To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

PrzekÄ…ski

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Kaszanka
Wiem wiem, powtarzam się. Ale nie mam pojęcia co zrobić na moje urodziny! Pomocy!
W kuchni, co tu dużo gadać, mam dwie lewe ręce. Wychodzą mi dania tylko proste i nie wymagające zbyt wiele poświęcenia. Ale chciałabym w końcu zabłysnąć. Wolałabym skupić się raczej na przekąskach, takich małych "zapychaczy". Wszyscy będą po obiedzie więc nic dużego nie chcę robić. Podoba mi się takie malutkie "coś" poukładane na tacach.
A co do pieczenia ciasta to jedyne co mi wychodzi, nawet skomplikowane icon_smile.gif Ale tort odpada bo nie lubiÄ™.
Jak było to proszę o linki, bo piszę z pracy i czasu za bardzo na przeszukiwanie nie mam icon_sad.gif
moko.
polecam melon a w nim powbijane na wykałaczkach- oliwki kawałek sera zółtego, ogóreczek, kukurydza, cebulka - wszystko dostępne w słoiczkach jako mix:)
polecam szybka sałatkę:)
wedliny ala rolady w niej kukurydza, papryka, ogóreczek:)
szaszłyki z w/w produktów
burek
U mnie hitem były babeczki, ale to na słodko. Bez roboty, bo gotowe babeczki napełniłam kremem budyniowym i na to maliny. Cudnie to wygląda i jest dłuuugo wspominane.
Z niesłodkich rzeczy zawsze robię jarzynki + dipy. Kroję pomidorki na ósemki, ogórki takoż, paprykę w paseczki, kalafora w różyczki, rzodkiewki nie kroję, seler naciowy na patyczki dł. 8 -10 cm. marchewkę też w patyczki itd. co Ci wpadnie w rękę na targu lub w warzywniaku. Do tego robię sos tatarski, serek ze szczypiorkiem i jeszcze jakiś jeden sosik. Goście sobie wybierają co lubią i samodzielnie maczają w sosikach. Odpada dziubanie sałatek.

bur
Doruśka
juz 100x podawałam:) ale co tam warto!
ser biały około 30 dag
czosnek 2-3 zÄ…bki
sól pieprz,oregano
wynieszać ,jeśli za suche dodac troche gęstej śmietany
uformować kulki wielkosci orzecha laskowego,umieścić w naczyniu,zalać oliwą(zeby przykryła) odsatawić na 2 dni,podawać z bagietką lub grzankami.
PÅ‚acia
CYTAT(Kaszanna)
Wiem wiem, powtarzam siÄ™. Ale nie mam pojÄ™cia co  Wszyscy bÄ™dÄ… po obiedzie wiÄ™c nic dużego nie chcÄ™ robić. Podoba mi siÄ™ takie malutkie "coÅ›" poukÅ‚adane na tacach.  


ProponujÄ™ placuszki z cukinii.
Cukinie (takie średnie) kroisdz w krążki , obtaczasz w mące, później w jajku i smarzysz az się przyrumieni z obydwu stron. Placuszki wykładasz sobie na talerzyk, przykrywasz ręczniczkiem papierowym i jedziesz z następną wartswą cukinek i tak aż ci sie skonczy cukinia.
Potem robisz (majonez, czosnek, sól, pieprz), albo zakupujesz sos czosnkowy (heinz). Szykujesz szyneczkę pokrojoną w plasterki, a te plasterki w kwadraty, które da się położyć na krążki cukini (takie, żeby nie wystawały). I teraz składasz to wszystko do kupy.
plasterek cukini maźnięty sosem czosnkowym na to szyneczka i na to drugi plasterek cukini. Na górę możesz położyć plasterek pomidora lub lepiej kupić pomidorki koktajlowe i na gore położyć pół takiego pomidorka. Fajnie wygląda i takie na raz do buzi. Nawet na imprezy stojące.

Lub też kupić mozarellę w postaci małych kuleczek i pomidorki koktajlowe i porobic na wykałaczkach takie małe koreczko-szaszłyki z ww.
Posypać troszke ziołami i solą lub po prostu zostawić tak, też dobre icon_smile.gif)

MOżesz jeszcze zrobić kalafiona panierowanego. Kalafiora podzielić na różyczki, wielkośc wedle uznania, bo to ty później będziesz musiała to smarzyć wink.gif i w jajku i mące. na patelnie, dobre zarówno na ciepło jak i na zimno.

Albo deska serów do przegryzania z winogronami, oliwkami i pomidorkami.
Alrys
A u nas hitem są skrzydełka w sosie majonezowo-czosnkowym wink.gif Trochę roboty ale goście zadowoleni.Jak jakaś imprezka to pytają czy będą te skrzydełka icon_redface.gif
Joanna 81
CYTAT(Alrys @ Fri, 10 Sep 2004 - 13:37) *
A u nas hitem są skrzydełka w sosie majonezowo-czosnkowym icon_wink.gif Trochę roboty ale goście zadowoleni.Jak jakaś imprezka to pytają czy będą te skrzydełka icon_redface.gif


A jak siÄ™ je robi ?? icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.