To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Boli mnie pół głowy :(

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

addera
Wiem, że brzmi to kretyńsko ale tak właśnie czuję icon_sad.gif
Boli mnie prawa połowa głowy - od dwóch dni. Boli mnie od nosa aż do karku - boli mnie czoło, boli mnie potylica i zaraz zwariuję. Wczoraj wieczorem nie mogłam zasnąć z bólu, połknęłam dwie tabletki i zasnęłam . O 2 w nocy obudził mnie ból icon_confused.gif Teraz też mnie tak boli, że zaraz się wścieknę icon_mad.gif aż mi niedobrze z bólu icon_confused.gif
Kurde, co to może być ?
Migrena ?
Ciśnienie ?
Co jeszcze do cholery ?
Edi Zet :)
Addera, ja poszłabym do lekarza. Poprosiła o badania. I przebadała się. Nikt Ci teraz nie odpowie na jakim podłożu są to bóle. Po opisie nic nie musi wynikać. Czasem groźnie wyglądające mają nieorganiczne podłoże np. stres, a czasem niewielkie są objawem poważnego schorzenia. Nie lekceważ tego, zwłaszcza że są tak uciążliwe że nie możesz spać w nocy i mdli Cię z bólu.
Pójdź jak najszybciej do lekarza. Niech skieruje Cię na badania i poprowadzi w odpowiednim kierunku diagnostykę.
goÅ›
O rany! U mnie dokładnie tak samo, od wczoraj lewa połowa głowa pulsuje i boli jak diabli. Ale u mnie tak się zdarza, szczególnie przy takiej pogodzie a jak w dodatku zbiegnie się z okresem (jak teraz) to kaplica.
Ale w moim przypadku to migrena, różnorakie badania wykluczyły wszelkie inne podejrzenia.
marghe.
Addera za pól godziny będzie u lekarza. Potem prawdopodobnie zda relację.
Czuje siÄ™ kiepsko.
m.
Magenta
Mam nadzieję, że to złe samopoczucie to chwilowa niedyspozycja i minie równie szybko, jak przyszła. Trzymam kciuki!

Magenta
addera
Byłam wczoraj u lekarza, naszpikował mnie przeciwbólowymi zastrzykami, ból minął, lekko mnie zmuliło. Diagnoza wstępna - migrena icon_confused.gif
Ale to nie koniec, za chwilę znów idę do lekarza, bo głowa znów mi pęka icon_sad.gif I jeszcze jedno - w nocy leciała mi krew z nosa icon_confused.gif Kurcze, o co chodzi ?
milly
mierz ciśnienie, to bardzo ważne
może masz skoki ciśnieniowe - objawy: ból głowy, mdlości, może wystąpić krwotok z nosa. To tylko kilka możliwości. Mnie nadciśnienie wyszło właśnie po strasznym bólu głowy
Edi Zet :)
Add, odezwij siÄ™ o powrocie od lekarza.....
feroMonik
Addera, to pewnie migrena - obejmuje zwykle polowę głowy. Bardzo ci współczuję, ale nie martw się na zapas. Mam w domu "migrenowego" męża (a to podobno kobieca dolegliwość...) i wiem, jakie to okropne...
irminka2
Przyłšczę się do Milly - sprawdzaj ciœnienie. Ja co prawda przy ciœnieniu 170/120 czuję się nieraz rewelacyjnie , ale co organizm to inna reakcja.

Irmina
EwaSerdeczna
Irminko czy Ty masz jakieś lekarstwa przy tym ciśnieniu?

serdecznie pozdrawiam ewa
addera
Ból głowy i krew z nosa to skoki ciśnienia icon_sad.gif Niestety grozi mi nadciśnienie, bo moja mama choruje od 20 lat właśnie na nadciśnienie. Dziś ciśnienie miałam 140/90 czyli normalne, ale dla mnie bardzo wysokie. Zwykle miewam 90/60 icon_confused.gif
Poza tym dostałam skierowanie na prześwietlenie szyjnego odcinka kręgosłupa (ze względu na ból karku) i skierowanie do neurologa na konsultację icon_confused.gif Trochę mnie niepokoi ta konsultacja. Odezwę się w piątek jak odbiorę zdjęcie z opisem, a na razie do końca tygodnia mam zwolnienie.
Idę się położyć.
mama_do_kwadratu
Moje połowiczne bóle głowy zmusiły mnie do pobytu w szpitalu. Tylko że ja miałam jeszcze mrowienia. Miałam wszelijakie badania, tomografię, w której wyszło coś nie tak i musiałam robić rezonans.
Na szczęście nic nie wyszło.
Migrena, stres lub kręgosłup.
Addera, nic się nie martw. Bedzie dobrze, wypoczywaj i myśl pozytywnie.
Trzymaj siÄ™.
Edi Zet :)
Add, wypoczywaj i staraj się nie myśleć negatywnie. Pewnie dostaniesz leki na to wysokie ciśnienie. Dobrze, że w porę postawiono diagnozę.
Trzymam kciuki.
Kaszanka
Addera, nie martw się na zapas. Miałam takie same bóle, byłam u trzech neurlogów. Wszyscy twierdzili że migrena, że wysokie ciśnienie, jeden że jakiś kręg naciska mi na nerw. Przypadkowo okazało się że to przez moją wrodzoną wadę serca (nie wiedziałam o niej przez 24 lata...). Leki na serce pomogły. Nastawienie kręgosłupa też. Rzeczywiście coś mi na nerw naciskało. Ostatni taki ból głowy miałam rok temu.
irminka2
Ewo, mam Enarenal, bardzo dobrze na mnie działa.
Ciœnienie kontroluję, do lekarza grzecznie chodzę icon_smile.gif, także wszystko pod kontrola.
Nawet skierowanie do szpitala bez wstawionej daty w razie niekontrolowanego wzrostu ciœnienia mimo leków mam.

Addero , mój mąż miał skierowanie na konsultacje do neurologa ze względu na kręgosłup i związane z tym zawroty głowy, także nie martwiłabym się na zaś. Dolegliwości miał takie ,że ja wolałam nie myśleć , wszystko okazało się zmianami w kręgosłupie, o których p.doktor powiedziała od tego sie nie umiera ale bywa dokuczliwe.
A ciśnienie u mnie też dziedziczne.Kiedyś też było niskie, a teraz wariuje.
Irmina
Tuni
Irminko, czy odczuwasz po enarenalu jakieś skutki uboczne? No i czy musisz go zażywać codziennie, czy w razie złego samopoczucia?
irminka2
Nie odczuwam skutków ubocznych żadnych po Enarenalu. Przy dużym wzroście ciśnienia dostałam dodatkowo Indapen i po tym czułam sie fatalnie, ale ponieważ ten lek ma działanie odwadniające, więc pewnie dlatego .Po trzech dniach byłam słaba jak mucha i lekarz kazał odstawić.

Nie biore leków co dzień, cisnienie kontroluję ze trzy razy w tygodniu- jak szaleje biorę przez parę dni , jak mam 120 /80 to nie biorę.

Irmina
milly
a ja biorę tertensif sr i prestarium. I moja lekarka powiedziała, że przy nadciśnieniu niestety trzeba brać leki codziennie bez względu na pogodę czy samopoczucie.
addera
Zmiana diagnozy po zdjęciu kręgosłupa i wizycie u neurologa (wizyta prywatna, bo w poradni neurologicznej wyznaczono mi termin na 29 września icon_eek.gif ).
Bóle głowy od kręgosłupa.
Nie mam fizjologicznego przegięcia kręgosłupa w odcinku szyjnym icon_confused.gif Kręgosłup jest za bardzo wyprostowany i nastąpiło jakieś tam zwyrodnienie i ucisk na nerwy (tak powiedział neurolog).
Na razie jestem na zwolnieniu, łykam Mydocalm (na rozluźnienie mięśni) i Ketores (przeciwzapalnie i przeciwbólowo). Od dziś seria zabiegów (soluxy i coś tam z prądami icon_rolleyes.gif ). Dalsze leczenie po ustąpieniu bólu i napięcia mięśniowego.
marghe.
Ulżyło?

m.
EwaSerdeczna
Uffffffffffff !
Bogo dzięki ,że nic powaznego!


serdecznie pozdrawiam ewa
irminka2
Milly, pewnie masz rację, ale ja tak nie lubię łykać prochów...

Addero, chodziłam w maju na solluxy i jakieś tam prady na szyjny kręgosłup.Trochę pomogły, ale pani doktor od rehabilitacji mówiła , że na kręgosłup najlepszy efekt daje regularna gimnastyka. Chodziłam grzecznie przez tydzień na ćwiczenia - a teraz opis ćwiczeń leży na półce i czeka aż się Irmince przypomni , że miała ćwiczyć regularnie co najmniej 20 minut dziennie.

Irmina
addera
CYTAT(marghe.)
Ulżyło?

m.


Ulżyło na tyle, że głupoty mi z głowy wyleciały icon_rolleyes.gif

Ból jeszcze nie ustąpił całkowicie, ale już jest lepiej .
Magenta
Addero - jeśli przyczyna bólu jest znana, to już 90% sukcesu!

Zdrówka!

Magenta
Tuni
CYTAT(irminka2)
Nie odczuwam skutków ubocznych żadnych po Enarenalu. .....


Dzięki.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.