To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

"zielony rynek" czyli surowce na przetwory...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Dorka
Właśnie, na zakupy chodzę do najbliższego warzywniaka i nie wiem, jakie są ceny różnych owoców i warzyw do wszelakich przetworów w mieście (targach/placach).

Czy te maluchowe mamy, które kupują wszelkiej maści icon_wink.gif surowce na przetwory mogą informować co, gdzie i po ile można dostać, czy coś się już kończy, zaczyna, czy właśnie pełnia sezonu na dany smakołyk.

Na hali CH"Gaj" wiśnie po 2,5zł i tylko na jednym stoisku, czy one się już kończą?? Bo ja tylko trochę zamroziłam, a soczków nic nie mam icon_confused.gif . Piszcie kochane, a może oszczedniej uda nam sie robic zakupy icon_wink.gif
joakar
No to siÄ™ pochwale.
W szale przetwarzania zmusiłam męża żeby ze mną pojechał na targ na obornicką. To wielki plac, na którym sprzedają swoje płody rolnicy i producenci rolni. W jakiś wiadomościach rolnych powiedzieli, że brzoskwinie na są po 1,5 PLN więc chcieliśmy sobie troszkę (25kg icon_lol.gif ) kupić.
I kupiliśmy ale tylko 6 kg. no i cena 2,30 a nie 1,50. Kupiliśmy jeszcze pomidory i pogadaliśmy z jednym Panem stałym bywalcem placu, który nam powiedział, że takie brzoskwinie, jak nasze to on dzień wcześniej kupował za 0,80 PLN/kg. Wzystko zależy od tego ilu rolników przyjedzie danego dnia na targ, jak towaru jest dużo i przyjedziesz na zakupy po 13 to są szanse na duże obniżki cen!!! A maliny były po 3 PLN za taką wytłaczanke, a jabłka tegoroczne za 25-38 PLN za skrzynkę 15 kg.
Potwora
Joakar - byłaś na Targpiaście?
Czy tam trzeba płacić za wejście?
Doruśka
Ola,jesli sam.osobowym to sie nie płaci nza wstęp.ja tez tam kupuje
joakar
Tak jak napisała Dorusia ie trzeba płacić
miłych zakupów icon_smile.gif
Dorka
U mnie na targu pomidorki na przetwory po 1,20-1,30zł, ale Dorusia dała mi znać, że na tym targu hurtowym są po 0,90zł/kg (ogórki po 1,30zł/kg, koperek 30gr. pęczek). Tyle, że trzeba tam pojechać wcześnie rano icon_confused.gif
Potwora
Ja kupiłam na tym targu pomidory ( śliczne dodam i smaczne) za 60 gr!!!
Doruśka
ja widziałąm pomidory po 0,90 duze odmiana lima,ta na przetwory.
ale szczerze powiem,ze nei zwiedzałam,tylko w jednym miejscu zapytałam.icon_smile.gif
o której byłaś Olu?
Potwora
CYTAT(Dorusia)
ja widziałąm pomidory po 0,90 duze odmiana lima,ta na przetwory.
ale szczerze powiem,ze nei zwiedzałam,tylko w jednym miejscu zapytałam.icon_smile.gif
o której byłaś Olu?


Tydzień temy w sobotę, późnym popołudniem, kupiłam też paprykę za 2,50 ( czerwoną) - mam teraz sos do spagetti w słoiczkach icon_biggrin.gif
Doruśka
O to fajnie ,ze można tez popołudniu:)
użytkownik usunięty
Ola, z którego przepisu robiłaś sosik?
Potwora
Tam można przez całą dobę kupować!!!

Ja zrobiłam taki sosik: pomidory ( 2kg) + cebula ( 2 kg) + 6 dużych czerwonych papryk - cać cukru, soli, paprykę chili i ocet, gotowac i do słoików.
joakar
Widze że sezon paprykowy w pełni, wybieram się na placyk w przyszły weekend właśnie po pomidory, paprykę, czosnek. No przydałaby się jeszcze cebula i ziemniaki, oj ale będą zakupy!!! icon_biggrin.gif
Dorka
Wreszcie dotarłam na Obornicką. Zakupy robiłam z mamą na spółkę (łatwiej podzielić większą ilość towaru icon_lol.gif ). Śliczną, młodą cukinię kupiłyśmy za 7zł/10kg, czerwona papryka w workach po 5kg - 12zł(2,40/1kg), ale żółtą trafiłyśmy za 1,60/kg. Pomidory Lima na przetwory od 0,60-0,90zł za kg, cebula worek 10kg-6zł. Dzisiaj się biorę za robienia lecza do słoików.
Ila
Podciagam temat.
Czy na tym targu mozna tez kupic owoce? Gdzie kupujecie owoce na przetwory? Ja na razie mialam truskawki i czeresnie od rodzicow. Wisnie tez bede miala, ale marze o malinach, morelach i jeszcze o odrobinie jagod.
Doruśka
Ila no to koniecznie na targ:) tam jest wszystko,nawet spożywcze i mięso oraz odzież icon_smile.gif)
Dorka
Tak Dorusia, ale w jakich cenach i w jakich ilościach to sprzedają? Ja zakupiłam dziś w warzywniaku czarną pozeczkę za 3zł/kg i zajadamy się tym kwachem wink.gif , ale może na przetwory (jakiś soczek) kupiłabym wiekszą ilość icon_rolleyes.gif
Doruśka
nie wiem jakie sa ceny ale np truskawki były po 3zł a na targu po 1,5
koperek po 1zł a na targu 0,5zł ,pomidory lima jesienia zeszłego roku po 1-1,20 a ja kupowałm po 0,40zł.
kartofle na zimę po 30 groszy, ogórki po 1zł, innych naprwde nei wiem...
Potwora
Warto wybrac siÄ™ na ObornickÄ… po maliny? Kto wie?
Ila
Ola, ja tez jestem zainteresowana malinami.
Dorka
I co była któraś z Was po malinki? Jeśli cena byłaby atrakcyjna to ja tez chętnie bym kupiła icon_biggrin.gif . Tylko czy nie ma jakiegoś progu ilościowego, tzn. w jakich "porcjach" można kupic te malinki icon_rolleyes.gif
anonimowy
Ceny aktualnej nie znam bo czasu za dużo nie mam na wyprawy na obornicką, ale rok temu można było kupić nawet pojedyńczą wytłaczankę, tylko pewnie cena przy wiekszej ilości korzystniejsza icon_smile.gif
Potwora
Na Obornickiej mopżna kupowac na sztuki, na koszyczki, serio. Oni tam nie wybrzydzają ale trzeba się liczyc z tym, że będa coś nam namolnie wciskać icon_wink.gif
Byłam dzisiaj rano - malin nie ma, kupiłam trochę czerwonej porzeczki ( 2 zł za koszyk).
Ila
Olu, a pytalas moze kiedy beda maliny? Kiedy sie ich spodziewac? Bo na bazarkach troche jest, tylko chcialabym taniej do przerobu.
Doruśka
najtaniej i najwęcej towaru jest około 17 .
Potwora
CYTAT(Dorusia)
najtaniej i najwęcej towaru jest około 17 .


Też tak myślę, do te pory jeżdzilismy tam ok 17 i było bardzo dużo handlarzy, dzisiaj rano za to pustki icon_rolleyes.gif

Mój sok porzeczkowy jest kwaśny bo dałam za mało cukru a nie przyszło mi do głowy wcześniej sprawdzić icon_evil.gif
Ila
My dzis bylismy ok. 14.00. Same pustki, troche ziemniakow, jablek ale... byl jeden facet z malinkami icon_biggrin.gif
A na malinach zalezalo mi najbardziej icon_biggrin.gif Kobialka za 3 zl.
Potwora
My też dzisiaj kupilismy maliny icon_smile.gif W końcu - po 2.80 - mam osiem buteleczek soku, oraz czarną porzeczkę - 16 butelek icon_smile.gif

Mam prośbę - gdby ktoś się wybierał w okolice warzywne - czy jest już czerwona papryka i po ile?
Doruśka
Olu papryka dopiero we wrześniu.będe pilnowac bo ja po zeszłorocznych szaleństwach w tym roku tylko robie paprykę i ogórki,reszta w lodówce.
moze jeszcze powidła śliwkowe uczynie.
skanna
A ja mam 11 dużych butelek pysznego soku porzeczkowo-wiśniowo-agrestowego.
I głupie może pytanie - kiedy pojawią się ogórki do kiszenia? Bo ja nigdy nie wiem, a potem latam na łeb na szyję icon_razz.gif
Doruśka
Skanna ja robie pod koniec sierpnia.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.