To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Płaskostopie a gimnastyka korekcyjna

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Sylwia M.
Czy któraś z Was zna przypadek, aby pod wpływem gimnastyki korekcyjnej dziecko POZBYŁO SIĘ płaskostopia?
Olga płaskostopie niewątpliwie ma. I nie jest to już fizjologiczne płaskostopie niemowlęce, bo skończyła 4 lata.
Płaskostopie ma też jej tata. Co więcej, odziedziczyła po tacie (podobnie jak jej brat) wielkie, nieforemne, nietypowego kształtu stopy (ja, nie chwaląc się, mam bardzo zgrabne icon_wink.gif).
A więc uczęszcza od roku na gimnastykę korekcyjną w przedszkolu, ale jakoś nie mogę uwierzyć, że od tego może zmienić się kształt stóp. icon_cry.gif Co jeszcze powinnam zrobić, biorąc pod uwagę Olgi wiek? A może jestem niedowiarkiem i należy czekać?
kasiask
Ćwiczyć w domu, bo w przedszkolu to za mało icon_smile.gif
moko.
My mamy płaskostopie i koślawe stópki, ćwiczymy w przedszkolu, ale głównie w domku. Jest wiele fajnych ćwiczeń, np zwijanie szmatki palcami stopy, podnoszenie palcami szmatek, chodzenie na palcach, na zwew, zew krawędziach stopy. Dodatkowo nosimy wkładki ortopedyczne:) Jest lepiej:)
grzałka
Moze sie pozbyc, widzialam na wlasne oczy.
Ida.dorota
Ćwiczenia pomagają, ale tylko jeśli są wykonywane systematycznie, codziennie i to przez co najmniej 20 minut. Moim zdaniem samo przedszkole tego nie zapewni. Dzieci w przedszkolu mają różne wskazania do gimnastyki, nie wszystkie mają płaskostopie i pani z pewnością wykonuje z nimi różnego typu ćwiczenia, poza tym nie odbywa się to chyba codziennie? Dlatego ćwiczenia muszą być wykonywane w domu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.