To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Czy jest sens posyłać dwuipółlatka na zajęcia przedszkolne?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mamajul
NA naszym osiedlu jest Młodziezowy Dom Kultury. Prowadzone sa tam zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat. Zajęcia trawają od 9 45 do 12 00. Nazywa się to icon_wink.gif "Przedszkole Puchatek" . Prowadzone sa tam rózne zajęcia, rytmika, gimnastyka korekcyjna, zajecia teatralne, sportowe......W trakcie zajęć jest półgodzinna przerwa na śniadanie.
Dzieci zazwyczaj jest ok 10-12.
Opłata jest niska - i jest to składka na mat. plastyczne, imprezy swiąteczne itp.
Moje Jula ma teraz dwa i pół roku. Poszłam tam dzisiaj zeby Julcię zapisać na te zajęcia, z tym,z ę zaczeła by chodzic od następnego semestru (od lat trzech). Ale zaproponowano nam,z e moze by zaczeła już od tego poniedziałku.... icon_eek.gif . Oblał mnie zimny pot.
Bo czy dziecko 2,5 letnie jezeli się zaadoptuje, dzieci będą miłę, opiekunowie również itd., codziennie powinno spędzać czas na zajęciach?
Czy to nie jest zbyt intensywnie? No i w ogóle co o tym myslicie?
siłaczka
Spróbuj, jeśli nie polubi zawsze możecie przerwać, cyrografu przecież nie podpisujesz icon_wink.gif . Myślę, ze waro.
mamajul
tylko mnie się wydaje,z ę fajnie byłoby posyłąć ja np tylko na plastykę na przykład. Poprdotu boję się,z ę dla takiego malucha codzienne zajecia to trochę duzo.... icon_confused.gif Do tej pory myślałam raczej o tym jak o zabawie, ale jakoś zaczełąm wyobrazać sobie, jak to będzie........ Przecież to przeorganizowało by nam życie icon_twisted.gif
i.
Ja też myślę, że warto spróbować.
mamajul
BYłyśmy na pierwszych zajęciach......
NAjpierw dzieci bawiły sie zabawkami, potem PAni pokazała dzieciom "teren" tj. toalety, drugą salę itd. Potem było mycie rączek i drugie sniadanie a po przerwie zajecia z rytmiki.
No i mam baaardzo mieszane uczucia.
Mamy pomagały przy nakarmieniu dzieci, a Pani w tym czaasie popijała sobie herbatkę....ja też więc podeszłam, zeby pomóc mojej Juli.
A rytmika do nieczego. PAni łupała w pianino a dzieci miały robić to co Pani mówi.... NIe było radości, koordynacji tych dzieci. NO chociażby kółeczka , trzymania się za ręce. Jula wyszła po kilku minutach, mówiąc,ze ona nie umie podskakiwać..Potem jak wchodziła jeszcze kilka razy na salę to PAni nie zawołała jej, nie zachęciła...........
Jest mi przykro.
Jula była na zlocie Maluchowym i tam zabawa z Pania to były radosne zajęcia. Dzieci usmiechniete, nikt nie pokrzykiwał.....
marsjanka
No cóż po prostu miałyście pecha. Uważam bowiem , że dla 2,5 letniego dziecka tego typu zajęcia nie są obciążeniem. Jednak nie każde dziecko radzi sobie z rozłąką (wczesniej przyzwyczajone do ciągłego zwracania na nie uwagi przez mamę lub babcię) oraz niestety zdarzają się ośrodki nie przygotowane do opieki i wychowywania dziecka. Niby to drobiazg, bo w końcu nikt tych dzieci nie bił, ale uważam , że też robiono im krzywdę. To jest tak ważny okres w rozwoju dziecka, że nie można go na odwal się traktować. Moje dziecko poszło dokładnie na tydzień przed skończeniem 2,5 roku zycia do przedszkola. Nie zostałam z nią na obserwację. Pierwszy dzień i kolejne były potwierdzeniem strzału w dziesiątkę. Jako jedyna wychodziła (a raczej płacząc nie chciała wychodzić )z przedszkola z płaczem bo : "przedszkole będzie za mną tęsknić". Zaś rano pomimo godz. 6,30 szła śpiewając: "jak miło,jakprzyjemnie". A zostaje do godz. 16 . Widać, że są tam panie, którym zależy na tym aby dziecko się rozwijało i było szczęśliwe. Wydaje mi się, że warto abyś poszukała innego miejsca tego typu, aby dziecko było radosne. Bo to nie ma być przechowalnia rzeczy zbędnych. To jest powierzenie komuś obcemu naszego największego skarbu. I ten ktoś musi to rozumieć i dobrze zająć się dzieckiem. Inaczej szkoda czasu.
mamajul
Mukola, to nie jest przedszkole. To zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci. Od lat 3 do 6.
Od 9 45 do 12. Codziennie coś innego, ale w rytmie przedszkolnym. Prowadzą to osoby z doswiadczeniem pedagogicznym. Jula chce tam chodzić.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.