To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Problemy z oczami w czasie ciąży

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Delfinka
No własnie, czy możecie się wypowiedzieć co o tym myslicie???

Od 2 tygodni mam na jednym oku, prawie na środku widzenia, czarną małą plamkę, która od kilku dni się zmniejszyła ale niestety nie zniknęła icon_eek.gif
Do okulisty niestety wybieram się w przyszłym tygodniu ale nerwówka robi swoje icon_confused.gif Czy któraś z wam podjrzewa co to może być albo miała coś takiego???
Jestem w ciąży i może panikuję ale już mi się nawet śni że rodzę i jak mam skurcz to zamykam oczy a gdy je otwieram to jestem slepa!!!! icon_eek.gif icon_eek.gif

Czekam na słowa otuchy, przynajmniej do wizyty icon_confused.gif
Anuk
Delfinko,
przyczyn może być wiele, ale pewnie powinnaś pójść do okulisty, aby po prostu sprawdził dno oka. Może, choć nie musi, być to np. zmętnienie ciałka szklistego (nie prowadzi do ślepoty, a jedynie powoduje dyskomfort, gdyż czarne plamki w polu widzenia są dokuczliwe zwłaszcza gdy patrzy się na jakieś jasne tło). Gdyby to było to, dostaniesz pewnie kropelki, które mogą rozpuścić ową mętkę w szklistce (jesli to ona). Nie jest to nic groźnego, ale dobrze wykluczyć inne, dużo poważniejsze dolegliwości.

Pozdrawiam.
Delfinka
Dziękuję Ci Anuk za wsparcie! icon_razz.gif
Udało mi się przyspieszyć wizytę ( chyba ze względu na brzuszek wink.gif ) i wczoraj byłam u okulisty. Przeszłam pomyślnie wile badań. Na szczęście nic złego się nie dzieje, ale by podjać dalszą diagnostykę ( bo plama nie znika ) niestety musze poczekac do rozwiązania a potem do momentu aż przestanę karmić swojego maluszka.

Dziękuję jeszcze raz
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.