To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ciemieniucha

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

iga
Dziewczyny pomocy. Moja 2,5 letnia córka ma ciemieniuchę i pojęcia nie mam jak sobie z tym poradzic. Nie chciałabym obcinac jej włosków ( ma takie sliczne kręcone) ale jak wywalic to paskudztwo?? Smarujemy oliwka ale nie pomaga czekam na rady pozdrawiam Ania
Mika
W aptekach lub sklepach dla dzieci jest specjalny szampon na ciemieniuchę,ale nie wydaje mi się,zeby dziecko w tym wieku ja miało.Może idŸ z córeczkš do dermatologa ?
anonimowy
Moj malec 3- latek też ma ciemieniuszkę, ale tylko w czasie zimy (od wiosny do jesieni jest spokój icon_cool.gif ). Nam pomaga właśnie oliwka i dokładne wyczesanie gęstym grzebieniem tej skorupki. Po tym zabiegu przez kilka tygodni główka wyglada ładnie.
Pozdrawiam
Malina
yoko
Witam serdecznie!!!
Jeśli chodzi o ciemieniuchę to ja polecam smarowanie nie oliwką ale linomagiem i to na około 30 - 45 minut przed kąpielą. A potem wyczesać.
Ja swego czasu dłuuuugo nie mogłam pozbyć sie tego paskudztwa u swojego starszego synka (nawet za namową sąsiadki próbowałam masło, obrzydlistwo jak się zjełczało to nie mogłam domyć niczym synkowi głowy i nawet nie bardzo mogłam go pocałować czy przytulić tak śmierdziało icon_biggrin.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif )
I wtedy za namową mojej pediatry zastosowałam linomag, i u nas sprawdził się w 100%. Owszem nie zeszło całe za pierwszym razem ale bodajże po drugim razie śladu nie było.
Trzymam kciuki za powodzenie.
PS> teraz młodszy synek też zaczyna mieć to paskudztwo i przymierzam sie do wyleczenia tego. icon_biggrin.gif
Pozdrawiam Cieplutko - Yoko
magren
Iga może to nie jest ciemieniucha tylko objaw alergi np.pokarmowej. Kuba jest uczulony na białko mleka (i nie tylko) i w pierwszych tygodniach jego życia objawiało się to właśnie rozległą ciemieniuchą po odstawieniu "mleka" wszystko wróciło do normy. Ale jak miał ok.2 lat zaużyłam, że po wprowadzeniu niektórych nowych pokarmów pojawia mu się we włoskach "ciemieniucha". Może podobnie jest u Twojej córeczki?
iga
Bardzo dziekuję za odzew. Wasze rady pomogły ale dokladnie nie wiem która icon_redface.gif . Teraz borykam sie z innym problemem ale mam nadzieję go szybko rozwiązać jeszcze raz dzięki i pozdrawiam Ania
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.