To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

zmęczenie?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Eta
może któras was oświeci mnie więcej niz lekarz

rano budzę sie nieprzytomna
czuje sie zmeczona i tak jakbym ciężko pracowała całą noc
pierwsza próba wstania z łóżka zazwyczaj kończy sie tak że robi mi sie słabo i ciemno przed oczami i musze sie czegoś złapać żeby się nie przewrócić czasem dopada mnie to po 3-4 krokach np w drodze do łazienki
w ciągu dnia chodze senna i zła byle co mnie drażni a raczej doprowadza do szału

lekarze tyko powtarzają badania krwi i uuu no na razie nic dalej
a wyniki od zawsze mam marna szczególnie ostatnio

nie chce drążyc skąd i dlaczego bo tu duzo rzeczy moznaby było przycisąć
może ktoś wie jak z tym sobie poradzić?
i.
Eta, a co lekarze na te marne wyniki?

Przyczyn może być wiele. Po pierwsze niskie ciśnienie, po drugie anemia. Możesz także mieć niedobór potasu i magnezu.
A może to być zupełnie co innego icon_confused.gif
Eta
teraz lekarze twierdzą że trzeba zaczekać aż organizm dojdzie do siebie po krwotokach jakie miałam w szpitalu
o anemii wiec trudno mówić bo może to minie
ale miałam to juz wcześniej choc aż aż tak mocno
kiedyś znajoma poleciła mi zastrzyki z magnezu, bo dawki w tabletkach są tu za słabe, ale zaden lekarz nie chce mi na to dać skierowania
mam bardzo niskie ciśnienie, tez od kilku lat
i.
Czyli raczej sprawa niskiego ciśnienia icon_sad.gif no i ostatnie przejścia też na pewno się przyczyniły do pogorszenia stanu.
Na dojście do siebie potrzebujesz Eta, trochę czasu.
OlivkaMamaNorbercika
Eta to z pewnością z powodu tych krwotoków, Twój organizm jest bardzo osłabiony. Kup sobie jakiś preaparat ogólnie wzmacniający organizm i połykaj go przez kilka tygodni, np. żeń-szeń, tran, peparaty zawierające magnez i potas (Aspargin, Magnokal).

Bardzo współczuję Ci, że musiałaś przejść przez to wszystko icon_sad.gif Trzymaj się icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif Wkrótce odzyskasz równowagę, zarówno fizyczną jak i psychiczną. Czas jest w tym wypadku najlepszym lekarzem.
Anuk
Eta, jeśli miałaś krwotoki, to powinno się uzupełnić żelazo we krwi, powinnaś pobrać jakieś dobre preparaty żelazowe i do tego witaminy i mikro/makroelementy. Odżywiać się dobrze. Jeść dużo wątróbki, barszczu czerwonego, zielonej pietruszki i kaszy gryczanej.
Eta
nie wykupiłam żadnych recept wydanych w szpitalu bo ten lekarz paranoik powiedział że mam skończyć karmić i już i leki jakie mam brać to takie że karmić przy nich nie wolno i innych nie da bo juz karmić nie muszę
psychopata
ale nie ważne
kupiłam sobie sama żelazo
wczoraj kupiłam magnez z potasem (balans plus, dobre to to?) bo czuje sie coraz gorzej zamiast lepiej
jestem stale zmeczona, oczy podkrążone, czuje jakby były strasznie ciężkie
śpie mało choć tak chce mi sie spać
i jak pisałam budze sie zmęczona i nie moge zwlec sie z łózka
normalne obowiązki, sprzatanie gotowanie itd zajmują mi cały dzień, kiedy powiny zajmować 2-3 godz
nie wiem o co chodzi
OlivkaMamaNorbercika
Balans Plus jest podobno dobry. Ile za niego zapłaciłaś icon_question.gif

Zobaczysz już wkrótce poczujesz się lepiej. Powiedz mi jeszcze jaki preparat żelazowy przepisał Ci lekarz icon_question.gif Może Sorbifer icon_question.gif Jeśłi tak to podczas jego zażywania karmić piersią można.

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia icon_exclaim.gif
Eta
nie wiem co on tam nabazgrał
tam były 3 różne leki chyba tez jakieś hormony

a za balans zapłaciłam 11.60 i jest tam 50 tab
wystarczy na jakieś niecałe 2 tyg
pisza że brać 3-6 dziennie więc biore 4
Eta
a dzis rano nie doszłam do łazienki, jak otworzyłam oczy leżałam na podłodze,jeszcze huknełam o szafę i drzwi, kurcze to juz chyba nie jest normalne
Anuk
Eta, a miałaś badania w kierunku cukrzycy?
OlivkaMamaNorbercika
Eta powtórz mrfologię icon_exclaim.gif
To może być spowodowane poważną anemią icon_exclaim.gif Moja koleżanka mdlała tak po porodzie. Jak zrobiła morfologię to okazało się, że hemoglobina spadła jej poniżej 10 icon_exclaim.gif

Anuk ma rację. Sprawdź i cukier. Podobne objawy daje też niedoczynność tarczycy. Jak najszybciej solidnie się przebadaj icon_exclaim.gif

Pozdrawiam icon_exclaim.gif
Eta
lekarz zmierzył mi cisnienie i ... 70/40 popołudniu po 2 kawach,
to rano pewnie miałam 50/20?
moja norma ciśnieniowa to tak ok 90/60
zrobiłam ekg i wsio ok
więc mi powiedział ze taka moja uroda i mam nie wstawac szybko i nie wykonywac gwałtownych ruchów
zadnych innych badań

co o tym myślicie?
milly
zmień lekarza
e_Ena
ło boże, Eta, a cóż to za lekarz?

powiedziałaś mu dokładnie, że słabniesz?

to na pewno nie jest tylko od "urody"

Eta może to faktycznie anemia (ktoś tak już pisał) bo: poród, karmienie piersią, a potem tamte problemy - to wszystko wpływa na organizm, ale gdybać to sobie można, moim zdaniem nie powinnaś tego bagatelizować, zrób dokładne badania, no tylko może faktycznie idź z nimi do innego lekarza
Anuk
Eta, ładnych parę lat temu miałam podobne objawy. Słabo mi było, zero siły, nawet 3 schodki sprawiały mi kłopot... zadyszka, itp.

Po miesiącu dokładnych badań (wszystkiego) okazało się, że to bardzo głęboka anemia na tle niedoboru żelaza. Czerwonych miałam wtedy 2mln 100 (coś tam) a normalnie kobieta powinna mieć chyba coś ok. 4.5.

Nie daj się spławić! Zmień lekarza - muszą dojść co to, a nie "taka Pani uroda".
Eta
zmieniłam juz lekarza, bo juz chyba pisałam że takie problemy miałam juz przed ciążą
słyszałam takie rzeczy ze to chwilowe niedotlenienie mózgu i możnabyłoby najlepiej po przebudzeniu stanąć na głowie, to poczułabym sie lepiej
i to że taka juz moja uroda słysze nie od pierwszego lekarza
dostałam wczoraj leki na podniesienie ciśnienia, ale tak mi sie cos zdaje niskie cisnienie samo z siebie sie nie robi chyba co?po za tym pan dr powiedział że mam sie w aptece zapytac czy przy karmieniu moge je łykać, niezła wiedza
wkurzył mnie bo jak przyjezdza do domu prywatnie to jest jakos bardziej zorientowany
kurde jak widac gołym okiem służba zdrowia to państwowa
zapytałam go czy to może niska hgb a on na mnie spojrzał i mówi oczki ma pani zdrowe, ja tu anemii nie widzę
pójde jutro zrobić prywatne badania na krew bo tak nic nie wskóram
Anuk
Koniecznie Eta, koniecznie! Morfologia z rozmazem, OB, cukier i poziom żelaza.
OlivkaMamaNorbercika
Eta zrobiłaś badania icon_question.gif
Odezwij się i powiedz jak wyszły Ci wyniki icon_exclaim.gif

Pozdrawiam icon_exclaim.gif
reszka
Morfologia, ew. z rozmazem, glukoza, potas.
Zestaw podstawowy.
A lekarza trzymaj się kurczowo, w końcu nie kazdy może rozpoznać anemie lub jej brak li i tylko patrząc w oczy icon_evil.gif . To nie byle jaki dochtor icon_evil.gif .
Eta
nie dziewczyny jeszcze nie byłam, mymu tu w sobote weselich i urwanie głowy, mozw po roczku małej znajde czas i pójdę
na razie czuje sie lepiej i wiecie jak to jest... icon_confused.gif
ale obiecuje że pójdę
i.
Eta, ja mam to samo. Miałam nawet badania neurologiczne z powodu zasłabnięć (podejrzewano padaczkę). Przyczyn nie znaleziono - też mi powiedziano, że taka moja uroda icon_confused.gif
A ciśnienie mam takie jak Ty - w porywach do 90/60. wink.gif
Łykam Aspargin - to to samo co balans+ i jest lekka poprawa - na wakacjach tylko dwa razy zemdlałam wink.gif
Eta
dzis wreszcie zrobilam badania, morf, ob i poziom zelaza, ide odebrac wyniki, trzymajcie kciuki cobym juz wiecej nie zaslabla
OlivkaMamaNorbercika
Eta daj znać jak odbierzesz wyniki icon_exclaim.gif Mam nadzieję, że wszystko będzie ok icon_biggrin.gif

Pozdrawiam icon_exclaim.gif
i.
No ciekawa jestem co wyniknie z badań.
Daj znać.
Eta
nic tylko mnie zaprzegac do pluga i w pole icon_wink.gif
wyniki dealne
a cisnienie
80/40
dostalam cos na cisnienie, tym razem bede to brala icon_smile.gif
OlivkaMamaNorbercika
Super, że wyniki masz dobre icon_biggrin.gif
Lecz jednak to niedociśnienie, bo nieleczone może być groźne icon_exclaim.gif

Pozdrawiam icon_exclaim.gif
Eta
a czemu?
Pecia
ja mam podobne objawy ( z tym ze nie mdleje ale czuje sie jakbym miala zemdlec icon_sad.gif )
cisnienie tez mam takie niskie icon_confused.gif
i ciagle ziewam ,nie mam sily, slabo mi icon_rolleyes.gif


a dlaczego niskie cisnienie jest niebezpieczne?
bo to ze wysokie jest grozne to jasne, ale niskie...?
uciazliwe jest, ale da sie z tym zyć....
tylko co to za życie icon_wink.gif icon_lol.gif
i.
Ja też nie słyszałam nic o tym, że niskie ciśnienie jest groźne.
Możesz Olivko napisać coś więcej na ten temat?
Eta
Ilka i ciotka icon_wink.gif (moge już tak do Ciebie mówić?) napiszcie mi czy wy cos na to niskie ciśnienie brałyście i jak sie po tym czułyście (Boże ale nieobliczalny rym icon_confused.gif )
i.
Ja nic nie biorę, bo mi nie chcą nic przepisać icon_confused.gif
A czuję sie fatalnie.
Eta
Ilka a czemu nie chcą?
przeciez to bez sensu,
karmisz?

ja dostałam Effortil 5 mg 1 tab 3x dziennie
tylko czuje sie jakbym rozstroju nerwowego dostała icon_confused.gif
grzałka
Brałam Effortil, ale doraźnie, jak juz się naprawde fatalnie czułam- pomagał. Na stałe nie brałam, bo w końcu mam organizm zaadaptowany do niskiego ciśnienia i nie chodzi o to, zeby je na siłę podwyższac przez cały czas.

Kiedyś brałam też glucardiamid oraz cardiamid z coffeiną, tez raczej doraźnie.

I nie wiem jak wam, ale mi pomaga regularny wysiłek fizyczny- ale to trzeba lubić. Teraz w ciązy mam 100/60 i jest pięknie icon_wink.gif
i.
CYTAT(Eta)
Ilka a czemu nie chcą?
przeciez to bez sensu,  
karmisz?

Nie, nie karmię. Ale zarówno internista jak i kardiolog mówią, że lepiej odsunąć w czasie branie leków, bo jak się zacznie to trzeba już brać do końca życia icon_rolleyes.gif
Eta
no ja zawsze myślałam że lepiej wcześniej niz jak będzie za późno icon_rolleyes.gif

poza tym juz dłużej nie da się tak zyć, bez siły, zmeczonym i przewracając się gdziepopadnie
na starośc to se mogę w fotelu bujanym posiedzieć i pospać a teraz nie mam na to czasu ani kasy

mi lekarze wczesniej nawet nie mówili o tym że mozna coś brać na to ciśnienie, dopiero ten pierwszy był icon_smile.gif
Pecia
Eta icon_biggrin.gif
no jasne ze mozesz do mnie mowic per CIOTKA ,
drogie dziecko
icon_lol.gif


a co do cisnienia tez nic nie biore, widze ze wiekszosc lekarzy wychodzi z zalozenia ze musimy z tym zyc icon_confused.gif

a dzis usnelam na kanapie, jak Jasiek ogladal bajke ( a ja kolo niego siedzialam ) icon_confused.gif icon_eek.gif
pierwszy raz usnalem przy dziecku jak jestem z nim sama w domu icon_sad.gif

dobrze ze Jasiek grzecznie siedzial...jak zaczarowany icon_lol.gif
OlivkaMamaNorbercika
Dziewczyny, otóż niedociśnienie może być objawem wielu chorób (niewydolność krążenia, niedoczynność kory nadnerczy, zwężenie aorty). Wszystko zależy od tego na jaki rodzaj niedociśnienia się cierpi. Dlatego też dobrze jest udać się do jakiegoś dobrego lekarza, który zdiagnozuje czy niedociśnienie nie jest spowodowane jakąś chorobą. Niedociśnienie nie oznacza oczywiście, że ktoś już jest chory. Zazwyczaj okazuje się, że taka jest "uroda" danej osoby, ale jeśli pojawiają się omdlenia lepiej to skonsultować.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.