To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

czy mogę zamrozić żółty ser?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Cleo
heloł
coś mi na mózg wczoraj musiało paść od upału, bo zamawiając zakupy przez internet (3 raz w życiu, ale to fajowe!), kliknęłam jakoś tak sobie i.. hmm. tego- kurier mi przywiózł...[b]1 kg sera żółtego w plasterkach [/b]icon_eek.gif
teraz wszystko jemy z żółtym serem zupełnie jak w piosence, którą Wójcicki o obiadku rodzinnym spiewał ['sypie ser, żółty ser...'] icon_rolleyes.gif
ale ile mozna?
jutro jeszcze zapiekanki zrobiÄ™ i co dalej? on sie zeschnie albo zepsuje...
czy mozna zamrozić zolty ser i potem go odmrozic i jesc dalej?
a jesli nie, to czy macie jakies pomysly jak to zuzytkowac rozsadnie?
cleo
burek
Zamrozić możesz, ale po rozmrożeniu ten serek taki bardziej pizzowo-zapiekankowy będzie niż kanapkowy. Właściwie straci tylko na wyglądzie. icon_wink.gif

bur
Cleo
o super! dzieki wielkie! to ja pol kg zamrożę i tak na ogol my uzywamy sera zoltego wlasnie do tostow, zapiekanek itp...
a w czym to zamrozić najlepiej?
(zwłaszcza jak ma sie zamrazalnik otwarty, bo drzwiczki odpadly juz na amen, bo to stary Minsk ta lodowka nasza icon_rolleyes.gif )
cleo
ulcik
jakby co to pewnie oddzielone papierkami i w pudełeczku chyba

ulcik
burek
Postawiłabym na papier pergaminowy lub folię spożywczą i hurtem do jakiegoś koniecznie zamykanego pudełka, żeby nie wysechł. A najlepiej to od razu rozdrobnić i wtedy już bez folii i bez papieru. icon_smile.gif


bur
ulcik
tu jest że napewno można mrozić : https://www.dzieckook.pl/kuchnia/index.php3...przechowywanie4

ulcik
agabr
btw kleo opowiadal mi kurier jak pewna pani chciala zamowic 6 szt bananow a zamowila 6 kg icon_smile.gif B
Cleo
rety-dzieki! jaki odzew:)
nie posiadam papierkow, chyba ze z drukarki sie nada icon_biggrin.gif
poczekam do jutra

i-jak to 'rozdrobinc'? anczy sie 'spozyc' ? kilogram?!icon_wink.gif
michasi by mogła, ona ciagle tylko: 'ziółty sejek michasia cie, mamo!'
cleo
ulcik
no przy mojej dwójce + chłop - to kg sera to niestety pestka .. a najwięcej idzie do pizzy icon_smile.gif i do łapy dla dzieci icon_smile.gif

ulcik
Cleo
AgnBryn- ja za to kg sera, ale ne wiem tez czemu- 6 MALYCH wod mienralnych. mialy byc duze! icon_confused.gif ale tym razem dobrze klinelam an opakowanie proszku i mam duzy wór:)
aha, oprocz zoltego , mam tez 6 opakowan serka zoltego, ale takiego topionego troszkÄ™ Krowka Åšmieszka czy jakos tak.. o rany..
totalnie nabiałową mam lodówkę...
cleo
burek
Z drukarki nie bardzo te papierki. icon_confused.gif Będziesz potem musiała każdy plasterek osobno obierać. icon_lol.gif
Rozdrobnić... miałam na myśli zetrzeć na tarce lub posiekać, ale skoro Michasia jako danie główne taki serek spożywa, to może pozwijaj w ruloniki i w tej postaci wsadź do zamrażalnika. Hmm... eksperyment to będzie na pewno. icon_rolleyes.gif

bur icon_smile.gif
Cleo
no wlasnie Ulcik- do Å‚apy idzie anjwiecej!
ale starty tez je. więc moge zetrzec, to zaoszczedzę na papierze hehe;)
u ans duzo w sumie schodzi, bo my z kolei nie pizze, ale spaghetti baardzo czesto jadamy. no i tzw. 'ciepły chlebek' -tez z zoltym serem.
A Michasia to przegina chyba z tym serkiem, wydaje mi siÄ™, ze to neizbyt dobre dla brzuszka- czy siÄ™ mylÄ™?
cleo
ulcik
Cleo .. żółty ser jest ponoć ciężkostrawny ...

dobranoc
ulcik
burek
CYTAT(ulcik)
Cleo .. żółty ser jest ponoć ciężkostrawny ...


...ale za to zdrowy na zęby i kości, więc jeśli Michasia nie ma problemów brzuszkowych to nie widzę problemu. icon_smile.gif
bur
Cleo
wlasnie ma problemy, ma..icon_sad.gif ostatnio czesto w ogole mowi 'brzusio boli' , ale to chyba na inne podforum temat... nie wiem, czy naprawdÄ™ ja boli, czy 'wymysla', jak to powiedziala jedna moja znajoma...
cleo
pirania
Ja mroze ser maniacko i zjadam na kanapkach icon_wink.gif
wyjsciowy faktycznie nie jest ale bez przesady icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.