To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

torbiel na nerce

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

lea
Witam

Dziś bliskiej osobie w mojej rodzinie wykonano USG, diagnoza brzmi " torbiel nerki" narazie nic więcej nie wiemy icon_sad.gif Do chirurga ma termin wyznaczony w następnym tygodniu. Bardzo się wszyscy martwimy, czy ktoś coś wie na temat tej choroby ? Będę wdzięczna za każdą informację.

pozdrawiam - lea
maggii
Leo icon_biggrin.gif
Nie martw siÄ™ na zapas !!!
Torbiel na nerce stwierdzili mojej babci jeszcze "za komuny" i żyje sobie kobiecina do dziś, a ma juz ho! ho! 89 lat!!!!!
Nie operujÄ…, nie ruszajÄ… tylko raz na jakies 2 lata kontrolne USG.

Powodzenia!!!
Edi Zet :)
... z tego co pamiam torbiele mogą być: wrodzone, jako wada powstała jeszcze za życia płodowego, nabyte, jako następstwo np. śródmiąszowego zapalenia nerek oraz (i tu najgorsza wersja) jako nowotwory tzw. gruczolaki. Wydaje mi się, że torbiel to powstała w narządzie "jamka", którą wypełnia płyn np. surowiczy, śluzowy, krwisty, ropny itp. Może sama torbiel nie jest problemem, ale gdy np. szybko rośnie lub jest duża może uciskać miąższ narządu, doprowadzając do jego zaniku i dysfunkcji. Torbiel może powstać w wyniku zaczopowania przewodu wyprowadzająceg o finalny produkt danego narządu, np. torbiel ślinianki przy zatkanych przewodach wyprowadzających ze zrazików ślinę. Podobnie może być w przypadku nerki, może tu powstały wady lub procesy utrudniające odpływ moczu?
Nie martw się, wydaje mi się, że nie jest to groźne schorzenie i odpowiednio leczone, czy to farmakologicznie, czy też chirurgicznie czy też zachowawczo, pozwala normalnie żyć! icon_razz.gif
lea
Dziekuję Wam dziewczyny za odpowiedź, osoba, u której wykryli torbiel jest osoba dorosłą, w piątek jedzie do chirurga- mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku .

Bardzo Wam dziękuję i serdecznie pozdrawiam - lea
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.