To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

dentysta ...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Coffee
hej dziewczyny
w srode wybieram sie do dentysty...
poniewaz dziurka w zebie wieksza chyba zdecyduje sie na znieczulenie..strasznie sie boje bolu icon_cry.gif
no wlasnie prosze o doswiadczenie..czy zastrzyk tez boli? nigdy nie mialam tego u dentysty, chcialabym wiedziec co sie tam spodziewac
pzodrawiam
agabr
Poza zdejmowaniem kamienia , zawsze i wszystko robie w znieczuleniu i jestem b zadowolona . B
EwaSerdeczna
Zastrzyk czy boli? To zwykłe ukłucie - wytrzymasz.
Ale nie o tym chciałam.Szczerze odradzam,,,bo niby ból znikomy za to później(kilka lat) ząb leczony w znieczuleniu szybciej sie psuje ponownie i zazwyczaj jest usuwany. icon_cry.gif
Poza tym lecząc zęby w znieczuleniu nie mozesz miec kłopotów "sercowych"(np arytmie czy nadciśnienie )

Przemyśl,,,moze warto trochę "wycierpieć" i wyleczyć zęba bez znieczulenia.

serdecznie pozdrawiam ewa

Dzieki mÄ…dremu lekarzowi stomato... mam wszystkie swoje zÄ…bki. wink.gif
Edi Zet :)
CYTAT(EwaSerdeczna)
Ale nie o tym chciaÅ‚am.Szczerze odradzam,,,bo niby ból znikomy  za to później(kilka lat) zÄ…b leczony w znieczuleniu  szybciej sie psuje ponownie i zazwyczaj jest usuwany. icon_cry.gif  
Poza tym lecząc zęby w znieczuleniu nie mozesz miec kłopotów "sercowych"(np arytmie czy nadciśnienie )


serdecznie pozdrawiam ewa

Dzieki mÄ…dremu lekarzowi stomato... mam wszystkie swoje zÄ…bki. icon_wink.gif


A to Ci teorie....
Ewo, wytłumacz jak krowie na rowie, bo ja nie pojmuję dlaczego zęby się szybciej psują i jak się ma znieczulenie nasiękowe do arytrmii i nadciśnienia?
EwaSerdeczna
CYTAT(edi @ czyli Edyta Zet.)
CYTAT(EwaSerdeczna)
Ale nie o tym chciaÅ‚am.Szczerze odradzam,,,bo niby ból znikomy  za to później(kilka lat) zÄ…b leczony w znieczuleniu  szybciej sie psuje ponownie i zazwyczaj jest usuwany. icon_cry.gif  
Poza tym lecząc zęby w znieczuleniu nie mozesz miec kłopotów "sercowych"(np arytmie czy nadciśnienie )


serdecznie pozdrawiam ewa

Dzieki mÄ…dremu lekarzowi stomato... mam wszystkie swoje zÄ…bki. wink.gif


A to Ci teorie....
Ewo, wytłumacz jak krowie na rowie, bo ja nie pojmuję dlaczego zęby się


szybciej psują i jak się ma znieczulenie nasiękowe do arytrmii i nadciśnienia?



edi tu fachowo nie wytłumaczę,,,najlepiej zapytaj lekarza stomatologa.


serdecznie pozdrawiam ewa
Edi Zet :)
Ok. Znalazłam info o tym, że rzeczywiście o schorzeniach serca i nadciśnieniu należy poinformować stomatologa. Więc się nie czepiam, ale dlaczego zęby się psują i są potem do usunięcia nie mogę sobie wytłumaczyć...
agabr
kazdego lekarza nalezy poinformowac o schorzeniach serca i nadcisnieniu w perspektywie znieczulenia . co do dalszych losow zebow leczonych w znieczuleniu to zapewniam Cie Ewo , ze sie mylisz .
idac tym tropem kosc skladana na zywca lepiej trzyma :)Polecam uwadze B
agabr
CYTAT(EwaSerdeczna)
Poza tym lecząc zęby w znieczuleniu nie mozesz miec kłopotów "sercowych"(np arytmie czy nadciśnienie )

:

mozesz tylko lekarz musi wiedziec.B
i.
Zastrzyk trochę boli, ale wprawny dentysta potrafi go zrobić tak żeby nic nie było czuć. Można też ew. poprosić najpierw o znieczulenie dziąsła przez zamrożenie, a potem dopiero zastrzyk.
Przez wiele lat korzystałam z dobrodziejstw znieczulenia przez zabiegami dentystycznymi, ale ostatnio dwa razy poczułam się bardzo słabo po zastrzyku icon_confused.gif i teraz męczę się na żywca. Oj, nie lubię tego icon_sad.gif

Nieprawdą na pewno jest teoria o psuciu się zębów po znieczuleniu. Ja prawie wszystkie zęby mam zaplombowane. I prawie wszystkie były leczone w znieczuleniu. Plomby sa wymieniane i zęby się nie psują.
W każdym razie żadnego zęba mi nie brakuje icon_wink.gif
Potwora
Ja tam zawsze żądam żelu znieczulającego przed zastrzykiem ( takiego jak dla dzieci), mój lekarz się z tego podśmiewuje ale zawsze mi go aplikuje ( "dzisiaj mamy bananowy pani Olu' icon_wink.gif ) a ja mam pełen komfort.
Coffee
nadcisnienia nie mam o arytmii nic mi nie wiadomo
z tego wlasnie co wiem to ten moj dentysta tez "woli" na zywca borowac bo mowi , ze "ma kontakt z zebem"... icon_sad.gif niby racja , ale ja sie i tak BOJEEEEE!!!

poza tym wiele moich kolezanek ma od lat zeby robione w znieczuleniu i jakos szczerbate nie chodza ani ze sztucznymi icon_eek.gif wiec sie troche pocieszam...
boje sie wklucia tez, ale na ten zel juz za pozno, bo jutro rano mam wizyte a dentysta mieszka kolo mnie -wiec do apteki nie dojde juz icon_evil.gif

trzymajcie kciuki za mnie tchorza...juz nawet dzis mezowi mowie, ze wolalabym druga cesarke jak to icon_redface.gif
no bo po cesarce mozna kogos przytulic i jakies podekscytowanie hehe a po dentyscie...niesmak w gebie icon_wink.gif
EwaSerdeczna
Maxim pewnie juz po wszystkim!
Napisz jak było ?

serdecznie pozdrawiam ewa
Coffee
poszlo wszystko swietnie

mowie ze chce znieczulenie, a dentysta, ze nie trzeba bo to napewno mnie nie bedzie bolalo-poniewaz to nie dziura- tylko ulamany zab-chociaz rok byl podlamany- to jakos sie dziura nie zrobila
i faktycznie 30sekund bezbolesnego borowania i juz...na to wszystko jestem zadowolona, bo po wieloletnim braku wizyt u dentysty i ciazy okazalo sie, ze nie mam wiecej nic do naprawy i spokojnie moge sobie dalej zyc icon_wink.gif
ale wrocilam happy icon_razz.gif
dziekuje za wsparcie
EwaSerdeczna
Czyli obeszło się bez znieczulenia?
Bez zastrzyku?

Swietnie.
GratulujÄ™.
Kiedyś,,kiedyś bedziesz chwaliła ten dzień.....
Ale to później.

serdecznie pozdrawiam ewa
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.