi).

TSH w normie, a to drugie - co to jest, nie robili mi tego
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.