To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Do fanek Musierowicz - sÄ… tu takie?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4
Olena
Czy wiecie, że jesienią ma się ukazać nowa powieść Małgorzaty Musierowicz icon_question.gif icon_biggrin.gif .
I chociaż określenie "fan" zawsze kojarzyło mi się niezbyt mile z "fanatykiem", robię jedyny wyjątek, właśnie powieści Musierowicz, które uważam "przecudnie urocze" są po prostu.
Wszystkie mamy, które nie znają zachęcam do czytania, na pewno są w bibliotece publicznej obok domu (w dziale młodzieżowym) i na pewno poprawią humor.
A dziewczyny, które lubią Jeżycjadę - odezwijcie się! Zobaczymy, ile nas jest - dorosłych bądź co bądź kobiet - czytelniczek "powieści dla dziewcząt".
Olena
Marghe
Zgłaszam się!
Marghe - mama Gabrysi icon_biggrin.gif
magren
Droga Oleno zgłaszam się jako miłośniczka książek M.Musierowicz.
Jak już pisałam w jednym z wcześniejszych wątków po prostu uwielbiam Jej książki. Przeczytałam po kilka jak nie kilkanaście razy wszystkie części Jeżycjady od Szóstej Klepki do Kalamburki (ostatni raz w lutym gdy leżałam chora na grypę) i nigdy, przenigdy mi się nie znudzą. Mam je wszystkie w domu (lubię mieć ukochane książki na własność) stoją sobie równiutko na półeczce i kiedy tylko mam ochotę zaczynam czytać i wsiąkam.
Przeczytałam też inne książki pani Małgorzaty: Tym razem serio (piękna i jak dla mnie bardzo wzruszająca autobiografia - a tak na marginesie dziewczyny czy któraś z Was miała w szkole takich nauczycieli?), Frywolitki oraz Małomówny i rodzina (ta była pierwsza chyba jeszcze w podstawówce dostałam ją na urodziny).
Pozdrawiam gorÄ…co wszystkie zakochane w Borejkach mamy icon_wink.gif icon_biggrin.gif Pa pa.
brak czyli fiolka
dołaczam do grona fanek z radosia, a tak a propos jaki tytul bedzie miala najnowsza ksiazka, wiecie?
jestem strasznie ciekawa...
anonimowy
CZeść. Ja też jestem fanką Musierowicz. Przczytałam, oczywiście, całą "Jeżycjadę", "Małomównego...", niekóre po kilka razy.
Uważam, że jest to literatura nie tylko dla dziewczyn. Jest bardzo uniwersalna, o czym świadczyc może to, że zaczytują się w niej także niektórzy profesorowie wyższych uczelni, mężczyźni w podeszłym nawet wieku, jak przeczytałam kiedyś w artykule poświęconym twórczości Musierowicz w "Wysokich Obcasach".
I choć nie należę do tych jej fanek, które potrafią z pamięci i z zamknietymi oczami narysować drzewo genealogiczne Borejków, i na pewno nie pojechałabym do Poznania tylko po to, by zapukać na Roosevelta i wprosić się na obiadek, to też z utęsknieniem czekam na nową książkę. Pozdrawiam. Ania. (na gazecie skania.h.j)

Oto, co znalazłam kiedyś, gdy szukałam stron o Musierowicz w sieci:

1. Agnieszka Dyszczyk

- opowiada o sobie, swojej szkole, nauczycielach. Można tutaj także znaleźć galerie rysunków, dział poświęcony twórczości Małgorzaty Musierowicz.

https://strony.wp.pl/wp/mzawka1
inne kategorie: D - strony prywatne
2. Herbatka krzepi

- tekst artykuÅ‚u (opublikowanego w „Polityce”) Krzysztofa Biedrzyckiego na temat twórczoÅ›ci M. Musierowicz.

https://polityka.onet.pl/artykul.asp?DB=162...EM=1017425&MP=1
3. Jeżycjada Fan

- strona dla fanów Małgorzaty Musierowicz i jej twórczości. Opisy książek, informacje o autorce, chat, tapety na pulpit i inne.
WARSZAWA woj. mazowieckie

https://republika.pl/pirania_g
4. M. Musierowicz i jej książki

- strona poświęcona Małgorzacie Musierowicz i jej książkom z serii "Jeżycjada". Bibliografia twórczości pisarki. Opis bohaterów. Informacje o liście dyskusyjnej poświęconej twórczości M. Musierowicz.

https://republika.pl/jenniferek
5. Małgorzata Musierowicz

- witryna poświęcona pisarce oraz jej twórczości.

https://republika.pl/musierowicz
6. Strona Borejkomaniaka

- witryna poświęcona twórczości literackiej pani Małgorzaty Musierowicz. Mnóstwo działów, porad, przepisów, informacji, cytatów, streszczeń, opisów.

https://jezycjadka.w.interia.pl
7. Strona o Borejkach

- witryna poÅ›wiÄ™cona twórczoÅ›ci M. Musierowicz. Streszczenia książek z serii „Jeżycjada”, informacje o Poznaniu – mieÅ›cie, w którym rozgrywa siÄ™ akcja powieÅ›ci oraz jego dzielnicy Jeżyce. Wywiady z autorkÄ… powieÅ›ci, a także wybrane teksty artykułów prasowych n/t twórczoÅ›ci pisarki.
SOSNOWIEC woj. śląskie

https://republika.pl/kajutka_bez_fiutka
Kreska
JA ja ja absolutnie i calkowicie!!!

Czytam czesto, mam cala kolekcje, jedna nawet z podpisem autorki!!!
Najlepsze lakarstwo na wszelkie smutki
pozdrawiam wszystkim milosnikow M.Musierowicz
Kreska, a jakze!
ulcik
a ja się też DOPISZĘ do listy icon_smile.gificon_smile.gif

ulcik
Dorotka25
I ja i ja też!! Szaleję za Borejkami, nawet z miłości do Poznania pojechałam tam studiować. Oczywiście po zajęciach wędrowałam po uliczkach i szukałam śladów Borejków ale ... cóż tylko na wystawach były ich znaki... Wyobraźcie sobie - pierwszą książkę MM jaką dostałam była Kłamczucha i potem już poszło... A dostałam ją od mojego Taty. Wszystkie pozycje Jeżycjady mam wyczytane, wypieszczone...... Bibliotekarka z Moreny do dziś jak mnie widzi to od razu wyciąga Szóstą klepkę albo Kwiat kalafiora i pyta się: to co odstresowujesz się?? icon_smile.gif
A nowa książka ma mieć tytuł "Język Trolli" i ma wyjść na jesień. Pozdrawiam, Dorotka
joakar
Też się dołączam choć nałogowi oddałam się niedawno zachęcona przez fanki p. Musierowicz icon_biggrin.gif z edziecka. Książki super i planuję zakupić kilka bo w bibliotece troche mi było głupio jak musiałam czekać na kłamczuche bo akurat to jest lektura w szkole i dzieci ja czytały... icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif . Nie wiem czy widziałyście ale w gazecie wyborczej pewnego razu był dodatek o Poznaniu i kilka stron poświęcono Małgorzacie Musierowicz i Jeżycom i Borejkom. Było drzewo genealogiczne rodziny borejków i ich znajomych, opisano miejsca znane z książki i ich rzeczywisty wygląd. Bardzo fajnie to opisano numert ten zachowałam sobie na przeszłość kto wie może i mnie kiedyś, coś zagna do Poznania..... icon_cool.gif
Olena
No to jest nas całkiem sporo, nieprawdaż?
Ja też byłam w Poznaniu na Roosvelta i pod kamienicą stałam, przez okna jak małolata zagladałam... Ciekawe co w tych ksiązkach jest, że tak się do nich człowiek przywiązuje namietnie? Ja już się nie mogę doczekać, kiedy je córce bedę mogła podsunąć. Ma teraz 8 lat, to chyba za chwilę dam "Małomównego"... A tytuł nowej powieści przewrotny bardzo, bo nie o trolle chodzi tylko o jakąś Trollę i jej język - podobno.
Aha! Poza wszytskimi książkami MM ma też naukową o Borejkach rozprawę. pewnie czyjś doktorat wydany pare lat temu. Teraz nie pamiętam tytułu, a znaleźć nie mogę, a szkać nie mam czasu. Ale jesli ktoś ciekawy, to podam wkrótce. Nawet fajnie się to czyta. Lekko napisane...
Buźka icon_lol.gif
I dzięki za taki odzew
Olena
addera
Dołączam się i ja icon_smile.gif
No i ostatnio moja córka, której podsunęłam Kwiat Kalafiora.
Zaczynam przygodÄ™ z Musierowicz od nowa.

Pozdrawiam

Kreska

O jak fajnie, o jak tloczno!!!
Dorotka icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Jak milo, ze Ty tez!!!!

Kreska
Dorotka25
Kreseczko - wiedziałam, że mamy bardzo dużo wspolnego icon_smile.gif
Pozdrawiam nieco deszczowo
Potwora
Ja tu sobie właśnie kupiłam "Tygrysa i różę" bo tej jeszcze nie czytałam, własnie zabieram się do lektury, zaglądam jeszcze "tylko na chwilkę" icon_lol.gif na forum a tu niespodzianka icon_razz.gif
Muszę się więc dopisać do tego wątku - bardzo lubię książki Musierowicz. Rozmawiałam jakieś 2 miesiące temu z panią z Wydawnictwa Akapit Press wydającego książki Musierowicz, pani owa mówiła, że nowa książka ma wyjść z okazji międzynarodowych targów ksiązki, jeszcze jej nie ma icon_sad.gif
IzaS
To ja tez sie dolacze, uwielbiam Musierowicz od pierwszej ksiazki- "Klamczucha"
wercia
Ja również się dopiuje do waszej listy icon_biggrin.gif
Pierwszą ksiazkę jaką przeczytałam pani M.Musierowicz to była Ida sierpnowa icon_biggrin.gif
pozdrawiam gorÄ…co
malina
Ja tez sie dopisuje i cieszÄ™ sie ze jest nas tu spoooro
z utęsknieniem czekam na kolejną część Jezycjady, nie mogę sie doczekać
Pozdrawiam
Maciejka
I ja też tu jestem!!! Kocham Musierowicz i Jezycjadę najbardziej na swiecie. I mozecie się ze mnie śmiać, ale uważam, ze te książki to świetny poradnik dla nastolatek i rodziców. A bohaterowie to dla mnie prawie realne osoby. Każda kolejna powieść to garśc informacji o starych dobrych znajomych.
A w nowej książce niejako Ola-Trolla będzie wywierała bardzo zły wpływ na Tygrysa. Niech ta ksiżka już bedzie jak najszybciej!!!
Buziaki!
Maciejka
anonimowy
Ja tez siÄ™ dopisuje- dopiero teraz.
Cudowne ksiązki wspaniali ludzie- przy większośc z nich czuję się jak kiepska namiastka człowieka.
Ale róznoczesnie nie jest to przygnębiające- oni nie sa jacyś "odrealnieni" "wyidealizowani"- po prostu dobrzy ludzie ze swomimi wadami.

okkko
basiau
Pozwólcie, że i ja się dopiszę do tego wątku. Zarówno ja jak i mój mąż (a co!) bardzo lubimy rodzinę Borejków wraz z przyległościami. Z niecierpliwością czekam na nowy tom Jeżycjady.
Basia
mamajul
Ja tez baaardzo lubię te cudowne książki. hm. Przecież to były niewesołe czasy a jakoś tam było tak ciepło, miło....Ech . Lubię sobie je czytać. NIe mam wszystkich w domu, ale za to w bibliotece są egzemplarze z mojego dzieciństwa. Te same. icon_smile.gif.
Acha. Ostatnio z meżem skompetowaliśmy sobie serię "Mikołajka" Sempe i Gościnny'ego. To też miłe ksiażeczki. Inne, ale miłe.
Pozdrawiam serdecznie.
Monika

PS. czytałyście moze pani siesickiej "paradę fiołków"? Bardzo śmieszna , ciepła i też o rodzince. Też baaardzo ja lubię.
Villi
I ja też, i ja też! icon_smile.gif

Jestem wierną czytelniczką od lat już 13... Dla mnie te książki to nie tylko historie rodziny Borejko, ale także wspaniała kronika mojego ukochanego miasta. Codziennie rano jadę do pracy tramwajem koło kamienicy nr 5 na Roosvelta i tak mi jakoś cieplej sie robi na serduchu icon_smile.gif

A moja poprzednia praca mieściła się na Noskowskiego, obok willi Kowalików i Kłamczuchy

No i nie bez znaczenia jest fakt, ze to właśnie Pulpecja z Nutrią uświadomiły mi jak bezpiecznie przejść po torach kolejowych pod Teatralką... icon_biggrin.gif Wcześniej nie miałam pojęcia, że tak można.

Pozdrawiam cieplutko wszystkie czytelniczki
I czekam na tÄ™ TrollÄ™

Villi
amania
Ojej dopiero teraz tu zajrzałam, a przecież nie dość, że uwielbiam, to jeszcze z Poznania jestem i na Jeżycach urodzona!
Dołączam się do Was dziewczęta! Już nie mogę się doczekać kiedy moja córka będzie na tyle duża, żebym i jej mogła Musierowiczkę podsunąć.
Pozdrawiam Was serdecznie.
Lua
I ja też!!!
A "Kłamczuchę" znałam prawie na pamięć icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
To jedna z moich ulubionych książek icon_wink.gif
burek
I ja też icon_exclaim.gif I ja też icon_exclaim.gif Co prawda daaaawno nic nie czytałam, icon_redface.gif ale obiecuję nadrobić zaległości. icon_mrgreen.gif Pozdróweczki. A. icon_biggrin.gif
blaire
CYTAT(Kreska)
Czytam czesto, mam cala kolekcje, jedna nawet z podpisem autorki!!!
Najlepsze lakarstwo na wszelkie smutki


No Kreska, to ja się piszę na wypożyczenie czegoś. Słyszałam o niej wiele(jak ci z resztą wczoraj wspomniałam) ale nie miałam okazji nic przeczytać. Pomożesz naprawić mi ten błąd?
Kreska
Nie ma problemu, jak juz sie w koncu do mnie wybierzesz, to cos znajdziemy!!!
blaire
No jasne, już biorę kulę i lecę:)
A tak serio, to bardzo chętnie skorzystam kiedyś z zaproszenia:)
Doruśka
ja też,!!!!!!!!!!!!!!
a przy okazji-moja mama i dwie siostry!!!!!!!!!!!!!
a pierwsza to była małomówny i rodzina,(nawiązanie w nutria i nerwus)a druga to szósta klepka
Dziewczyny,czy któraś ma film nakręcony na podstawie tych książek?
Cleo
To ja- fanka Musierowicz!! icon_smile.gif ostatnio znowu czytalam sobei na chybił-trafił rózne tomy:)
ui wiem o nowej ksiazce- "język trolli". Moja mama twierdzi ze chodzi o jezyk dzieci i pewnie ebdzie cos o najmlodszym pokoleniu.. ciekawe..
nie moge sie doczekac!
ale przynajmniej jestem spokojna ze Borejkowie beda zyli bo obiecala ich nie usmiercac
tylko co z Dmuchawcem???
pozd
cleo
Doruśka
ja słyszałam że Trolli-czyli Trolla to jakaś kobitka ma być icon_lol.gif
Kreska
z tego co mnie ploteczki dotarly - dziewczyna, majaca zly wplyw na Tygrysa
Beata Białystok
Też się dopisuję jako fanka książek Musierowicz. Dopiero teraz dostrzegłam ten wątek icon_redface.gif , ale lepiej późno niż wcale icon_smile.gif Moja mama też jest fanką Musierowicz i też przeczytała wszystkie części Jeżycjady.
Pozdrawiam
Beata Białystok
Może wiecie kiedy ukaże się "Język Trolli"? Słyszałam, że miał być wydany we wrześniu, a już połowa października i ani widu ani słychu icon_sad.gif
Olena
No właśnie. Ktoś coś wie?
Beata Białystok
Moja koleżanka zwróciła się niedawno do wydawnictwa Akapit-Press z pytaniem kiedy zostanie wydany "Język Trolli" i otrzymała odpowiedź, że... książka jest w trakcie pisania icon_eek.gif
Beata Białystok
Właśnie usłyszałam w radio wiadomość, że "Język Trolli" zostanie wydany dopiero na początku przyszłego roku, ponieważ Musierowicz po skończeniu pisania książki zmienia tekst.
Beata Białystok
Tu możecie przeczytać list otwarty Małgorzaty Musierowicz w sprawie "Języka Trolli".
Doruśka
To dlaczego Akapit press pisał że na początku 2003roku będzie?
icon_sad.gif
Ale dzięki Beato,za informację nie będę juz księgarzy zamęczać
i.
I ja się dopisuję. Własnie ostatnio przypomniałam sobie wszystkie pozycje Jeżycjady za sprawą mojej córki icon_biggrin.gif
Bimij
I ja ... od lat wierna fanka Jeżycjady ...
A zaczęło się od "Idy sierpniowej" ...
Kaszanka
Ja też się zapisuję. Wszystkie książki Małgorzaty Musierowicz mam przeczytane po 100 razy icon_biggrin.gif
joannabo
Drogie Fanki icon_wink.gif , jeżeli odbieracie Radio Bis, to dzisiaj będzie dwugodzinny wywiad z Musierowicz od 16-tej.
marghe.
Na razie zapowiedź:
https://www.akapit-press.com.pl/sklep/index.php
m.
Doruśka
ciekawe kiedy ma sie ukazać?
Potwora
Polecam kupowanie bezpośrednio od wydawnictwa. Książki można zamówić przez internet, nie biorą ani grosza za przesyłkę ( icon_exclaim.gif ), na zapłatę faktury są DWA tygodnie!!! No. i ceny niższe niż w sklepach
Maciejka
Podobno w grudniu. Jakos nie moge w to uwierzyć... Ale byłby to dla mnie super prezent na urodziny, imieniny, mikołaja i gwiazdkę. Wszystko jest własnie w grudniu.
i.
Ale fajnie, nie myślałam, że tak szybko wyjdzie kolejna część icon_biggrin.gif
ulcik


czyżby to ??

ulcik[/url]
Cleo
mało sie nie przewrocilam z wrazenia!!!! naprawde cos nowego bedzie/??!!
moj tata uczestniczyl teraz niedawno w targach ksiazki w Krakowie- niedaleko jego stoiska (tzn stoiska z jego ksiazka icon_lol.gif )bylo stanoiwsko p.Musierowicz- jak relacjonowal moj tata: kłębił się tam dziki tłum:) wczoraj oglądałam zdjęcia z targów- przez łokcie i głowy fanek przebija mały fragmencik oprawek i włosów MM icon_biggrin.gif
cleo
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.