To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Tri-Minulet ...help!!!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Agnisma
Ano właśnie w związku z tym,że "przechodzę" na w.w. pigułaski, powstał pewien problem.
Zapewne wyjdę na trywialnego nieuka, ale cóż takie życie wink.gif
Otóż mam problem...jakoś nie dopytałam ginekologa i zgubiłam się , jak zacząć stosować Tri-Minulet icon_confused.gif
Zagłębiłam się w lekturę ulotki i oto co przeczytałam:
"Zmiana z innego preparatu antykoncepcyjnego:
Wskazane jest, aby pierwszą tabletkę preparatu przyjąć w pierwszym dniu po zakończeniu przyjmowania tabletek zawierających substancje aktywne, a najpóźniej w dniu następnym po okresie przyjmowanie tabletek bez substancji aktywnych"

icon_eek.gif
Stosowałam pigułki Stediril , czyli jednofazowe, dlatego o minipigułce, zastrzyku i implancie cytować nie będę.
No i jak mam teraz zacząć przyjować Tri-Minulet, (zostały mi jeszcze 3 pigułki Stedirilu) icon_question.gif
irminka2
Najlepiej zadzwoń do swojego lekarza.
Ja jak zapomniałam połknąć tabletkę i zaczęłam studiować ulotkę zdurniałam całkiem , wystarczyły jednak dwa zdania mojej pani doktor "jak chłop krowie na rowie" i wiedziałam co robić icon_smile.gif
Pozdrawiam
Irmina
Agnisma
Problem w tym,że nie mam możliwości na razie skontaktować się z lekarzem icon_sad.gif
milly
Możesz wziąć pigułkę zaraz po ostatniej dotychczasowej, czyli kończysz opakowanie starego i od razu następne zaczynasz. Albo kończysz stare opakowanie, czekasz na okres i pierszego dnia okresu bierzesz nową pigułkę. Z tego co wiem, bezpieczniej jest (licho nie śpi) stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 pierwszych dni przyjmowania nowych tabletek. Wiem, że możliwe jest też przyjmowanie nowych tabletek tak jak stare, czyli 7 dni przerwy i nowe tabletki, ale tam jest jakiś warunek, chyba można tak robić o ile nowe pigułki są "mocniejsze". Ale nie wiem, czy to jest akurat taki dobry pomysł.
Pozdrawiam
Agnisma
Pierwszy dzień miesiączki icon_arrow.gif pierwsza tabletka stosuje się, gdy nie stosowało się żadnych środków hormonalnych-antykoncepcyjnych...tego też się doczytałam w tej magicznej ulotce icon_cool.gif
Miałam podobne przemyślenia... że zaraz następnego dnia po zakończeniu dotychczasowych zacząć przyjmować Tri-minulet..
Ale o co chodzi z tymi substancjami aktywnymi i nieaktywnymi icon_rolleyes.gif
milly
no, substancja aktywna, to taka co działa, tak na zdrowy chłopski rozum. W USA tabletki bierze się non-stop, bez 7 dniowej przerwy, tyle że te 7 to placebo, czyli substancja nieaktywna, tak?
Czyli bierz od razu po skończeniu tego starego opakowania nowe i dla pewności miejcie gumkę pod ręką z tydzień icon_biggrin.gif
Agnisma
No to tak zrobię , dzięki icon_lol.gif

7 "gumowych" dni wystarczy, czy dla pewności cały cykl icon_rolleyes.gif icon_question.gif
milly
czytałam gdzieś, że 7
ale matko, nie chcę brać na swe barki takiej odpowiedzialności icon_wink.gif
Agnisma
CYTAT(milly)
czytałam gdzieś, że 7
ale matko, nie chcę brać na swe barki takiej odpowiedzialności icon_wink.gif

OK dzięki...zaczniemy więc dla pewności "gumowy cykl" icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.