To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Biblia dla dzieci- tylko ktora?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

bb
Czy ktos z Was moze polecic BIBLIE DLA NAJMLODSZYCH dzieci (od 2 lat w wyz)? W internecie wyszukalam takie oto pozycje:
1/ Biblia dla maluchow - ks. W. Chrostowski, Vocatio, 1997
2/ Moja pierwsza biblia - Debit, 2001

Moze ktos z Was ma, zna ktoras z nich albo moze polecic cos innego. Dziekuje.
Pozdrawiam wszystkich z Grecji,
BB
Agnieszka AZJ
Znamy i mamy tę pierwszą. Jest naprawdę w porządku i pięknie ilustrowana.
bb
Agnieszka - bardzo dziekuje i pozdrawiam,
BB
semi
wyciągam, bo potrzebuje podpowiedzi-szukam Biblii dla ośmiolatka. Możecie coś polecić?
Truśka
Może biblii konkretnej nie doradzę, ale w tym temacie mojego 9- latka bardzo zainteresowały dwie pozycje: Atlas miejsc biblijnych oraz Przewodnik po Biblii.
mama_do_kwadratu
Również jestem zainteresowana. Dla ośmiolatków- komunistów.
Może ktoś ma tę:
https://alejka.pl/dobry-bog-mowi-do-nas-pis...dla-dzieci.html
P.S. Czy ta z Vocatio nie jest dla mniejszych dzieci?

Adasia
Nasz ośmiolatek zaczytywał się w Nowym Testamencie - "normalny" tekst, tylko wydanie specjalne: tutaj na przykład.
Truśka
Jeszcze jest jedna seria, która bardzo przybliża Biblię. Wbrew pozorom dla 8, 9-latka może się już nadać Rozmowy o Biblii.
Ciocia Magda
Dzięki za wątek - też o tym myślałam w kontekście komunii.
Adasia
Tak trochÄ™ jak dobra, starsza ciocia poradzÄ™ icon_wink.gif

Z tych biblii tworzonych dla dzieci (bardzo różnej jakości, niektóre naprawdę trudne do zaakceptowania, metodycznie z reguły nieprzemyślane) pierwszokomunijne dzieci bardzo szybko wyrastają.
Myślę, że na oswajanie maluchów z treścią Pisma św. w przystępnej formie najlepszym czasem jest właśnie przedkomunijne dzieciństwo. Później mogą być traktowane poważniej.
Pamiętam moje starszaki nad "bibliopodobnymi" lekturami - były wtedy małe.
Najbardziej przypadła im do gustu "Biblia w obrazkach" - komiks i "Biblia dla maluchów" - obie wyd. Vocatio.
Trzeba uważać przy wyborze, bo tych książek wydaja ostatnimi czasy naprawdę mnóstwo.
Agnieszka AZJ
CYTAT(Truśka @ Wed, 08 Oct 2008 - 13:18) *
Jeszcze jest jedna seria, która bardzo przybliża Biblię. Wbrew pozorom dla 8, 9-latka może się już nadać Rozmowy o Biblii.


Chyba jednak sporo na wyrost - ja być może kupię ją Ani z okazji Bierzmowania.
Ciocia Magda
CYTAT(Adasia @ Wed, 08 Oct 2008 - 16:55) *
Myślę, że na oswajanie maluchów z treścią Pisma św. w przystępnej formie najlepszym czasem jest właśnie przedkomunijne dzieciństwo. Później mogą być traktowane poważniej.


No właśnie, wygląda na to, że takie lektury przydałyby nam się TERAZ a nie jako prezent komunijny. Dziś musiałam opowiedzieć moim córkom całą historię życia (i śmierci!) Jezusa. Chyba temat je zainteresował.
Agnieszka AZJ
"Na teraz" kupilam Julce książkę ojca Leona Knabita "Dla dzieci o mszy świętej".
Poza tym mamy po Zosi książkę Anny Podgórskiej "O Bogu i o nas" - też się nią czasem wspieram w związku z przygotowaniami do I Komunii św.To w zasadzie jest podręcznik do religii - żałuję, że u nas w szkole go nie używają.
Adasia
Agnieszka, Knabita kupiłam chrześnicy - jest zachwycona (chociaż chyba bardziej jej mama - nie musi udawać, że wie wszystko icon_wink.gif ). Nam też się bardzo podobała.
I myślę, że na prezent przed- lub komunijny też się nada.
myszka
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Wed, 08 Oct 2008 - 12:25) *
P.S. Czy ta z Vocatio nie jest dla mniejszych dzieci?


Vocatio ma Biblię dla najmłodszych i Biblię dla przedszkolaków. My mamy tę drugą pozycję.
Adasia
Vocatio ma dużo wersji.
Na przykład takie.
Gosia z edziecka
Dla małych dzieci:
https://www.dobryskarbiec.pl/osc/naszym-dzi...iblii-p-68.html
W okolicach 8-9 lat już dziecko odmówiło czytania icon_smile.gif
Ja prawie nie miałam zastrzeżeń.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.