To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

akceptacja dziecka z zaburzeniami mowy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

moniczar
Niedługo podejmę badania na temat akceptacji dziecka z zaburzeniami mowy w szkole i przedszkolu. Dokładniej interesować mnie będzie jak rówieśnicy postrzegają dzieci z wadami mowy i jaki jest stosunek nauczyciela do tych dzieciaczków. Może coś zaobserwowałyście? Może któraś z was ma dziecko z wadą mowy i widzi jak rówieśnicy i nauczyciele (wychowawcy) traktują Wasze dzieci. Piszcie. Za wszelkie informacje będę wdzięczna.

PS. Jak któraś z Was byłaby chętna w przyszłości do wypełnienia ankiety związanej z tym tematem niech da znać icon_biggrin.gif
i.
Ja jako przedszkolak bardzo się jąkałam. I z tego co pamiętam wiele dzieci, szczególnie chłopców dokuczało mi z tego powodu.
Ale to było tak dawno, ze wiele niestety nie pamiętam...
nedka
Jestem logopedą. Pracowałam w przedszkolu. Teraz pracuję w szkole.
Szczerze mówiąc, małe dzieci nie zwracają szczególnej uwagi na wady wymowy rówieśników. Nigdy nie zauważyłam braku akceptacji, czy naśmiewania się. Aż się teraz sama zdziwiłam. icon_eek.gif
Muszę jeszcze od września poobserwować.
Z jąkaniem może być nieco inaczej. W przedszkolu na pewno nie jest to problem, w szkole już gorzej.
Ankietę chętnie wypełnię.
Ps. Jestem z Pr. PÅ‚d. icon_smile.gif
moniczar
Witaj Nedka! A dokładniej skąd jesteś? Bo ja z przyczółka grochowskiego icon_smile.gif Z chęcią bym się spotkała i wymieniła doświadczenia:)
Mika
Mój syn ma 3 lata i problemy z mową.Z tego co widzę równieśnicy nie zwracają na to uwagi,jakoś sie dogadują.Jednak starsze,rozumniejsze dzieci czasem pytają ze smiechem dlaczego Jasiek tak dziwnie mówi-opowiadam,ze jest Szwedem icon_lol.gif i to załatwia sprawę-bawią sie z nim bez dokuczania czy jakichkolwiek uwag.
Córa trochę sepleni-umie ale jakoś nie zwraca uwagi na wymowę "sz" i "cz" -dzieci nawet tego nie zauważają-czas pokaże jak zareagują na to nauczycielki.
nedka
Moniko, jestem z Gocławia.
ez
Moja Asia bardzo mało mówi i niewyraźnie, na podwórku dawała sobie radę, dzieci owszem pytają dlaczego tak mało mówi, ale nigdy nie zauważyłam braku akceptacji icon_smile.gif Zobaczymy jak w przedszkolu
moniczar
Wielkie dzięki za wszelkie informacje, czekam na dalsze icon_smile.gif))
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.