To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Codzienne zajęcia w grupie 4-ro latków

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

beattta
Julka jest w grupie 4-ro latków. Opiekują się nimi dwie panie. Pierwsza wykazuje jakąś inicjatywę i dzieci uczą się z nią piosenek, mają organizowane wspólne zabawy. Niestety jest ona zatrudniona na pół etatu, więc większośc czasu z dziećmi spędza druga pani. I tutaj jest problem. Pani uznaje chyba, że wystarczy jak będzie dzieci pilnowała i to tylko robi icon_evil.gif . Codziennie zaprowadzam i odbieram Julkę z przedszkola i jeszcze nie widziałam, żeby zajmowała czymś dzieci. Jak wchodzę do sali, każdy robi to na co ma ochotę. Wszystkie piosenki czy wierszyki, które mała przynosi z przedszkola nauczyła je pierwsza pani. Jest z dziećmi dużo mniej czasu a potrafi go efektywnie wykorzystać.
Grupa Julki była tylko dwa razy na dworze, bo tylko raz w tygodniu pierwsza pani ma na popołudniu. Pani druga z dziećmi nie wychodzi. Dzieciom powiedziała, że muszą najpierw poznać przedszkole. Tylko jak mają je poznać jak przebywają tylko w jednym pomieszczeniu icon_eek.gif

Dziewczyny, napiszcie co robiÄ… wasze dzieci w przedszkolu.
Zrobiłam wywiad wśród znajomych i nie mają takich problemów. Ich dzieci codziennie wychodzą (jeśli jest ładna pogoda), lepią z plasteliny, uczą się piosenek, zabaw w grupie. Niektórzy byli już nawet na wycieczkach.

Za dużo oczekuję od przedszkola? Chyba nie.
milly
Mój trzylatek jest codziennie na dworzu. Chyba, że pada deszcz. Wtedy nie. Ale podobno nawet zimą dzieci wychodzą na dwór w mróz w tym . Co do zajęć, trudno mi powiedzieć co tam wyprawiają - Młody nie jest wylewny jeśli chodzi o temat: co tam w przedszkolu robiliście, ale wiem że rysują, malują (obrazki wywieszane są), potrafią już ze dwie piosenki zaśpiewać. Rytmikę mają w innej sali, więc przemieszczają się. Przedszkole jest, jak już kiedyś pisałam, o profilu sportowym więc jest dużo sprzętu i dzieci mogą korzystać z niego do woli. Ale faktycznie, do godz. 9 maluchy, wraz z II grupą kiszą się w jednej sali pozostawione same z własną wyobraźnią (jest tylko pani, która pilnuje) bo czekają na przyjście wszystkich dzieci. I szczerze mówiąc nie bardzo wiem co robią w tym czasie. Jak zostawiam potomka to tak rano jest tylko trójka dzieci, i bawią się same. Teatrzyki tudzież inne atrakcje mają być raz w miesiącu. Wyjścia, wycieczki tak, ale u maluchów dopiero w II półroczu.

A tak przyszło mi do głowy. Czy nie możesz porozmawiać o tym z panią dyrektor?
malinowa i Malina
Adaś jest w grupie 4-latków i chodzi tam drugi tydzień. W tym czasie raz był teatrzyk ( z zewnątrz), nie wyszli na dwór tylko raz jak lało. W tym czasie nauczył się 4 piosenek i 2 wierszyków, rysują. Rytmika ma być od przyszłego tygodnia. Sa tez momenty, kiedy bawia się tym co sami chcą. Sale są duże, więc nie obijają się o siebie. Nie jest to może jakies super przedszkole ale juz widze pewne postepy - np sam z własnej woli zaczął malowac i rysować, do czego wczesniej kijami nie mozna go było zagonić.
beattta
CYTAT(milly)
Ale faktycznie, do godz. 9 maluchy, wraz z II grupą kiszą się w jednej sali pozostawione same z własną wyobraźnią (jest tylko pani, która pilnuje) bo czekają na przyjście wszystkich dzieci.


Tyle, że Julka jest w przedszkolu już po śniadaniu, kiedy wszystkie dzieci są w grupie icon_confused.gif

Nie mam nic do zajęć wolnych, kiedy każdy robi co chce. To też jest potrzebne dzieciom w przedszkolu. Ale chciałabym jeszcze coś więcej. I tak jak do pierwzej pani nie mogę mieć zastrzeżeń, bo czegoś dzieci uczy i Julka przynosi do domu piosenki czy zabawy. Tak, przy drugiej opiekunce ręce mi opadają.
Z panią dyrektor porozmawiam w poniedziałek, ale chciałam do tego czasu zorientowac się jak jest w innych przedszkolach.
anita
ale przeciez w kazdej grupie powinny bys jakiś zajęcia dydaktyczne, u nas jest to zawsze wywieszone pt. zamierzenia dydaktyczne na miesiąc...
i tam jest jakis wierszyk, piosenka, prace plastyczne (morze mozliwości przecież) zabawy ruchowe, jak to możliwe, że dzieci zajmuja sie same sobą? wiadomo zawsze jest taki czas w przedszkolu, ze dzieci sie bawia, ale najpierw obowiazki
zresztÄ… pod koniec roku szkolnego powinnas dostac teczke z wykonanymi przez dziecko pracami

Beata koniecznie porozmawiaj z dyrektorkÄ…
beattta
Rozmawiałam z panią dyrektor. Powiedziała, że panie mają plan zajęć dla przedszkolaków i powinny go realizować. Obiecała zorientować się w sytuacji jak wyglądają zajęcia. Zobaczymy czy będzie jakaś interwencja i czy przyniesie ona oczekiwany skutek.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.