To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Skanna - ja w sprawie mÄ…ki, maszyny i chleba

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

joakar
Witam, nie wiem czy dobrze wyczytałam (tyle wątków chlebowych powstało, że już się pogubiłam), ale masz maszynkę chlebową i pieczesz chleb icon_biggrin.gif . Jeśli dobrze pamiętam to pisałaś w którymś poście coś o mące żytniej, czy wiesz może gdzie takową nabyć, szukałam na razie po sklepach i nic nie znalazłam, mam jeszcze kilo przywiezionej z niemiec, ale chciałabym kupić u nas, masz jakieś sprawdzone miejsce??
Chciałam Cię jeszcze zapytać jaką maszynę posiadasz, doczytałam że nie jest to AFK, mnie się też nie udało jej kupić i mam Alaske i szukam innych urzytkowników tego urządzenia, żeby wymienić się doświadczeniami.
skanna
Hej!
Maszynę mam, a jakże, jakiesik cudo o nazwie Zafir. Generalnie to chyba wszystko jedno jaka maszyna, one i tak mniej więcej tak samo funkcjonują.
Co do mąki - taką żytnią na zwykły chleb, nie ciemny, to mi kolega od swojego kumpla, piekarza skombinował, nie mam pojęcia skąd. A razowa pszenna i żytnia jest do kupienia w Astrze, tylko nie na górze, na stoisku ze zdrową żywnością, bo tam drogo, tylko na dole w samie (też na stoisku ze zdrową żywnością).
Doruśka
Ja wim,gdzie taką mąkę kupić,ale nie wiem czy mogę napisać,nie do mnie post a ja ciekawskiego nosa wtykam hi hi

napisze:
po 1 w feniksie na spozywczym dziale jest stoisko ze zdrową żywnoscią,mąk przeróznych kilka jest,bywa nawet grochowa-pyszna do ważyw smazonych w głabokim tłuszczu,mniam....
po 2 w hali targowej jest takież stoisko,i mąk jeszcze więcej
po 3 pachnąca księgarnia na Wita Stwosza(mój ulubiony sklep,bo jak czegoś nei ma to na 100% zamówia i będzie,np miodowa musztarda bawarska,,,)albo smalec wegetariański,albo bulion bez glutaminianu sodu.
po 4 w epi
po 5 w prawie każdym wiekszym sklepie spożywczym
po 6 w Marino przy wejściu jest takie stoisko

i po 7 trzeba kupić termomix i w Hali targowej kupowac zboże i mielić-co ja czynie.

Dorusia,co była wegetarianką przez 4 lata.
joakar
wow, dzięki dziewczyny icon_biggrin.gif
No i wyszło, że ja jakoś mało sprawnie szukam, ale pracuje w takich godzinach, że zakupy robię głównie w weekend i w hiper, ale kilka z tych sklepów jest koło mnie więc skorzystam. Dziś będę na rynku więc skoczę do feniksu po mąkę, jeszcze raz wielkie dzięki, o hali targowej też pomyślałam, ale niestety nie mam kiedy tam podjechać icon_sad.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.