To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Gronkowiec złocisty w wymazie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Lila_
Dziewczyny czy wiecie co dalej należy robic gdy wychodzi taki wynik ??


Moja przyjaciółka m-c temu urodziła synka, całą ciąze miała problemy z gardłem teraz poszła zrobić wymaz i wyszedł jej własnie gronkowiec w gardle i w nosie.
Obiecałam , że popytam Was co wiecie na ten temat.

Że gronkowca każdy czlowiek nosi to ja wiem ale Ją boli cały czas gardło no i maleństwo - najbardziej się boi aby go nie zarazić.

Powiedzcie co robić dalej?
malinowa i Malina
Jak ten gronkowiec daje objawy i zyc nie daje, to albo antybiotyk wg antybiogramu, albo autoszczepionka. Tylko nie wiem, skoro ona prawdopodobnie karmi. jeżeli da sie wytrzymać, to leczyc jakos objawowo to gardło. Z zarażeniem tez nie jest tak strasznie - trzeba tylko uważać, żeby nie oblizywać smoczków, nie całowac dzidziusia, przy katarze czy kaszlu stosowac maseczkę i uważać, żeby wydzieliny nie przenieść rękami na malucha. Nie będzie xle.
niki
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co to jest ta autoszczepionka?

Właśnie niedawno dowiedziałam sie, że poszpitalny gronkowiec złocisty zadomowił się na dobre na moich dwóch palcach u nóg. Leczenie maścią antybiotykową nie przynosi rezultatu. Doustnie antybiotyków nie mogę , bo karmię synka. Strasznie boli, nie mogę sie swobodnie poruszać. Co robić?
Lila_
Danka dzięki za wyjaśnienie co i jak - przekazałam dalej i zobaczy jak i co się będzie dalej działo na razie bierze antybiotyki które może stosowac przy karmieniu .
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.